Kdo ve filmu o partičce moderních kouzelníků čekal férovou hru s logikou a bez iluzí? Tohle je nefér od první minuty! Ale přitom je to tolik efektní (kamera si hraje a poletuje všude možně) a zábavně přímočaré (vysvětlovat bude přeci "božský" Morgan Freeman, jako v každém jeho filmu). Tohle není regulérní hra kočky s myší, tohle je prostě hra s divákem, který to musí přijmout a bavit se nebo odmítnout a pak po deseti minutých může film vypnout a pustit si znovu Prestige. Volba je vaše, ale dlouho nebylo kouzlení tak "v kurzu" jako tady.(28.8.2013)

• Madsbender

Od začiatku som dobre vedel, že sa tento hollywoodsky popcorn nebude môcť rovnať s kryštalickým bludiskom Nolanovho Prestige, a dokonca ani Burgerovmu The Illusionist. Nečakal som však, že bude film až na toľko naivný a jednoduchý. A viete čo? Zistil som, že v tej primitívnosti sa skrýva krása, lebo práve vďaka tomu je tak zábavný. Nadhľad, sebaparodizácia, hlúpučký príbeh (nechápem, načo potreboval Leterrier toľko scenáristov), jedna z najnezmyselnejších point za posledné roky a záplava veľkých aj menších hviezd vo veľkolepej show. Ospravedlňujem sa, chcem povedať SHOW. SHOW, ktorá má oklamať diváka, presvedčiť, ho, že je to premyslená a precízna prácička, že má rafinovanú zápletku a kvalitne vybudované mystérium. A ono nemá. Uvažoval som takmer počas celého filmu nad hodnotením o stupeň horším, ale po skončení, keď mi svitlo, ako zábavne sa dá spraviť takáto hlúpučká jednohubka, som paradoxne rozmýšľal nad hodnotením vyšším. Nie, tentoraz zlý nebudem, pretože napriek všetkému som sa bavil. Povedal by som, že sa Podfukári dajú označiť za guilty pleasure roka. 55% Alebo predsa len dám? Odpoviem si sám - dám. 45%(9.4.2014)

My těm tupanům v kině ukážeme. Když si budou myslet, že už nic nemůže přijít, napálíme ještě další chytrou berličku, za ní další a pro jistotu ještě raději jednu. Míra divákovi tolerance vezme brzy za své. Mistr karetních triků, kapsář, kočka, co se hravě dostává z pout i mistr hypnózy. Ještě nedávno by se jim nesnilo, že vyprodají kouzelnickou show v Las Vegas. V průběhu představení ukradnou balík peněz z banky ve Francii. Lup v podobě bankovek pak rozhází mezi nadšené publikum. FBI je krátká, iluzionisté se jí jen smějí do ksichtu, protože vědí, že to pravé teprve přijde. Podrazová komedie s prvky thrilleru je svižnou a poctivou zábavou, u které je však vyžadováno velmi brzy vypnout mozek a nechat si nalhávat, že je to inteligentní zábava. Není. Je však nadmíru zručně natočená. Kamera se permanentně hýbe, krouží kolem postav, prolétává vším možným a ze čtveřice namachrovaných kouzelníků dělá ještě větší borce. Do toho efektně tepe Tylerova (čtvrtý Rambo, oba díly Postradatelných) hudba, střihač přeřazuje na vyšší rychlost a až na pár výjimek charismatičtí herci do téhle skládačky padli jak prdel na hrnec. A to i ti „hodní“, tak i ti „zlí“ na straně policie. Jenže i podzápletkám mnohdy opravdu chybí ta úplně nejzákladnější logika. Když chce někdo vytahovat efektní překvápka a dějové zvraty, nemůže to přeci dělat z bezradnosti? Jenže tady pětice scénáristů přesně v takové roli vystupuje!!(3.10.2013)

Podfukáři z traileru vypadali jako černý kůň letošního léta. Co se pokazilo? Osobně jsem se trošku bál, zda-li nemají dvě legendy Morgan Freeman a Michael Caine jen nějakou malinkou roličkou a ve filmu hrají především proto, aby se lépe vyjímali v trailerech a na plakátech. Díky bohu to tak není a tito dva pánové si střihli celkem zajímavou úlohu. Snažil jsem se o snímku dozvědět co nejméně a jediné, co jsem tušil bylo, že se jedná o Dokonalý trik v moderním světě a celá parta Čtyř jezdců vystupují jako ti největší Robinové Hoodové. To však není tak úplně pravda. Jedná se totiž o, podle mě, perfektně natočený heist movie s parádními efektními scénami a troškou napětí. Hlavní čtveřicí po celou dobu honí Mark Rufalllo (kterého asi nejvíc lidí bude znát jako Hulka z Avengers) a je to celkem sranda sledovat jak podfukáři školí FBI, jako malé děti ve školce...100%...[05.06.2013_Předpremiéra_Cinestar Černý most](5.6.2013)

Úžasně obsazená krimi s příslibem sci-fi finále. Shodou okolností se Podfukáři dají nejlépe přirovnat ke kouzelnického triku. Ze začátku se Vám něco představí... balíček karet, krabice nebo třeba 4 obyčejní kouzelníci. Za druhé se stane něco výjimečného, "nadpřirozeného". Poté následuje vrchol, vrácení do původního stavu, či objevení na jiném místě. Všechny tyto segmenty fungují jak mají, jenže poté následuje ještě jedna část, ta která už ke kouzlům tolik nepatří, ale k většině záhadných filmů neodmyslitelně patří, objasnění. Dalo by se říci, nejzásadnější úsek celého příběhu, buď scénáristé můžou film potopit nebo naopak pozvednout do výšin. První 4/5 85%, poslední 30%.(9.9.2013)