Divadelná komédia

(divadelní záznam)

Prevzaté predstavenie z Malej scény v Bratislave. Komédia z atraktívneho prostredia divadelného života a jeho zákulisia. (oficiální text distributora)

NinadeL

Velmi živé setkání s organizmem divadelní tvorby, s divadlem na divadle. Klasické backstage situace, fanoušci, staré křivdy, velkolepé návraty, zkoušky plné emocí, zneuznaní autoři a umění neznalí financiéři. To vše a ještě něco navíc nabízí klasická hra Teatterikomedia (1983) skandinávského autora Bengta Ahlforse. Pro Malou scénu SND to byla jasná volba, divu hraje Milka, vedoucí osobnost Magálová, růži v rozpuku Studenková. Paulovič je opět zvíře a celé to dal dohromady Horváth mladší. Všichni mohou být spokojeni tehdy i dnes. Ta energie přelévaná z jeviště do hlediště je jasně patrná i v záznamu.  ()

rt12

Škoda několika hluchých míst a křiku, který chvílemi příliš tlačil na pilu. Proto ,,pouze“ čtyři hvězdy. Ovšem 80% hry jsem se válela smíchy. Špičku hereckého ledovce Emilku Vašáryovou obklopovali herci, kteří svými výkony rozhodně nezaostávali a navzájem se doplňovali jako Puzzle ve 3D. Doporučuji, hlavně ve chvílích, kdy budete potřebovat zvednout náladu. ()