Horizont ČT24 (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2010, 52 min

Povětšinou skvělé reportáže z celého světa o tématech ať už headlinenových nebo naprosto neznámých, přesto téměř vždy velmi zajímavých. Kdo by například nechtěl vědět jak žijí potomci nacistických pohlavárů, jak probíhá "naživo" vojenská operace v Afgánistánu, proč na Ukrajině prostestují "nahoře bez" atd. atd. Jen nechápu proč se více takto zajímavých reportáží neobjevuje i v jiných pořadech ČT24. Proti tomuto vypadají žánrově podobné Svět 20xx , Koření a Víkend jako hloupoučké recykláty nezajímavých reportáží, převzatých z druhořadých zahraničních kanálů. A navíc tu je Zdeněk Velíšek a jaho neuvěřitelně přesné rozbory. 90%(11.7.2011)

jeden z nejlepších pořadů na který se dá v ČR dívat, téměř každý díl je výborný a rozšiřuje tam, kde tříminutová reportáž nestačí. _________ A platí to i pro upravenou, zkrácenou verzi.(20.6.2012)

To by mně ani nenapadlo, že u takového pořadu, bude jeden komentář (před mým hodnocením), proto doufám, že píši komentář ke správnému pořadu. Horizont je asi to nejlepší, na co se česká televize v posledních letech zmohla. Když se chci dozvědět co se stalo v zahraničí, nepouštím si zprávy. Místo sedmi téměř hodinových zpráv, které už pár let se svým názvem nemají nic společného, si pustím jednou za týden Horizont a alespoň se opravdu něco dozvím.(3.4.2012)

Chcete vědět, co se děje ve světě? A ted nemyslim zprávy typu američtí vědci zjistili, že když moc koukáte na porno tak máte více chlupaté ruce nebo že v číně se narodilo dítě, které má místo hlavy nohu.... Myslím zprávy o věcech které danou zemí hýbou a velmi často mají globálbí důsledky. Pusťte si horizont a vyserte se na krátké zprávičky v hlavních vysílacích časech....(3.1.2014)

• pakobylka

Horizont událostí s VELICE jednostrannou optikou ... ovšem s optikou VEŘEJNOPRÁVNÍ, jak jinak. V současné době pořad ve své podstatě otrocky zreprízuje zahraniční reportáže z hlavní zpravodajské relace České televize - aby některé z nich, pečlivě předvybrané, doplnil více či méně návodným komentářem - to abych nedej bože nezbloudila ... to abych na prezentovanou problematiku nahlížela z preferovaného, tudíž jediného správného úhlu pohledu. Názor, který jde proti proudu, se tady mihne jen sporadicky, jakoby se tady ocitl omylem ... či nějakým záhadným zásahem shůry, který ČT nedokázala včas zneutralizovat - ovšem o to větší zlomyslnou radost mi dokáže přivodit - obzvláště pokud je podložený fakty. Nicméně ... pořád můžu číst mezi řádky - myslím, že tuhle schopnost jsem nikdy neztratila. Jenom je mi čas od času lehce nevolno ... protože se zdá, že není úniku ... před zdiskreditovanou "svobodou" a "demokracií", kterou jsme si před třiceti lety sametově vydobyli.(12.11.2019)