Lex.San

Detektivka, která neurazí. Tak takhle by se dala shrnout tahle dorama. Původně jsem si tenhle seriál vytipoval kvůli Fujiki Naohitovi, jenže jsem měl trochu obavy, jestli jeho excentrický profesor nebude na zabití a jestli nebude příběhu na obtíž zamilovaný kolega. Mé obavy ale byly rozptýleny hned při zhlídnutí prvního dílu. Profesor byl sympatický a jeho zvláštnůstky nebyly nijak rušivé. Segawa byla typickým ženským detektivem (sem tam emoce a snaha ukázat mužským kolegům, že má v jejich týmu své místo), ale bylo příjemné sledovat její snažení. A Teraniši jako zamilovaný kolega byl též sympatický. A to do té míry, že jsem mu u Segawy přál úspěch. Jednotlivé případy sice nebyly žádné extra hlavolamy, ale snad v každém z nich se objevil nějaký ten zvrat (ať už menší či větší), který příjemně překvapil. Velkým plusem je endingová píseň, která je zvláštní a velice chytlavá. Hodnocení - i když se jedná o průměrnou detektivku, tak seriál obsahuje prvky, které mě nutí zvednout hodnocení. Budiž zasloužené 3*. (7/10) ()