Hell on Wheels (TV seriál)

Peklo na kolesách

Western

Kanada / Velká Británie, 2011 - 2016, 41 h 29 min (Minutáž: 57x43 min)

Kevin Kiner

Anson Mount, Colm Meaney, Dominique McElligott, Common, Robin McLeavy, Kasha Kropinski, Eddie Spears, Christopher Heyerdahl, Tom Noonan, Barb Mitchell, April Telek, Wes Studi, Jake Weber, Dru Mouser, Ian Tracey, Ty Olsson, Ted Levine, Bruce Ramsay, Virginia Madsen, Byron Mann, Robert Moloney, Dustin MacDougall, Timothy V. Murphy, Wayne Duvall, Grainger Hines, Jennifer Ferrin, Sean Owen Roberts, Phil Burke, Alejandro Rae, Alex Zahara, Aleks Paunovic, Gregory 'Dominic' Odjig, Ryan Robbins, Fiona Vroom, Haysam Kadri, Jason Cermak, Duncan Ollerenshaw, Sharon Taylor, Kal Weber, Caitlynne Medrek, Christian Sloan, Siobhan Williams, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Robert Weiss, Scott Michael Campbell, Dave Trimble, Andrew Polk, Douglas Nyback, Jeff Fahey, Brian Jensen, Tim Guinee, Serge Houde, MacKenzie Porter, Victor Slezak, Chelah Horsdal, Peter Benson, John DeSantis, Brendan Fletcher, Reg Rogers, Tzi Ma, Michael Patric, Diego Diablo Del Mar, Taylor St. Pierre, Randy Birch, Brent Briscoe, Adam Beach, Colby French, Christopher Backus, Gregg Henry, Julia Maxwell, Conrad Pla, Zak Santiago, Michael Horse, Sara Canning, Michelle Thrush, Rod Lurie, Jonathan Scarfe, Andrew Howard, Julian Richings, Adrian Petriw, Kaj-Erik Eriksen, Toby Hemingway, Noah Danby, Barry Flatman, Mpho Koaho, Jason Schombing, Tseng Chang, David Ferry, Ben Sullivan, Michael Tiernan, Kirsten Robek, Ben Esler, Angela Zhou, Josh Caras, Gerald Auger, Dohn Norwood, James D. Hopkin, James Dugan, Matthew Glave, Sean Hoy, Kira Bradley, Tayden Marks, Damian O'Hare, Leon Ingulsrud, James Shanklin, Moses Brings Plenty, Billy Wickman, Raúl Herrera, Dan McDougall, Kevin Blatch, Malia Ashley Kerr, Matt Cooke, Simon Longmore, Luke Roessler, David Wilson Barnes, Mark Krysko, Paige Patterson, Pippa Mackie, Dylan Schombing

Co se povedlo (a to moc) je trefit myšlenku a atmosféru. Líp si divoký západ neumím představit. Vážně krásná práce. V čem to malinko kulhá je děj... nemůžu si totiž pomoct, ale děj mě nijak neoslovil, na to že má první série jen deset dílů se obrovsky vleče a prakticky vůbec nemám chuť ho sledovat dál... a to je celkem blbý :(. Bohužel výše napsáno platí jak pro první, tak pro druhou řadu. Mám pocit že buď jen potřebovali zaplatit kulisy nebo to mělo dílů 20 a v rámci napětí to rozpůlili... druhá řada totiž zcela plynule navazuje a paradoxně třetím dílem druhé řady se vracíme zcela zpět do starých kolejí opuštěných v první řadě... za mě tedy spíš zklamání. Třetí řadou se konečně děje "něco nového". Je zde znát alespoň snaha o posun někam dál. Bohužel i tato řada trpí neduhy "pokusů o návraty do starých kolejí". To sakra nemůžete polovinu vystřílet a nastrkat tam nové ksichty? Vždyť to byl divoký západ! Čtvrtá řada nahodila mnoho změn a konečně mám pocit, že se někam posouváme = ve sledování pokračuji. Je to ale (opět) posun pomalý. Prakticky "něco se děje" jen díky novým postavám a (překvapivě) nejzbytečnější jsou díly kde se "oživují" staré postavy. Řada má 13 epizod, ale klidně mohla mít jen 10. Pátá řada Nastává velká změna - změna stran - a ta ději sakra prospívá. Děj se sice třepí na dvě dějové linky, ale konečně vše dostává ty správné obrátky. Navíc se celkem hodně projevuje snaha tvůrců o zachování realističnosti (s ohledem na historii). Asi největší mazec je fotografie ze zatloukání zlatého hřebu :). Vygooglete.(25.7.2012)

Bohužel tento seriál postrádá jakékoliv napětí...jednotlivé postavy jsou celkem slušně zahrané i napsané...ale seriálu chybí tempo a náboj. Navíc řada paralelních příběhů poměrně dost nudí (irští bratři, všechny postavy spojené s kostelem). Souhlasím s tím co napsal Zech - nedokážu si představit, že na jednotlivé díly čekám celý týden. Seriál jsem skouknul jen proto, že jsem měl k dispozici všechny díly...EDIT: Dal jsem šanci 3. sérii a nestačil se divit! Seriál nenudil, nabral na tempu a víc se soustředil na core příběh kolem Bohannona. Super! Tento seriál chytil druhý dech. I díky tomu, že je občas vtipný. To nebývalo a hodně to seriál obohatilo.(6.3.2013)

Cullen Bohannon je řízek a už od úvodní znělky jsem věděl, že tenhle seriál se mi bude líbit. Je to tak, postavy nečernobílé, syrová atmosféra špinavého městečka, hnus, bláto a drsný hlášky. Yes, tohle můžu. EDIT: První dvojdíl třetí série, pořád kvalita, upřímná radost, že mám zase co sledovat, a to seriál na trochu vyšší úrovni. Zvyšuju hodnocení na 5* EDIT: Čtvrtá řada je něco příšernýho, 7 dílů a ani jeden nestál za nic. Proč?!(10.7.2013)

Do pátého dílu naprostá dvou hvězdičková nuda. Po pátem, ale jako by se z doposud šourajícího Pony Expresu stal ujíždějící rychlík a v super tempu se konečně začalo něco dít. Vydržel jsem a po první serii dám šanci druhé, protože je to konečně plné napětí, hlavní charisma padouch-nepadouch ujíždí jako psanec a konečně se začíná sřílet na kolty... a to vše za zvuku super western utahané harmoniky(17.4.2015)

Pilot mě zaujal, další dva tři díly jsem pochyboval že seriál budu dál sledovat. Jenže potom mě nějak bahno, děvky a negři (tenkrát ještě ne afroameričani) začali hodně bavit a i přes nedokonalosti (hodně málo komparzu) jsem poslední díly hltal. A těším sed na další sezonu. P.S. Po druhé sezoně zvedám na pět. P.P.S. závěr třetí sezony.....si ze mě děláte prdel??? Doufám že bude čtvrtá.....(10.7.2012)

• - Natáčení první série probíhalo převážně v indiánské rezervaci T'suu T'ina Native Indian Reservation ve státě Albertě, a v přilehlých oblastech města Calgary. [Zdroj: tsuutina.ca/] (Conspi)

• - Premiéra 3. série musela být posunutá o týden kvůli povodním, které pozastavily produkci. (Dyas)

• - Mnoho událostí v seriálu je smyšlených, avšak městečka Hell on Wheels byla skutečně součástí západní expanze Ameriky. (Dyas)