Kdo si odnese křišťálové sošky Českých lvů za rok 2010?  Z jednadvaceti loňských filmů se aspoň jedné nominace dočkalo deset snímků. K favoritům patří se třinácti respektive jedenácti nominacemi filmy Pouta a Občanský průkaz, které se vracejí do temných let normalizace. Ve hře ale zůstávají i divácké hity typu Žen v pokušení a Kajínka. Moderátorem večera je čtyřnásobný držitel výroční filmové ceny, herec, zpěvák a muzikant Jan Budař. (oficiální text distributora)

kinderman

Proč místo herecké ceny V.Dlouhému neudělat jemu (a třeba L.Smoljakovi) důstojnou střihovou poctu tak, jak to umí Američané i Britové? Promrhaná příležitost. Děkovací proslovy naši tvůrci nezvládají už tradičně (s čestnou výjimkou Z.Svěráka), vesměs tragické byly pak laškovné hovory mezi moderátorem a předávajícím ve stylu Já se tě zeptám na tohle a ono z tebe něco vtipného vypadne (Nevypadne.) Ale celkově to oproti několika minulým ročníkům byl kvalitativní posun. ()

Hrabka

Jak mám tohle asi tak hodnotit? Nevíte? Proč se tu objevují i slavnostní předávání cen? Přestože jsem viděl jen Kukyho a Habermanna tak mě zajímalo, jaké filmy dostanou ocenění. Vše dopadlo podle očekávání, není se tedy čemu divit. K samotné show bych jen řekl, že Budař to zvládl hodně dobře, ale ti hopsalové byli trapní a vůbec se tam nehodili. Jsem rád, že cenu za mimořádný přínos si odnesl Svěrák, je to legenda a zaslouží si to. ()

Ajinka126

Ještě to ani neskončilo a na slovo vzatí "odborníci" už měli ohodnoceno. To je jako byste vypisovali parte někomu, kdo ještě nezemřel. Přijde vám to normální?:) Pravdou je, že se mi z toho trochu vytratila grácie a nonšalance, ale možná je to tím, že svět prostě spěje kupředu. Jednoznačně to ale pro mě je pořád oslava filmu a ten miluji, takže i za drobné chyby, které mi vadily dávám 4. ()

O.Peta

Hodně povedený večer. Jestli Honza Budař bude moderovat i příští rok, tak se zase rád budu dívat, protože ten to zvládl skvěle. Decentní humor vhodný k takovéto akci a bavili mě i jeho pohybové kreace. Nakonec i samotné výsledky mi přišly napínavější než u Oscarů, kde je to dopředu celkem daný. Jediný kdo to narušil, byl umektanej Bolek, který byl rád, že vítěze vůbec nějak zamumlal. ()

Kryton

Český lev 2009 - Polívka s Liškou - trapnost celou dobu - toporné a umělé hostesky = o stupeň lepší (takže něco jako jedenáctka od Gambrinusu, kde desítka je ekvivalentem vody od nádobí). Budař je prostě pohybově a moderátorsky lépe vybavený bez debat. Přidání taneční skupiny je klad i zápor zároveň. Ke konci už jejich show založená na imitování zasažení proudem nebaví (málo je více má kouzlo). Velkou výhodou měl tento rok oproti tomu minulému v silném seznamu nominovaných snímků. Sečteno a odečteno je to stravitelná pivní 11´, kde však místy musíte rychle polknout neboť je chuť stále stejná. ()