Hell on Wheels (TV seriál)

Peklo na kolesách

Western

Kanada / Velká Británie, 2011–2016, 41 h 29 min (Minutáž: 42–87 min)

Kevin Kiner

Anson Mount, Colm Meaney, Dominique McElligott, Common, Robin McLeavy, Kasha Kropinski, Eddie Spears, Christopher Heyerdahl, Tom Noonan, Barb Mitchell, April Telek, Wes Studi, Jake Weber, Dru Mouser, Ian Tracey, Ty Olsson, Ted Levine, Bruce Ramsay, Virginia Madsen, Byron Mann, Robert Moloney, Dustin MacDougall, Timothy V. Murphy, Wayne Duvall, Grainger Hines, Jennifer Ferrin, Sean Owen Roberts, Phil Burke, Alejandro Rae, Alex Zahara, Aleks Paunovic, Gregory 'Dominic' Odjig, Ryan Robbins, Fiona Vroom, Haysam Kadri, Jason Cermak, Duncan Ollerenshaw, Sharon Taylor, Kal Weber, Caitlynne Medrek, Christian Sloan, Siobhan Williams, Greg Lawson, David LeReaney, Christopher Rosamond, Robert Weiss, Scott Michael Campbell, Dave Trimble, Andrew Polk, Douglas Nyback, Jeff Fahey, Brian Jensen, Tim Guinee, Serge Houde, MacKenzie Porter, Victor Slezak, Chelah Horsdal, Peter Benson, John DeSantis, Brendan Fletcher, Reg Rogers, Tzi Ma, Michael Patric, Diego Diablo Del Mar, Taylor St. Pierre, Randy Birch, Brent Briscoe, Adam Beach, Colby French, Christopher Backus, Gregg Henry, Julia Maxwell, Conrad Pla, Zak Santiago, Michael Horse, Sara Canning, Michelle Thrush, Rod Lurie, Jonathan Scarfe, Andrew Howard, Julian Richings, Adrian Petriw, Kaj-Erik Eriksen, Toby Hemingway, Noah Danby, Barry Flatman, Mpho Koaho, Jason Schombing, Tseng Chang, David Ferry, Ben Sullivan, Michael Tiernan, Kirsten Robek, Ben Esler, Angela Zhou, Josh Caras, Gerald Auger, Dohn Norwood, James D. Hopkin, James Dugan, Matthew Glave, Sean Hoy, Kira Bradley, Tayden Marks, Damian O'Hare, Leon Ingulsrud, James Shanklin, Moses Brings Plenty, Billy Wickman, Raúl Herrera, Dan McDougall, Kevin Blatch, Malia Ashley Kerr, Matt Cooke, Simon Longmore, Luke Roessler, David Wilson Barnes, Mark Krysko, Paige Patterson, Pippa Mackie, Dylan Schombing, Rebecca Olson, Samuel Marty, Chantelle Han, David Lawrence Brown, Tom Carey, John Lacy, Jesse Collin, Peter Skagen, Marty Antonini

Do pátého dílu naprostá dvou hvězdičková nuda. Po pátem, ale jako by se z doposud šourajícího Pony Expresu stal ujíždějící rychlík a v super tempu se konečně začalo něco dít. Vydržel jsem a po první serii dám šanci druhé, protože je to konečně plné napětí, hlavní charisma padouch-nepadouch ujíždí jako psanec a konečně se začíná sřílet na kolty... a to vše za zvuku super western utahané harmoniky(17.4.2015)

Tento rok se nám urodili dva výborné westernové seriály. A to HoW a Wild Boys. HoW je seriál od stanice AMC, která má na svědomí hodně dobré seriály (1,2,3,4). V pilotu se mi líbí vyobrazení divokého západu se vším co k tomu patří, hudba, postavy. Škoda jen že to nebyl dvojdíl. Zatím hodnotím 90% a uvidim jak se seriál bude vyvíjet dál. Tak po shlednutí posledního dílu musím říct, že si seriál udržel kvalitu a už se těším na 2.serii. 2.série už mě tolik nebavila, ale pořád se mi to hodně líbilo. Přesto stejně snižuji hodnocení na 80% a uvidíme co přinese 3.série. 3. série přišla se změnou. Ubylo hlavních herců, místo indiánu tady jsou mormoni a Cullen povýšil. Povedená série a jsem zvědav, co si pro nás připraví tvůrci příště. 4. série - Začátek s Cullenem u mormonů mě vůbec nebavil, ale pak když se vrátil k železnici, tak se to zase fajn rozjelo. Postrádal jsem Elama, ty dvě epizody s ním byly docela málo, navíc trochu psycho. Konec mě pěkně nažhavil na 5. sérii, sem zvědav co přinese.(9.11.2011)

