Talisman

Scénografie:

Barbara Ling

Kostýmy:

Dayna Pink

Z filmu mám poměrně smíšené pocity. Na jednu stranu mě příjemně překvapil Zac Efron, který mi tu konečně nepřipadal jako středoškolský slaďouš a slušně hrál, potěšily mě herecké výkony psů, a taky celý námět Talisman není vůbec špatný. Na druhou stranu mi vůbec nesedla hlavní dvojice (Taylor Schilling je zajímavá herečka, ale tahle role se k ní nehodí) a tak napohled věkově se mi zdálo, že spíš připomínají matku se synem, navíc zápletka s bývalým manželem mi připadala nedomyšlená. Mám negativní i pozitivní dojmy, tak podle toho musím dát průměrné hodnocení.(20.12.2012)

• Avalon820

Příběhů Nicholase Sparkse jsem četl a viděl skutečně dost a s klidem mohu prohlásit, že veškerá jeho tvorba je pouze kardinální kýč z něhož klišé přímo kypí - očekávat proto cokoliv jiného je přinejmenším naivní. Na druhou stranu musím uznat, že ne všechny jeho knížky jsou špatné a nečitelné - některé jsou zkrátka jen podané vkusně a některé ne. Talisman patří bohužel do té druhé kategorie a je tedy zřejmé, že když není dobrá předloha, její filmová adaptace taky slavná nebude. Mně osobně se na tomto filmu líbila snad nejvíce hudba a výprava, ostatní bylo průměrné či podprůměrné. Změny, kterých doznal scénář oproti předloze, byly naprosto k ničemu, chvílemi (zejména díky přeslazeným dialogům) spíše uškodily. No a Zac Efron? Jak to jen říci... Konstantní výraz týraného štěněte na mě zkrátka nefunguje. Na koho ano, nechť si připočte hvězdu k dobru.(26.1.2013)

• salalala

Stačí napsat: Film podle Nicholase Sparkse a je jasno, která bije. Talisman je tím nejhorším příkladem romantiky, jaký jen může být. Všechno je jasné po pár minutách a divák se dál bohužel jen nudí, protože Hicks přes veškerou snahu nedokáže film zásadněji zachránit. Je sympatické, že se občas pokouší o hezké záběry, které jsou mnohdy kýčovité až běda a servíruje velmi slušnou, leč strašně krátkou úvodní iráckou sekvenci, ale bohužel to nestačí. Příběh nemá čím zaujmout a je děsivě nudný. Mluvit o hereckých výkonech asi není fér, když se po zúčastněných ani nechtějí. Efronovi stačí, aby tu byl, pěkně vypadal, občas zaplakal a odhodil triko, totéž (bez toho trika:)) platí o Schilling. Nebýt hláškující babičky, bylo by to asi ještě horší. Černobílost charakterů, kdy mariňáci jsou ti nejdokonalejší chlapi pod sluncem a nemají špatné vlasnosti, výsledku taky nepřidá. Řemeslně sice slušná, ale jinak naprosto zbytečná romance. 40%(17.4.2012)

Efron opět v roli sladkého hodného hezounka a v tomto případě dokonce i vyzrálého marináka! Příběh stojí na jednoduché zápletce, kdy marinák Logan na misi nalezne fotku ženy, díky které si myslí že zůstal na živu když jí nosil u sebe. Po ukončení mise se vrací domů s jediným cílem-najít ženu, vrátit jí fotku a poděkovat. Po dlouhé cestě se svým psem dorazí na cvičák kde dívku spatří, ale neví jak začít. Ona si myslí že přišel kvůli práci, kterou mu nabídne a Logan jí přijme! Ze začátku ho mají za podivína, když procestoval takový kus země, aby dělal pečovatele psů, ale postupně se ukáže že jeho přijmutí byl ten nejlepší krok.. Beth se do Logana postupně zamiluje a oblíbí si ho i její syn, který nemá moc uznání u svého otce, s kterým je jeho matka rozvedená! Exmanželovi začne přítomnost Logena vadit a spustí vlnu naschválů, aby je od sebe rotrhnul! Navíc Beth začne vyhrožovat, že pokud to s ním neukončí, zařídí si syna do své péče.. Ta stojí před rozhodnutím, které jí bud vezme člověka, který jí dal znovu jiskru do života a s kým se cítí štastná, nebo příjde o syna! Jak se nakonec rozhodne a co vše zaviní její ex policista, který najde fotku u Logena, kterou Beth dostala od svého mrtvého bratra?! 75%(2.5.2013)

• kaylin

Zaca Efrona jsem zde viděl teprve podruhé a musím říct, že mi velkou radost neudělal. S Michelle Pfeiffer byl ve snímku "Šťastný Nový rok" možná nejlepší dvojicí, ale "Talisman" není filmem, který by vybočoval. Navíc uvěřit, že je Zac Efron prototypem vojáka, který se právě vrátil z Afghánistánu, tomu nevěřím. Spíš mi přijde jak typ, který se rozbrečí, když na něj někdo bafne. Neříkám, že já jsem vojenský veterán, ale aspoň si na takového nehraji. Jeho chlapecký obličej se k drsným klukům nehodí, přesto se na jeho machovství sází. Jenže film není nic jiného než schéma. Voják si od mrtvého kamaráda vezme fotku, na které je žena, do které se zamiluje. Pěšky se za ní po Státech vydá a najde ji. Stane se a ona ho zaměstná jako pomocníka na své farmě. Pokouší se o to, aby se ona do něj zamilovala, jenže problém je v tom, že je vdaná. Ale co, její manžel je přece pořádný blbec, arogantní a zlý. Hrdinný voják má tak prostor volný, navíc mu bude divák fandit, protože si mimo jiné rozumí se zvířátky i dítětem své vyvolené. Jaký je konec? Asi se dá očekávat. Nečekejte nic navíc, nečekejte skvělou romantiku, ale obyčejný průměr, který vás nejspíš nijak neohromí, ale může citlivé duše potěšit. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html(27.2.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse. (Alizze)

• - Adeptkami na hlavní ženskou roli byly také Abbie Cornish a Katie Cassidy. (oje)

• - Zac Efron přibral kvůli roli 10 kg svalové hmoty. (kedl)