Horizont ČT24

(TV pořad)
Publicistický
Česko, 2010, 52 min

Pořad zahraniční redakce o dění ve světě. Sleduje nejen dění aktuální, ale i důležité nadčasové fenomény. Klade důraz na původní reportáže zpravodajů ČT, ale i na bohaté agenturní zpravodajství. V analytickém pohledu Zdeňka Velíška se zabývá důležitými událostmi v Evropě. V nových formátech a za použití zcela nových grafických prvků nabízí pohled nad, pod i za obzor zahraničních událostí. Horizont ČT24 staví na výrazných moderátorských osobnostech – dlouholetém dramaturgovi a moderátorovi zahraniční redakce Tomáši Šponarovi a bývalé zpravodajce v Německu Haně Scharffové. (oficiální text distributora)

pakobylka odpad!

Horizont událostí s VELICE jednostrannou optikou ... ovšem s optikou VEŘEJNOPRÁVNÍ, jak jinak. V současné době pořad ve své podstatě otrocky zreprízuje zahraniční reportáže z hlavní zpravodajské relace České televize - aby některé z nich, pečlivě předvybrané, doplnil více či méně návodným komentářem - to abych nedej bože nezbloudila ... to abych na prezentovanou problematiku nahlížela z preferovaného, tudíž jediného správného úhlu pohledu. Názor, který jde proti proudu, se tady mihne jen sporadicky, jakoby se tady ocitl omylem ... či nějakým záhadným zásahem shůry, který ČT nedokázala včas zneutralizovat - ovšem o to větší zlomyslnou radost mi dokáže přivodit - obzvláště pokud je podložený fakty. Nicméně ... pořád můžu číst mezi řádky - myslím, že tuhle schopnost jsem nikdy neztratila. Jenom je mi čas od času lehce nevolno ... protože se zdá, že není úniku ... před zdiskreditovanou "svobodou" a "demokracií", kterou jsme si před třiceti lety sametově vydobyli. ()

truby

To by mně ani nenapadlo, že u takového pořadu, bude jeden komentář (před mým hodnocením), proto doufám, že píši komentář ke správnému pořadu. Horizont je asi to nejlepší, na co se česká televize v posledních letech zmohla. Když se chci dozvědět co se stalo v zahraničí, nepouštím si zprávy. Místo sedmi téměř hodinových zpráv, které už pár let se svým názvem nemají nic společného, si pustím jednou za týden Horizont a alespoň se opravdu něco dozvím. ()

Tom_Lachtan

jeden z nejlepších pořadů na který se dá v ČR dívat, téměř každý díl je výborný a rozšiřuje tam, kde tříminutová reportáž nestačí. _________ A platí to i pro upravenou, zkrácenou verzi. ()

lajkus

Chcete vědět, co se děje ve světě? A ted nemyslim zprávy typu američtí vědci zjistili, že když moc koukáte na porno tak máte více chlupaté ruce nebo že v číně se narodilo dítě, které má místo hlavy nohu.... Myslím zprávy o věcech které danou zemí hýbou a velmi často mají globálbí důsledky. Pusťte si horizont a vyserte se na krátké zprávičky v hlavních vysílacích časech.... ()

gumbo

Povětšinou skvělé reportáže z celého světa o tématech ať už headlinenových nebo naprosto neznámých, přesto téměř vždy velmi zajímavých. Kdo by například nechtěl vědět jak žijí potomci nacistických pohlavárů, jak probíhá "naživo" vojenská operace v Afgánistánu, proč na Ukrajině prostestují "nahoře bez" atd. atd. Jen nechápu proč se více takto zajímavých reportáží neobjevuje i v jiných pořadech ČT24. Proti tomuto vypadají žánrově podobné Svět 20xx , Koření a Víkend jako hloupoučké recykláty nezajímavých reportáží, převzatých z druhořadých zahraničních kanálů. A navíc tu je Zdeněk Velíšek a jaho neuvěřitelně přesné rozbory. 90% ()