Talisman

Barbara Ling

Kostýmy:

Dayna Pink
  • Havaj8

Tak čekal sem minimálně tříhvězdíčkovou romantiku, ale opak byl pravdou. Byla to naprostá klasika i když se zajimavým příběhem, kterou ovšem nedokázal zahrát Efron. Nevim, jestli to bylo tím českým dabingem nebo tím, že to byl můj první film s ním, ale vůbec mi do tý role veterána neseděl. Taylor by si zasloužila lepšího parťáka, nicméně druhá polovina to jakž takž dějově zachránila a dalo se to dokoukat, ze začátku jsem totiž dost uvažoval o tom, že to vypnu...(31.8.2012)

Přetěžkej romantickej průměr, který nepřichází ani na chvilku s něčím novým a převratným. Což je ovšem u takovýhle filmů naprosto pochopitelné. Navíc Zacovi očividně někdo řekl že stačí jeden pohled (nazvaný - tvař se hezounsky :) ) a je v suchu. Ale je fakt, že tyhle filmy, kde je pořád slunce (kromě dramatických scén - to prší), kde hraje pěkná hudba a kde ten chlápek co přišel nemá jedinou chybičku. Tyhle filmy prostě jsou občas třeba.(2.10.2012)

Talisman je typickým příkladem tzv. ameriky v prášku. Je tam zahrnuto vše americké - válka, vlastenectví a tak dále. Dále se rodině v tomto příběhu stanou všechny možné pohromy, které si dokážete jen představit a normální rodina by je nestačila zažít ani během několika generací. Takže mě si Talisman v žádném případě neomotal kolem prstu a to i navzdory tomu, že Efron mi tu ani zas tak nevadil a celý příběh je jedno velké klišé a útok na průměrného amerického, takže podprůměrného světového konzumenta.(28.8.2012)

Nebolo to zlé, to by som kecala, nebolo to ani výnimočne úchvatné či dojemné, vlastne to bola taká sladká limonáda. Dámy určite poteší pohľad na Zaca Efrona a pánov jeho krásna partnerka a vizuálna stránka tiež stojí za zmienku. Mne osobne prekážalo, ako sa vo filme riešili malicherné volovinky, ako fotografia, ktorej sa prikladala neuveriteľná doležitosť a vážne mi nebolo jasné, prečo to hlavný hrdina nevysvetlil hneď na začiatku. Zrejme by potom v príbehu chýbal nejaký ten dramatický zvrat, ale v tomto prípade bol postavený na hodne vrtkých nožičkách. Je to jedna z príčin, pre ktoré na mňa film robil dojem nedomysleného, amatérskeho pokusu o niečo silnejšieho a žiaľ neúspešne. Napriek tomu si však zaslúži plné a poctivé 3*. Oddychovka pre nenáročného diváka na večer vo dvojici.(9.10.2013)

• Morzael

Průměrná romantická slaďárna podle receptu Nicholase Sparkse, kterému snad klisché proudí v žilách a tep hraje ploužáky z devadesátek. Postavy tak moc šablonovitě vytvořené, stejně jako situace, až je to otravné, ale pokud máte duši romantika a náladu, asi vám to sedne. Plusem je hlavně další důkaz, že Zac Efron není až tak špatný herec, na jakého se odsoudil díky High school musical.(1.2.2015)

• - Zac Efron přibral kvůli roli 10 kg svalové hmoty. (kedl)

• - Adeptkami na hlavní ženskou roli byly také Abbie Cornish a Katie Cassidy. (oje)

• - Talisman je v pořadí už sedmým filmem natočeným podle knih Nicholase Sparkse a současně čtvrtým, který přivádí na filmové plátno Denise Di Novi. [Zdroj: nicholassparks.com] (Lolita)