Das Gelübde (TV film)

Sľub

Vow, The

(festivalový název)

Německo, 2007, 82 min

Tak podľa krátkeho pohľadu doprava sem od zneužívania maloletých miništrantov odbehla kresťanská úderka spolu s jedným bývalým miništrantom a dnes už militantným ateistom. Nuž a ja budem ako vždy za Švajčiarsko, takže - nie veľmi dobre napísaný a nie veľmi dobre natočený televízny snímok, ktorý sa viac než pomerne zaujímavej postave, z rôznych častí tela menštruujúcej, mníšky venuje absolútne nudnej, nesympatickej a nezaujímavej postave jej kronikára. Zaujímavá téma totálne nezaujímavo podaná.(1.7.2012)

• Hedka

Sonda do života bl. Anny Kataríny Emmerichovej, natočená 3 roky po jej blahorečení. Zvláštny film, mám rozporuplné pocity. Nezapôsobil na mňa dobre. Asi si ho pozriem ešte raz a pokúsim sa viac preniknúť do myslenia režiséra. Sme na inej frekvencii...... Zatiaľ bez hodnotenia.(3.5.2012)

• Mariin

Ten film o "nevěstě Kristově" Anně Kateřině Emmerichové a básníku Clementu Brentanovi, jakkoliv jsem se na něj těšil, se mi nelíbil. Marně jsem čekal, kdy mne vtáhne do děje. Domnívám se, že je natočen jen "na povrchu" bez mystéria, bez duchovní hloubky a bez lásky ke katolické církvi. Ani herci se mi nelíbili.(26.2.2013)