V posteli

Matías Bize

Julio Rojas

Christoph Hahnheiser
  • slunicko2

Psychologický film s trochou cudné erotiky. 1) Jako drama bych tuhle hříčku 26letého sympaticky vyhlížejícího Chilana Matíase Bize (zde režie, jinak i scénárista a producent) rozhodně neoznačil, spíš je to trochu intelektuálské porno. Postavy obnažují svá nitra, své pocity a touhy. V tomto smyslu je film autentický. 2) "Divoký sex", jak se o něm píše v obsahu od České televize, jsem nějak nezaznamenal. Herci jsou, pravda, milí, chybí jim...jak to říci...nezbytná dávka démonické uhrančivosti. U tohoto filmu se asi neuděláte. 3) 27letý herec a boxer (!) Gonzalo Valenzuela nicméně svůj nenápadný půvab má.(25.8.2016)

V celém snímku se toho vlastně ani moc neděje. Dva sympatičtí, navzájem sami sobě neznámí mladí lidé spolu souloží a mezi jednotlivými milostnými akty si povídají o sobě, rozchodech, filmech, sexu, o rozdílech mezi pohlavím a pod. Spousta pocitů, nevyřčených slov a závěrečné odhalení, u kterého jsem v duchu Danielu zapřísahala, ať není blbá a nedělá to, co se chystala udělat, protože tohle je něco, co mě u některých ženských fakt štve. Jak se říká, komu není rady... Viděno v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(6.4.2015)

• mira.l

Tak ono udělat film na hodinu a půl (ještě že JENOM na hodinu a půl!!) , který obsahuje celý 2, slovy DVA herce, už to samo o sobě dává tušit, že to nebude jen tak. Že to bude buď velká lahůdka nebo velká hovadina. U mě to bohužel spadlo do té druhé kategorie. Hodinu a půl koukat na dva lidi v jedný cimře (pardon, chvíli byli ve vaně), to prostě nedávám. Nudit mě to začalo asi po dvaceti minutách a pak už to bylo jen jedno velký utrpení, který nerozptýlilo ani několik šoustacích "kulturních" vložek. Rád bych našel důvod pro udělení nějaké hvězdičky, ale mezi těma blbýma řečma, mezi kterýma už chybělo jenom pojednání o procentu vzrůstu meziročního výnosu podzemnice olejné na Pobřeží Slonoviny, opravdu nenacházím.(12.8.2018)

Ty odjíždíš. Já zůstávám. On je chvilkové intermezzo před jejím dalším životem. Ona je zase posledním dobrodružstvím před jeho odjezdem. Neznají se, nikdy se předtím neviděli, nemají nic společného. Jen sex. Lehce provokativní film chilského režiséra Matíase Bizeho je nejen vkusně natočenou souloží, ale také brilantním rozhovorem o věcech důležitých i nepodstatných, o životě, o lásce i o filmech, které o nás vypovídají víc, než si myslíme.(2.7.2017)

Film v podstatě stejně o hovnu jako Poslední noc v Římě, ale nějakým zázračným způsobem jsem se přiměl to dokoukat do konce, a kupodivu toho ani nelituju, protože nějaké emoce to ze mě přece jen dostalo, k pár myšlenkám mě to v průběhu taky inspirovalo, a samotný závěr je fajn. Asi by se o tom filmu dalo říct, že má své kvality, kvůli kterým stojí za vidění - je civilní, komorní, uvěřitelný a svým způsobem i lehce vzrušující (a samozřejmě brutálně nízkorozpočtový - hrají tam jen dva herci a celé se to odehrává v jednom motelovém pokoji - hodinu a půl v jedné posteli - člověk má chuť se z ní na konci skoro zvednout za ty dva), ale většina lidí to podle mě musí prozívat jako strašnou nudu, a dost se divím, kde tenhle 11 let starý film lidi z ČT Artu - kde jsem ho zhlédnul - vyhrabali. Jak jsem ale již řekl, mě to svým způsobem bavilo - oba herečtí představitelé jsou poměrně atraktivní a dá se na ně koukat, slečna navíc opakovaně ukáže i kozinky, což samozřejmě pozornost jen napruží - byť ty explicitní erotické scény bych si klidně odmyslel - bez té softporno omáčky kolem a s víc artovější kamerou by to u mě asi už bylo na 4 hvězdy (vlastně si myslím, že kdyby se realizovala jedna myšlenka, která v tom filmu zazní - a sice provozovat svůj motel a každý pokoj tajně prošpikovat skrytými kamerami, abych mohl pozorovat svoje hosty - vznikl by dost možná i lepší film, než je tento - minimálně já bych se na něj podíval s velkým zájmem). Závěrem se nelze ubránit dotírající se myšlence: budu si tenhle film pamatovat i po pár měsících? Moc bych na to nesázel.(22.5.2016)