• lennyd

Callan (Brian Austin Green) je již od dětství předurčen k tomu, stát se hrdinou. Od svého otce zdědí tajemný kříž, který mu dává nadpřirozenou sílu a odolnost. Díky tomu se Callanovi podařilo vybudovat tajemné bratrstvo, které vyráží do ulic bránit čest a spravedlnost. Nyní budou mít ale těžkou práci - do ulic L.A. se vrátilo zlo nejhrubšího ražení, a navíc Callan přichází o svůj kříž. Nyní bude muset on i jeho přátelé nasadit všechnu sílu, aby zabránili zničení celého světa... Přiznávám, stejně jako spousta dalších se dala zmást hereckým obsazením (Danny Trejo, Michael Clarke Duncan, Tom Sizemore, Vinnie Jones), a stejně jako spousta dalších jsem byl tímto filmem těžce zklamán (herecké obsazení zůstalo úplně nevyužito - například takovej Danny Trejo se ve filmu opravdu jen mihne). Čeho jsme si ale užili naplno bylo nesmyslných dialogů (padesát různých variací vtipů na "větší" koule Jaka Buseyho a jeho výbušných bomb), ještě hloupějších (více či méně akčních ?) scén a vážně se tvářícího Briana Austina Greena. Původně jsem chtěl dát taky odpad, ale přece jen jsem se docela bavil (byť hloupostí tohoto filmu)...(29.10.2013)

• Šakalík

Ovšem tohle je extramateriál! V historii kinematografie bychom nalezli asi jen málo snímku, které mají stupidnější příběh. Jako nesmrtelný Viking, no proč ne. Pokrevní potomci pradávných bohů, no dejme tomu. Ovšem způsob, jakým je celá tahle opravdu vkusná podívaná natočena, v každém záběru odhaluje absolutní bezradnost filmového štábu – a nedostatek peněz s tím nemá co dělat. Pokud na to však pohlédneme odlehčenýma očima, nalezneme tam řadu alespoň v náznaku vtipných parodií, které však povážlivě balancují nad propastí trapnosti. A pak ty herecké party. Velmi se divím, že hlavní roli v tomto kýči přijal Brian Austin Green, který mě jinak mile překvapil třeba v Sarah Connor Chronicles, kterýžto seriál vytáhl ze dna žumpy. Tady se sice taky snaží, ale hluboko zakořeněnou demenci scénáristů vyléčit nedokázal. A tak asi jedinou slušnou roli vyfasoval charismatický Vinnie Jones, který svého Vikinga obohacuje o úžasný anglický akcent. :-) Na konci filmu několikrát zopakuje „Pathetic!“ a je na divákovi, aby určil, jestli tahle replika byla ve scénáři, či zda tímto způsobem Jones scénář pouze glosuje. :-)(12.6.2011)

• route60

Pane jo, to bylo zas veledílo z výsadou chaosu, trapnosti, a amatérismu na prvním místě, film děravý jak cedník děj od začátku do konce nedáva smysl a jedna scéna zbytečná za druhou která nenavazuje na druhou, šílený Dr. z UHKT je kapitola sama pro sebe, Vinie Jones a ani Michael Clarke Duncan tento paskvil nezachráni, ten kdo neviděl tak neudělal chybu, já toho lituji, 101 minut ztaceného času. 0%(18.9.2013)

Budete-li se na Cross dívat jako na vážně míněný film, budete dost možná rozladění, otrávení, naštvaní, zhnusení, prostě budete si říkat "které hovado blbé neumětelské zfetované takovouhle hovadinu blbou neumětelskou zfetovanou zplodilo" a budete trpět depresí z toho, že jste zbůhdarma promrhali sto minut vašeho jepičího živůtku. Ovšem rozhodnete-li se ho s nadsázkou a perverzí pojmout, ne, UCHOPIT (tenhle výraz vypadá děsně intelektuálsky, co?) jako takový vážně nevážný popkulturní úlet, jako nenáročnou (a nechtěnou) zábavu třeba ve stylu roztomile megablbého mládežnického seriálu Čarodějky, možná se u něj dobře pobavíte a na konci si tak jako já řeknete: "Dyk to vlastně nakonec nebylo zase tak hrozný, určitě lepší než nějakej Špílberg nebo Svěrák... A zcela určitě lepší než komercí, kalkulem a sterilní nudou páchnoucí Avengers." Takže resultát - ano, je to blbé, je to extrémně blbé, je to tak blbé, že celý štáb včetně herců snad musel svištět na nějakých drogách. Ale právě proto je to zároveň i zábavné a zajímavé. T: Trejo se mihne na tři sekundy a Rachel Miner, kvůli které jsem si tenhle film pustil, v něm nehraje vůbec.(4.2.2016)

• ywo666

Fuuuu. Silná káva. Som extrémne tolerantný k filmom. Viem, že niekto nemá rozpočet na dobré filmy, niekto talent, niekto ponúka efekty, niekto napätie niekto humor. Väčšino majú filmy zmysel existencie aj keď sú sebevväčšie blbosti. Ale u tohoto pochybujem. 1 hviezdu dávam len za to, že tu hrajú obľúbené ksichty Vinie Jones, M.C. Duncan a Trejo (aj keď iba sekundu aby mohol byť v titulkoch). Film je asi najvčšia sračka akú som videl za dlhé dlhočizné roky. Je to vlastne paródia na tvorbu filmu. Ako keby tvorcovia chceli vytvriť dokonalý príklad ak sa nemá robiť film. Fakt niekedy je to až geniálne sračkoidné.(2.7.2011)

• - Jedná se již o pátý film, na kterém společně spolupracovali Patrick Durham a Jonathan Sachar. (slatkac)

• - Kríž jazdí na Forde GT. (Johnny.ARN)

• - Rachelle Lefevre odmítla hrát ve filmu. (lyukassza)