Po dvoch zhliadnutých sériach si takýmto spôsobom dovolím tento seriál ohodnotiť. Samozrejme chystám sa aj na tretiu, dokonca som z nej videl už prvé dve časti. Takže hneď na úvod napíšem, že nešlo to neporovnať s Deadwoodom, ktorý sa mi mimoriadne páčil. Westernové prostredie sa mi páči, takže do tohto som sa pustil celkom rád. Ale na rozdiel od Deadwoodu, v ktorom bola takmer každá postava niečim zaujímavá a charakteristická, u Hell on Wheels sú iba dve postavy, ktoré ma zaujali. Prvou bola postava Pána Švéda a druhou bol Mr. Ferguson. Je mi to ľúto, ale ostatné postavy a ich osudy mi sú zatiaľ po celú dobu sledovania takmer ľahostajné a to až na jednu výnimku, a síce, fakt som nechcel, aby to s tou Lilli dopadlo tak ako to dopadlo. A čo sa hlavnej postavy týka, tak teraz na začiatku tretej série, keď už bola ako tak načrtnutá rivalita a súťaženie s inou železničnou spoločnosťou o to, kto prvý dojde do cieľa, tak Cullenovi samozrejme fandím. // Dopozeral som tretiu sériu. Hodnotenie ostáva na 4* (70%). Deviata časť tretej série bola asi zatiaľ najlepšia z celého seriálu, čo je určite podmienené tou prestrelkou, ktorá sa tam odohrala. Sám si viem dobre predstaviť, že by tento seriál skončil treťou sériou tak, že Cullen bude obesený (aj ked mu to vôbec neprajem). Zatiaľ sa na štvrtú sériu nijak zvlášť neteším.(17.10.2013)

Kladnou postavu aby pohledal. Drsňácký westernový seriál s provařenou (ale pro mě fungující hlavní postavou-chlapík, samotář hnán touhou po pomstě). Nad jednáním některých zůčastněných zůstává rozum stát. Scénaristi se opravdu vyřádily a epizody jsou o to napínavější. Seriály moc nesledují, ale tak něják si to asi představuji. Opravdu jsem netušil co příjde dál. Všechny postavy jakoby směřují k zániku a předvídají tak zrod skvělých USA. Velké plus za spoustu indiánů. Postava křesťanského indiána patří k těm povedeným. Celkové syrové pojetí s pěknou romantickou linií, které jsem podlehl.(10.7.2013)

Po Hell on Wheels a Hatfieldech s McCoyema se můj strach o westernový žánr rozplynul. Vzpomeňte si na seriálový Řím, který zahrnoval všechnu špínu a ohavnost tehdejšího světa a přeneste ho na Divoký západ. Přesně takový totiž tenhle seriál je. Atmosféra je špinavá a hnusná, postavy jsou odporné a nenajdete tu snad jedinou vyloženě kladnou, citů pomálu, protože ty si lidé tehdy nemohli příliš dovolit, zato tu najdete plno potu, krve, koltů a kouře z komínů lokomotiv. Pro westernové fandy pohlazení po duši. 90%(11.11.2012)

• - Vo štvrtej sérii sa už neobjavila herečka Siobhan Williams v roli Naomi. Vystriedala ju totiž herečka MacKenzie Porter. (YoZo8)

• - Natáčení první série probíhalo převážně v indiánské rezervaci T'suu T'ina Native Indian Reservation ve státě Albertě, a v přilehlých oblastech města Calgary. [Zdroj: tsuutina.ca/] (Conspi)

• - Thomas Clark Durant, M. D. (Colm Meaney) je skutečná historická postava, která stála v čele Union Pacific při výstavbě první transkontinentální železnice v USA. (Drink4Fun)