Hell on Wheels (TV seriál)

Peklo na kolesách

Western

Kanada / Velká Británie, 2011 - 2016, 41 h 29 min (Minutáž: 57x42–87 min)

Kevin Kiner

Anson Mount, Colm Meaney, Dominique McElligott, Common, Robin McLeavy, Kasha Kropinski, Eddie Spears, Christopher Heyerdahl, Tom Noonan, Barb Mitchell, April Telek, Wes Studi, Jake Weber, Dru Mouser, Ian Tracey, Ty Olsson, Ted Levine, Bruce Ramsay, Virginia Madsen, Byron Mann, Robert Moloney, Dustin MacDougall, Timothy V. Murphy, Wayne Duvall, Grainger Hines, Jennifer Ferrin, Sean Owen Roberts, Phil Burke, Alejandro Rae, Alex Zahara, Aleks Paunovic, Gregory 'Dominic' Odjig, Ryan Robbins, Fiona Vroom, Haysam Kadri, Jason Cermak, Duncan Ollerenshaw, Sharon Taylor, Kal Weber, Caitlynne Medrek, Christian Sloan, Siobhan Williams, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Robert Weiss, Scott Michael Campbell, Dave Trimble, Andrew Polk, Douglas Nyback, Jeff Fahey, Brian Jensen, Tim Guinee, Serge Houde, MacKenzie Porter, Victor Slezak, Chelah Horsdal, Peter Benson, John DeSantis, Brendan Fletcher, Reg Rogers, Tzi Ma, Michael Patric, Diego Diablo Del Mar, Taylor St. Pierre, Randy Birch, Brent Briscoe, Adam Beach, Colby French, Christopher Backus, Gregg Henry, Julia Maxwell, Conrad Pla, Zak Santiago, Michael Horse, Sara Canning, Michelle Thrush, Rod Lurie, Jonathan Scarfe, Andrew Howard, Julian Richings, Adrian Petriw, Kaj-Erik Eriksen, Toby Hemingway, Noah Danby, Barry Flatman, Mpho Koaho, Jason Schombing, Tseng Chang, David Ferry, Ben Sullivan, Michael Tiernan, Kirsten Robek, Ben Esler, Angela Zhou, Josh Caras, Gerald Auger, Dohn Norwood, James D. Hopkin, James Dugan, Matthew Glave, Sean Hoy, Kira Bradley, Tayden Marks, Damian O'Hare, Leon Ingulsrud, James Shanklin, Moses Brings Plenty, Billy Wickman, Raúl Herrera, Dan McDougall, Kevin Blatch, Malia Ashley Kerr, Matt Cooke, Simon Longmore, Luke Roessler, David Wilson Barnes, Mark Krysko, Paige Patterson, Pippa Mackie, Dylan Schombing, Rebecca Olson, Samuel Marty, Chantelle Han, David Lawrence Brown

Bohužel tento seriál postrádá jakékoliv napětí...jednotlivé postavy jsou celkem slušně zahrané i napsané...ale seriálu chybí tempo a náboj. Navíc řada paralelních příběhů poměrně dost nudí (irští bratři, všechny postavy spojené s kostelem). Souhlasím s tím co napsal Zech - nedokážu si představit, že na jednotlivé díly čekám celý týden. Seriál jsem skouknul jen proto, že jsem měl k dispozici všechny díly...EDIT: Dal jsem šanci 3. sérii a nestačil se divit! Seriál nenudil, nabral na tempu a víc se soustředil na core příběh kolem Bohannona. Super! Tento seriál chytil druhý dech. I díky tomu, že je občas vtipný. To nebývalo a hodně to seriál obohatilo.(6.3.2013)

Cullen Bohannon je řízek a už od úvodní znělky jsem věděl, že tenhle seriál se mi bude líbit. Je to tak, postavy nečernobílé, syrová atmosféra špinavého městečka, hnus, bláto a drsný hlášky. Yes, tohle můžu. EDIT: První dvojdíl třetí série, pořád kvalita, upřímná radost, že mám zase co sledovat, a to seriál na trochu vyšší úrovni. Zvyšuju hodnocení na 5* EDIT: Čtvrtá řada je něco příšernýho, 7 dílů a ani jeden nestál za nic. Proč?!(10.7.2013)

Dostal jsem chuť na nějakou tu misku westernu, ale že dostanu plný kotel, tak to jsem fakt nečekal. Příjemně okořeněné výbornou hudbou, a ozdobeno charismatickýma tvářemi. Přidat prosím, těch pár misek mi nestačilo. Pro mě seriál podzimu! Druhá série možná slabší ale dobrá. Pokud to nemělo takový šílený konec, tak už aby tady byla další série! :-)(28.11.2011)

Po dvoch zhliadnutých sériach si takýmto spôsobom dovolím tento seriál ohodnotiť. Samozrejme chystám sa aj na tretiu, dokonca som z nej videl už prvé dve časti. Takže hneď na úvod napíšem, že nešlo to neporovnať s Deadwoodom, ktorý sa mi mimoriadne páčil. Westernové prostredie sa mi páči, takže do tohto som sa pustil celkom rád. Ale na rozdiel od Deadwoodu, v ktorom bola takmer každá postava niečim zaujímavá a charakteristická, u Hell on Wheels sú iba dve postavy, ktoré ma zaujali. Prvou bola postava Pána Švéda a druhou bol Mr. Ferguson. Je mi to ľúto, ale ostatné postavy a ich osudy mi sú zatiaľ po celú dobu sledovania takmer ľahostajné a to až na jednu výnimku, a síce, fakt som nechcel, aby to s tou Lilli dopadlo tak ako to dopadlo. A čo sa hlavnej postavy týka, tak teraz na začiatku tretej série, keď už bola ako tak načrtnutá rivalita a súťaženie s inou železničnou spoločnosťou o to, kto prvý dojde do cieľa, tak Cullenovi samozrejme fandím. // Dopozeral som tretiu sériu. Hodnotenie ostáva na 4* (70%). Deviata časť tretej série bola asi zatiaľ najlepšia z celého seriálu, čo je určite podmienené tou prestrelkou, ktorá sa tam odohrala. Sám si viem dobre predstaviť, že by tento seriál skončil treťou sériou tak, že Cullen bude obesený (aj ked mu to vôbec neprajem). Zatiaľ sa na štvrtú sériu nijak zvlášť neteším.(17.10.2013)

Dějiny země jsou postaveny nikoli na ušlechtilých principech, ale pokrok, který vykazují, jde ruku v ruce se ziskuchtivostí, korupcí a touhou po snadném výdělku, to je základní myšlenka seriálu. Sympatická je zde snaha líčit obecnou historii dostatečně špinavě, kde Divoký západ není přehlídkou ušlechtilých lidí, ale především přehlídkou zajímavých, mnohdy krutých ale hlavně plastických lidských osudů. S01 - 5*. S02 - 4*. S03 - 3*.(13.10.2013)

• - Natáčení první série probíhalo převážně v indiánské rezervaci T'suu T'ina Native Indian Reservation ve státě Albertě, a v přilehlých oblastech města Calgary. [Zdroj: tsuutina.ca/] (Conspi)

• - Vo štvrtej sérii sa už neobjavila herečka Siobhan Williams v roli Naomi. Vystriedala ju totiž herečka MacKenzie Porter. (YoZo8)

• - Thomas Clark Durant, M. D. (Colm Meaney) je skutečná historická postava, která stála v čele Union Pacific při výstavbě první transkontinentální železnice v USA. (Drink4Fun)