A Resurrection

• USA The Sibling (neoficiální název)
všechny plakáty

Na strednej škole v meste Middeltown čelí outsider Eli (J. Michael Trautmann) neustálemu posmechu zo strany vystatovačného Brandona  (Nick Jandl) a jeho priateľov. Keď urážky už prekročia mieru, riaditeľ Addison  (Michael Clarke Duncan) im všetkým udelí trest. Ostanú po škole a absolvujú sedenie s psychologičkou Jessie (Mischa Barton), ktorá je manželkou syna miestneho kňaza, námestníka Travisa (Devon Sawa). Jessie a Addison zistia, že Eli trpí psychickou traumou a chýba mu jeho brat Devon (Patrick de Ledebur), ktorého zabili v priebehu prestrelky. Keď sa nesmelý Eli konečne pred Jessie otvorí, prezradí jej, že Devona v skutočnosti zabil Brandon. Sám objavil bratovo telo a vraj doňho čarodejnica vložila zlého ducha. Teraz potrebuje získať šesť duší, aby bol opäť slobodný, a cieľom jeho pomsty sa stanú Brandon a jeho kumpáni. Skeptická Jessie však jeho slovám neverí. (Incantator)

zolo23

Tak sa mi zdá, že sa Misha pustila do hororov, tento tuším aj spoluprodukovala čo som bol prekvapený. Po totálnej sračke menom Dom hrôzy, kde si zahrala hlavnú úlohe je The Sibling o niečo lepší. Lepší, ale stále som mal pocit, že takéto horory sa natáčali začiatkom 90-tich rokov. Ten príbeh o zmŕtvychvstaní Eliho brata mi pripadal trošku staromódny, neviem tento druh filmov mi tak-nejak nesedí. Veľa napätia tu niet, atmosféra poslabšia a tých vrážd mohlo byť viac, resp. nechápem prečo režisér tie vraždy ani neukázal...jednoducho sa dvere zatvoria a vy vidíte iba mŕtvoly..... ()

Patches1984

Solidní slátanina. Příběh sám o sobě by nemusel být tak špatnej, kdyby ho dostal do ruky někdo aspoň trochu schopnej, ale to, co se svým vlastním scénářem provedl Orlando, je katastrofa. Filmu chybí spád i atmosféra, v ději se objevují trhliny a občas je jen tak vložena zbytečná nebo naprosto nesmyslná a nevysvětlená scéna (Mexikánci se zabitým prasetem na silnici někde uprostřed lesa? WTF?), postavy vesměs nesympatický a jejich dementní zasazení do prostředí nutí herce buď jen suše deklamovat, nebo naopak přehrávat, takže si člověk často připadá jako by koukal na amatérskej film, co někde na koleně spíchla parta středoškoláků, nebo na úvod k takovýmu tomu pornu s "příběhem". Přitom ústřední myšlenka a i některé zvraty nejsou, alespoň v rámci žánru, úplně blbý a dalo by se na nich stavět. No, aspoň že ta Mischa je v pár scénách docela sexy. 1/10 ()

EvilPhoEniX

Velice špatné ! Trailer byl super, film byl zdlouhavý, nezáživný až smutný. Potěšila mně pouze přítomná účast zesnulého M.C.Duncana, ale zbytek Průser jako Hrom! Jestli hlavní myšlenka filmu byla postavena na imaginárních myšlenkách diváka, tak jsem jim to neuvěřil, tohle na mě neplatí! Pro mě to byla pouze ztráta času. ()

dubinak odpad!

Tohle byl pro mě fakt krok vedle. Nelíbilo se mi na tom vůbec nic. Herci naprosto mimo mísu, celkový příběh naprosto nudná, patetická trapárna. Měla jsem co dělat, abych to dokoukala do konce. Celé to bylo totálně bez šťávy, bez jakéhokoliv faktoru, který by to dělal zábavnější nebo dokonce sledovatelnější. Žádné napětí ani akce. Není tu nic kladného, co by vůbec stálo za zmínku. ()

ricci.s

Pre mňa úplne priemerný pokus. Vyvražďovačka s prvkami nadprirodzena (vzkriesenie mŕtveho brata, ktorý sa chce pomstiť za svoju smrť), ale aj to nadprirodzeno tam bolo úplne nefunkčné, pretože viacmenej bolo úplne jedno, či je ten zabijak "živý" alebo nie, a celé to slúžilo len ako vata na natiahnutie stopáže v prvej polovici, kde sa aj tak dokopy nič nedialo, len kecalo a vysvetľovalo. Potom, keď už k nejakým vraždám dôjde, sú aj tak mimo záber. Síce to v mojich očiach zachraňuje občasná dobrá atmosféra a sympatické postavy (všetky to zahrali dobre a nevadil mi nikto), ale aj tak to zapadne prachom veľmi rýchlo (neviem, ako dlho si na ten horor budem ešte pamätať, ale tipujem tak 2 dni). ()