Talisman

Barbara Ling

Kostýmy:

Dayna Pink
  • Skip

Talisman podle mě patří mezi ty filmy, které se točí podle Steelové a Pilcherové. Jakmile se ti dva setkali, bylo mi jasné, jak to dopadne a v čem bude tak ve dvou třetinách filmu zádrhel, který samozřejmě překonají. Tohle není můj šálek kávy ani trochu.(14.2.2013)

Nebolo to zlé, to by som kecala, nebolo to ani výnimočne úchvatné či dojemné, vlastne to bola taká sladká limonáda. Dámy určite poteší pohľad na Zaca Efrona a pánov jeho krásna partnerka a vizuálna stránka tiež stojí za zmienku. Mne osobne prekážalo, ako sa vo filme riešili malicherné volovinky, ako fotografia, ktorej sa prikladala neuveriteľná doležitosť a vážne mi nebolo jasné, prečo to hlavný hrdina nevysvetlil hneď na začiatku. Zrejme by potom v príbehu chýbal nejaký ten dramatický zvrat, ale v tomto prípade bol postavený na hodne vrtkých nožičkách. Je to jedna z príčin, pre ktoré na mňa film robil dojem nedomysleného, amatérskeho pokusu o niečo silnejšieho a žiaľ neúspešne. Napriek tomu si však zaslúži plné a poctivé 3*. Oddychovka pre nenáročného diváka na večer vo dvojici.(9.10.2013)

Scénář je sice příšerný, ale jinak je Talisman v rámci možností slušnou feel-good jednohubkou. Výborná kamera (kýčovité záběry se sluncem nijak neruší) a Zac Efron navzdory špatně napsané postavy příjemně překvapil civilním hereckým výkonem.(10.2.2014)

• Havaj8

Tak čekal sem minimálně tříhvězdíčkovou romantiku, ale opak byl pravdou. Byla to naprostá klasika i když se zajimavým příběhem, kterou ovšem nedokázal zahrát Efron. Nevim, jestli to bylo tím českým dabingem nebo tím, že to byl můj první film s ním, ale vůbec mi do tý role veterána neseděl. Taylor by si zasloužila lepšího parťáka, nicméně druhá polovina to jakž takž dějově zachránila a dalo se to dokoukat, ze začátku jsem totiž dost uvažoval o tom, že to vypnu...(31.8.2012)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,175 // Otvárací Víkend USA: $22,518,358 //(25.1.2013)

• Zac Efron

• - Motiv plakátu, na kterém je muž, jenž drží ženu za obličej a chystá se k polibku, je shodný s plakáty k dalším filmům natočených podle knižní předlohy od Nikolase Sparkse. (Ganka)

• - Zac Efron přibral kvůli roli 10 kg svalové hmoty. (kedl)

• - Role Logana Thibaulta byla psána přímo pro Ryana Goslinga. (Laslo)