Talisman

Scénografie:

Barbara Ling

Kostýmy:

Dayna Pink

Musím teda přiznat, že jsem prvotřídně zklamaná. Jak se mi předchozí filmy na motivy knížek Nicholase Sparkse líbili, tak tohle opravdu ne. Jediným plusem tady pro mě byl Zac Efron, protože všichni ostatní mi hrozně lezly na nervy a to včetně hlavní ženské hrdinky, která byla k nesnesení. A jako mi normálně předvídatelné filmy až tak moc nevadí, tak tady to už na mě bylo až příliš. Bohužel, 3*(4.11.2012)

• Trisis

Ahoj, som cvičiteľka psov, s osem tisíc dolárovým (savom vybieleným) chrupom a hľadám ocina pre môjho románového synčeka - chlapčeka ako z obrázku. Vždy poslúcha, neodvráva a dáva zámienky všetkým neznámym mužom vypadať, ako ten dobrý s deťmi, takže sa do nich môžem okamžite zamilovať a afektovane, nablblo ceniť ten môj super-drahý chrup; pri točení lietadielka, tancovaní, hraní na husle, varení, hočkaní sa a proste všetkých tých veciach, ktoré osemroční chlapci radi robia. Nového ocina hľadám, lebo som bola sprostá štetka a po veľkom životnom uvedomení, sa zobudila vedľa grobiana, ktorý mi stále kontroluje život. Môj ideálny partner by mal mať obrovské, vlhké, nemrkajúce oči, absurdne ich na všetkých upierať a netušiť čo povedať. Mal by tvár nastavovať zakaždým presne do uhlu, kedy jeho očká žiaria ako gobelíny a jediný spôsob, ako bude vyjadrovať emócie je prižmúrením tých roztopašných kukadieľ (hi-hi). No jeho tvár musí(!) byt dokonale gumená, nechcem vidieť ani vrásku a nikdy nesmie na nikoho zvýšiť hlas, tobôž na mňa! Ak sa doňho zamilujem a vzápätí ho pošlem preč, lebo mi to prikáže bývalý, bez slova poslúchne! Musí tiež vedieť hrať na klavír, variť, pracovať tvrdo, ako motorová myš (ten chrup stále splácam), mal by dokázať opraviť loď, postarať sa o svoj dom, o všetky práce v mojej vile, robiť v mojom podniku, venčiť mojich tristo psov, cvičiť ich, hrať sa cely deň s mojim synom, so mnou, pri všetkých tých úlohách, zamestnaniach a kefovaní mojich psov a mňa sa musí neustále usmievať... Mal by byť mariňák, rebel, no biblicky nastavovať druhú tvár, musí pri našom zoznamovaní aspoň raz zachrániť život môjmu synovi a mal by činmi donútiť môjho bývalého, si vstúpiť do svedomia a umrieť. No PROSÍM, naozaj nie som náročná a tak jediné o čo žiadam, aby na inzerát odpovedali IBA muži, čo ma v živote nevideli!!! HLAVNE nech sa neopováži za mnou prísť niekto, kto videl moju fotku!!!! Randiť prvých osem rokov budeme po tme a vôbec!! Nechcem mať na krku úchyla čo tuší, ako vypadám – prasce!!!(28.8.2012)

Nevidím v tom žádný problém, když jsem zaslechl, že je s filmem spojeno jméno Nicholas Sparks, tak jsem věděl na čem jsem a co od toho očekávat. Problémem pro mě nebyl ani Zefron a to jsem si myslel, že se tak stane. Na Notebook to sice nemá ani zdaleka, ale i tak je to krásná a naivní romantika, nad kterou se nemůže moc přemýšlet. Především nad naprosto nesmyslnou dokonalostí hlavní postavy. Hicks se tady toho zhostil dle mého o kus lépe než tomu bylo u No Reservations.(20.4.2012)

príjemný film, pri ktorom sa dajú stráviť fajn 2 hodiny. dejovo ničím výnimočný, ale príťažlivo natočený a s dobrým obsadením. trochu som na rozpakoch z tých posledných asi 7 minút, pripadali mi tam natlačené trochu nasilu. páčila sa mi Blythe Danne a malý huslista. postava Logana bola veľmi sympatická a Zac Efron s kukučom, ktorému na prvý pohľad dôverujú psy, malé deti aj panie v vo vyššom veku bol jednoznačne tá správna voľba.(1.5.2012)

• StarsFan

Není to tak strašné, jak jsem se bála. I tak si ale příběh vydatně pomáhá nejrůznějšími příběhovými berličkami (hlavnímu hrdinovi se náhodou podaří zjistit, kde hledaná žena žije) a Zac Efron hlavní dramatickou scénu, v níž vysvětluje svou minulost, naprosto nezvládá. (Alespoň že v ostatních, civilnějších momentech působí relativně přirozeně.) A mimochodem od kdy mají tvůrci trailerů pocit, že je potřeba divákovi ukázat celý film zkrácený do dvou minut?(12.5.2012)

• Zac Efron

• - Role Logana Thibaulta byla psána přímo pro Ryana Goslinga. (Laslo)

• - Adeptkami na hlavní ženskou roli byly také Abbie Cornish a Katie Cassidy. (oje)

• - Vzdialenosť medzi štátmi Colorado a Louisiana, ktorú vo filme urazil Logan Thibault (Zac Efron), je v skutočnosti zhruba 1850 kilometrov. (MikaelSVK)