Soukromý život primátů (TV seriál)

• Česko

Tajný život primátů

Secret life of Primats

Dokumentární

Velká Británie, 2008, 4x49 min

• Doncek

hodně špatně natočený dokument. S opicemi jako jsou šimpanzi se musí úžasně točit a pracovat, ale v tomto dokumentu tomu tak není.(7.3.2013)

• Narciska

Současná dokumentaristika. Méně informací, více střihu a záběrů na lidi.(11.11.2012)

• Nessos

V každém záběru zooložka a k tomu její "vytříběné" slinty. Sem tam se objeví na scéně Šimpanz (1. díl). Nevím, co si chtějí tihle zoologové dokázat. Přece jsou to dokumenty primárně o zvířatech, ne o lidech..(5.3.2011)

• st.lupen

Tak mi nějak není úplně jasné, jestli je to dokument o opičácích nebo o té "zooložce", která nevynechá jedinou příležitost aby se mohla před kamerou natřásat. Snímek obsahuje hodně hluchých míst a kamera je taky docela bída (většina podstatných věcí jim utekla, nestihli, bylo to náročné, nešlo to, sehrálo se to moc rychle tak se tam jen žvaní o tom co jsme neviděli). Pokud mi někdo bez nadsázky 5 minut tlačí do hlavy jak se bojí výšek když ho vytahují na laně na strom a při tom nemusí nic dělat, a k tomu přidá, že tady se lano trochu třepí a že je to hrozně vysoko a že se úplně třese a že jí to nedělá dobře atd. tak člověka trochu přechází chuť čekat, až konečně zase přes obrazovku přeběhne opice. Prostě udělat dobrý přírodovědný dokument není žádná legrace. Člověk který od přírodovědného dokumentu očekává víc než jen výplň mezi reklamou spokojen nebude!(4.3.2011)