Lay the Favorite

Lay the Favorite

Komedie

USA, 2012, 94 min

"Buď přinášíš smůlu nebo mě Bůh nemá rád." Jako profesionální sázkař mám dokonale vypracovanou metodiku sázení. Když mi teče do bot, tak vsadím všechno na trojku ve čtvrtém dostihu a pokud to nějakou náhodou nezabere, tak si beru úvěr a okamžitě ho dávám na největšího outsidera pátého dostihu. To vyjde vždycky. Jenže tady amatérsky sráží kurzy favoritů sympaťák Dink, koule mu přitom kryje jeho dokonalá manželka Tulip a zadkem svůdně vrtící Beth zkouší telefonovat první ligu. Mně to tedy celkem bavilo a sympatické mi bylo zejména to, že si Dink pojmenoval svého křečka podle skvělého finského obránce Jyrki Lummeho. Rád bych k tomu napsal víc, ale právě začíná soutěž v pojídání hot dogů na Coney Islandu a já mám pocit, že sázkou na jedlíka číslo 153 se nedá nic pokazit.(13.11.2016)

• mark9th

To bola teda komedia pozerat sa na tuto ''komediu'' :) Nielenze to bolo chaoticke, bez nejakej zmysluplnej pointy, teda okrem toho shitu co mi bol ponuknuty na konci, ale pozerat sa 90 minut na tupy prejav Rebeccy Hall, ktora sa snazi zahrat este tupsiu ''Beth'' , to uz bolo na mna vela. Bruce zahral asi to co mal. Vravim ''asi'', pretoze len boh vie aky bol zamer tohto filmu. Velmi zly scenar, rovnako ako aj rezia. 20%(9.1.2013)

• bourec

Film točil Frears,režisér,na jehož tempu vyprávění je vidět,že je celkem unavenej životem.I přesto jsem do promítání šel.A dalším faktorem je prostředí,kde se děj odehrává.Vegas vždycky slibovalo podvody a krádeže.jenže tady nic není.Ani napětí,humor už vůbec,prostě děsná nuda,u který jsem usínal,kousal jsem si nehty,ale prostě něčeho,co vás probere,se nedočkáte.Blbost,a to dost velká.20%.(30.8.2013)

Nevím, proč má Lay the favorite tak nízké hodnocení. Sice to není komedie v pravém slova smyslu, ale pořád se jedná o naprosto pohodový a oddychový film z atraktivního prostředí. Navíc herecká sestava se tu sešla fakt skvostná. Rebeca Hall sice nepatří mezi mé favoritky, ale tady se vytáhla a jen v pozitivech se dá mluvit i o Willisovi, ačkoliv podobné role nejsou zrovna jeho doménou. Pro mě příjemný zážitek. 80%(13.8.2013)

Beth (Rebeca Hall) už si dál nechce vydělávat na živobytí předváděním svého těla ženatým mužům - a rozhodne se vyrazit do Las Vegas, kde by se mohla uchytit v kasínu jako hosteska. Jenže ještě předtím potká tajemného Dinka (Bruce Willis), který vládne tamní sázkové kanceláři, a přijme u něj místo bookmakera. Když se ale o krásné a mladé spolupracovnici dozví Dinkova žena (Catherine Zeta-Jones) začnou problémy. Beth musí lukrativní místo opustit... I když mi sázková problematika nic moc neříká (v životě jsem na nic nevsadil, a jsem si jist, že i kdyby jo, tak prohraju poslední pěťák), tak tento film se mi docela líbil. Pravda, největší zásluhu na tom má Rebeca Hall, které to v tomto filmu obzvlášť sluší, a její nohy (které za celý film neopustí obrazovku), jsou prostě boží. Zbytek filmu šel tak trochu bokem, dokázal bych si představit i trochu více vtipu (a víme, že Bruce Willis v komediích umí), a děj mne začal zajímat až tak v posledních deseti minutách, kdy jsem (společně s aktéry filmu) neskrývaně fandil New Jersey. No fakt :)(1.3.2014)