poster

Bez šance

 • Kanada

  Transparency

 • anglický

  Takedown

Akční / Krimi / Drama

Kanada, 2010, 96 min

 • Tommassi3
  *

  "Nebudou se s vámi párat !!" - "Sympatie nehledám.."(6.7.2016)

 • vegetol.mp
  ****

  Překvapivě solidní film o tom, kterak se stárnoucí člen ostrahy snaží najít zmizelou dívku a zaplete se přitom s velkou nadnárodní korporací, která kryje obchod s bílým masem. Transparency je po všech směrech velmi solidně udělaný nízkorozpočtový thriller (2 miliony dolarů), který se může pochlubit mnoha pozitivy. Režie je svižná, dialogy jsou dobře napsané a hlavně Lou Diamond Phillips předvádí velmi slušný výkon a táhne celý film o několik pater výš. Proč tenhle herec nemá dost dobrých rolí, je záhada. Ten chlápek má talent i charisma. Režisér Inglis je evidentně velkým fanouškem 60. a 70. let a filmů jako Schraderův Hardcore a Scorseseho Taxikář. To je vidět nejen na Bronsonovském knírku hlavního hrdiny, ale i na celém filmu a především jeho finále. K největším kladům Transparency tak patří to, že působí příjemně realistickým dojmem, nesnaží se nějak přehánět a má vcelku nekompromisní konec.(17.2.2012)

 • bertrand
  ***

  Nalákán páně vegetol.mp komentářem a vzpomínkou na Renegáty, zapnul pan Bertrand stroj.Verdikt: L.D. Phillips už na tom je opravdu špatně, když bere i takové homevideo. Dílo má své chvilky a cosi jako příběh, to se musí nechat, zejména konec přidává body, ale ty legrační akční scény podmaněné burácivou hudbou (pokaždé stejnou) notně lechtají bránici a zdlouhavé scény mnohokrát již viděného zase zaměstnají tlačítko rychloposuvu. L.D. Phillipsi, přejeme hodně štěstí a ty tři hvězdy ti právem patří, bo jsi celý film táhl amatérskému zbytku ansámblu navzdory. Exparťák Sutherland, který díky své rasové čistotě boduje se stejným talentem v jiné lize, by měl natáhnout pomocný pařátek a exotickýho kámoše vyškrábnout z bryndy, god damned.(3.5.2012)

 • tuntavala
  **

  Ach, ta ruska mafie.(24.4.2015)

 • musolini
  **

  Námět a příběh celkem ušel a na to,kdo v tom hrál také,ale zpracování a dost hluchých míst tento film sráží dolů a je to škoda,protože nechybělo zase tak moc a byl by to skvělý film...takže,jiní herci a režisér,trochu víc peněz a je to hit...kdyby šli dávat půl hvězdy,tak dám 2 a půl,takhle jen 2...(5.5.2012)