poster

Deník 1939 - 1945 - Druhá světová válka (TV seriál)

 • USA

  Second World War Diary (1939-1945)

 • USA

  WWII Diary: The War Day by Day

 • USA

  Second War Diary - The War Day by Day

Dokumentární / Historický / Válečný

USA, 2009, 72x62 min

Režie:

José Delgado

Scénář:

José Delgado

Střih:

Xavi Tello
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

 • bear
  *****

  Kolik těch DVD vlastně u nás vyšlo? Já jich mám 40 a další díly se mi nedaří sehnat.(11.4.2016)

 • Big Bear
  ****

  Zase jednou první! Komentář píšu v době kdy vyšel zatím poslední díl č. 35. To se nacházíme v červenci 1942. Seriál vychází na DVD pravidelně každý měsíc. Co díl to měsíc daného roku, co díl to na 30 dní rozdělené důležité události války. Vzhledem k neskutečné obrovitosti seriálu a množství vkládaných informací nejsem schopen posoudit na kolik přesný je seriál dle historické linie. V hlavních bodech jsem neobjevil chybu, ale u podružnějších událostí to nejsem schopen posoudit. Člověk zkrátka vše nezná. Seriál dabuje Alfréd Strejček který má příjemný hlas pro tento typ snímků. Na každém DVD jsou pak bonusy, které obsahují v původním znění dokumentární záběry válečných reportérů - převážně z amerických bojišť (prý dosud nezveřejněné). I toto má pro válečné fandy jistou hodnotu. Každopádně sesadit z dobových dokumentárních snímků druhou světovou válku den po dni je jistě počin nevídaný a chvályhodný. * * * *(11.8.2012)

 • japekli
  *****

  Musím a chci souhlasit s Big Bear. Tohle dílo zmiňuje i události zdánlivě všední nebo né tak profláklý a možná i kvůli tomu to sleduju doslova přibitej k TV. Pro mě zvlášť bylo zajímavý období před napadením Ruska, protože knížka, od Suvorova VŠECHNO BYLO JINAK, mi o hodně víc napověděla jak nahlížet na tohle období. Dokument můžu jen a jen doporučit všem, kdo si chce "zalistovat" v dobovým tisku.(10.10.2012)

 • moriarty
  **

  Dobrý nápad, ale neuvěřitelně odfláklý. Listování v dobovém tisku je zajímavé, ale člověk se tam dovídá věci jako, že Čurda se ve skutečnosti jmenoval Čarda a nebo že Lancaster měl dva motory a tak podobně. Co se týče obrazové části, tam jsou zase pouštěny filmy, které vůbec nesouvisí s daným tématem, takže při vpádu do Francie tam jsou zobrazeny ruský tanky a tak podobně. A když jsem v českém dabingu po několikáte slyšel říkat "džamajka", tak jsem se na to přestal dívat.(12.5.2013)

 • Brepti
  *****

  Nemůžu to pochopit, proč to nedovedli, tenhle seriál, až do konce, většina lidí, co se na tenhle ten seriál dívali, měli ho rozkoukaný a přestali ho vydávat jako PNS v trafikách, opravdu nejúspěšnější světový seriál z druhé světové války, mapující události, den po dni, v podání nejlepšího českého dabéra, Alfréda Strejčka.(23.1.2016)