Tak rychlá, dynamická a dokonale ohlušující jízda, že jsem měl co dělat, abych ze sebe vydoloval zrnka nadhledu a nevyskládal maximální hodnocení. Tahle partička napevno počítá s tím, že se divák rád nechá vodit za nos, aby posléze mohl užasle obdivovat výslednou atrakci. A protože je Louis Leterrier zatraceně šikovný mistr loutkář, nenechám svoje drobné výtky k pointě a slabšímu tempu druhé poloviny znít příliš hlasitě.(7.10.2013)

Úžasně obsazená krimi s příslibem sci-fi finále. Shodou okolností se Podfukáři dají nejlépe přirovnat ke kouzelnického triku. Ze začátku se Vám něco představí... balíček karet, krabice nebo třeba 4 obyčejní kouzelníci. Za druhé se stane něco výjimečného, "nadpřirozeného". Poté následuje vrchol, vrácení do původního stavu, či objevení na jiném místě. Všechny tyto segmenty fungují jak mají, jenže poté následuje ještě jedna část, ta která už ke kouzlům tolik nepatří, ale k většině záhadných filmů neodmyslitelně patří, objasnění. Dalo by se říci, nejzásadnější úsek celého příběhu, buď scénáristé můžou film potopit nebo naopak pozvednout do výšin. První 4/5 85%, poslední 30%.(9.9.2013)

I přestože ani já nemůžu s klídečkem prohlásit, že mi všecko (a to zdaleka ne) do sebe lasconimně zapadlo, tak tohle hodnotím hodně kladně. Nehodlám si se souvislostmi nějak lámat hlavu, natož ten film studovat podrobněji, i když by si to možná i zasloužil. Já si do kolonky žánrů sebejistě domyslím "mysteriózní", a potom tyhle obavy pustím z kebule. Užil jsem si tuhle iluzionistickou, překombinovanou krimi jízdu s plnou parádou, takže nemám potřebuj vyprskávat, ba naopak, tohle se dá doporučit, protože povedenej kouzelnickej film jsem neviděl pěkně dlouho. Za mě 85%(1.9.2013)

My těm tupanům v kině ukážeme. Když si budou myslet, že už nic nemůže přijít, napálíme ještě další chytrou berličku, za ní další a pro jistotu ještě raději jednu. Míra divákovi tolerance vezme brzy za své. Mistr karetních triků, kapsář, kočka, co se hravě dostává z pout i mistr hypnózy. Ještě nedávno by se jim nesnilo, že vyprodají kouzelnickou show v Las Vegas. V průběhu představení ukradnou balík peněz z banky ve Francii. Lup v podobě bankovek pak rozhází mezi nadšené publikum. FBI je krátká, iluzionisté se jí jen smějí do ksichtu, protože vědí, že to pravé teprve přijde. Podrazová komedie s prvky thrilleru je svižnou a poctivou zábavou, u které je však vyžadováno velmi brzy vypnout mozek a nechat si nalhávat, že je to inteligentní zábava. Není. Je však nadmíru zručně natočená. Kamera se permanentně hýbe, krouží kolem postav, prolétává vším možným a ze čtveřice namachrovaných kouzelníků dělá ještě větší borce. Do toho efektně tepe Tylerova (čtvrtý Rambo, oba díly Postradatelných) hudba, střihač přeřazuje na vyšší rychlost a až na pár výjimek charismatičtí herci do téhle skládačky padli jak prdel na hrnec. A to i ti „hodní“, tak i ti „zlí“ na straně policie. Jenže i podzápletkám mnohdy opravdu chybí ta úplně nejzákladnější logika. Když chce někdo vytahovat efektní překvápka a dějové zvraty, nemůže to přeci dělat z bezradnosti? Jenže tady pětice scénáristů přesně v takové roli vystupuje!!(3.10.2013)

• D.Moore

Přeplácaná a přechytralá blbinka - někdy až žasnu, jak si scenáristé dokážou zničit vlastní slibný nápad. Obzvlášť závěrečná půlhodina Podfukářů byla přímo útrpná a znovu se na ně nejspíš nepodívám. Film je pro mě tedy především dalším dílkem do skládačky "Cokoliv, kde se objevil Michael Caine". Ostatní herci (včetně Morgana Freemana) skoro nestojí za zmínku. Dvě hvezdičky a kousek i za tu (svižnou, leč naprosto zbytečnou) akční scénu.(28.3.2014)

• - Herci dělali většinu kouzel sami, téměř vůbec se nepoužívaly triky s kamerou. Všichni absolvovali několikatýdenní kurzy u známých iluzionistů a Isla Fischer studovala podrobně stará Houdiniho úniková čísla. (sleggyn)

• - Amanda Seyfried byla zvažována pro roli Henley, ale odmítla a obsazena byla Isla Fisher. (Dr Lizal)

• - Autoři snímku se prý dlouho dohadovali, zda ve filmu odhalit, jak se některé triky dělají. (sleggyn)