Deník 1939 - 1945 - Druhá světová válka (TV seriál)

Second World War Diary (1939-1945)

WWII Diary: The War Day by Day

Second War Diary - The War Day by Day

Dokumentární / Historický / Válečný

USA, 2009, 72x62 min

José Delgado

José Delgado

Xavi Tello

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Zase jednou první! Komentář píšu v době kdy vyšel zatím poslední díl č. 35. To se nacházíme v červenci 1942. Seriál vychází na DVD pravidelně každý měsíc. Co díl to měsíc daného roku, co díl to na 30 dní rozdělené důležité události války. Vzhledem k neskutečné obrovitosti seriálu a množství vkládaných informací nejsem schopen posoudit na kolik přesný je seriál dle historické linie. V hlavních bodech jsem neobjevil chybu, ale u podružnějších událostí to nejsem schopen posoudit. Člověk zkrátka vše nezná. Seriál dabuje Alfréd Strejček který má příjemný hlas pro tento typ snímků. Na každém DVD jsou pak bonusy, které obsahují v původním znění dokumentární záběry válečných reportérů - převážně z amerických bojišť (prý dosud nezveřejněné). I toto má pro válečné fandy jistou hodnotu. Každopádně sesadit z dobových dokumentárních snímků druhou světovou válku den po dni je jistě počin nevídaný a chvályhodný. * * * *(11.8.2012)

Musím a chci souhlasit s Big Bear. Tohle dílo zmiňuje i události zdánlivě všední nebo né tak profláklý a možná i kvůli tomu to sleduju doslova přibitej k TV. Pro mě zvlášť bylo zajímavý období před napadením Ruska, protože knížka, od Suvorova VŠECHNO BYLO JINAK, mi o hodně víc napověděla jak nahlížet na tohle období. Dokument můžu jen a jen doporučit všem, kdo si chce "zalistovat" v dobovým tisku.(10.10.2012)

Kolik těch DVD vlastně u nás vyšlo? Já jich mám 40 a další díly se mi nedaří sehnat.(11.4.2016)

• moriarty

Dobrý nápad, ale neuvěřitelně odfláklý. Listování v dobovém tisku je zajímavé, ale člověk se tam dovídá věci jako, že Čurda se ve skutečnosti jmenoval Čarda a nebo že Lancaster měl dva motory a tak podobně. Co se týče obrazové části, tam jsou zase pouštěny filmy, které vůbec nesouvisí s daným tématem, takže při vpádu do Francie tam jsou zobrazeny ruský tanky a tak podobně. A když jsem v českém dabingu po několikáte slyšel říkat "džamajka", tak jsem se na to přestal dívat.(12.5.2013)

Nemůžu to pochopit, proč to nedovedli, tenhle seriál, až do konce, většina lidí, co se na tenhle ten seriál dívali, měli ho rozkoukaný a přestali ho vydávat jako PNS v trafikách, opravdu nejúspěšnější světový seriál z druhé světové války, mapující události, den po dni, v podání nejlepšího českého dabéra, Alfréda Strejčka.(23.1.2016)