TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// PLUS: především svižná a parádně obsazená magická podívaná, někdo by doplnil kouzelnická nebo podfukářská, ať už na kouzla věříte nebo ne, budete žasnou a budete se bavit, příjemné je i fakt, že svoje kouzla odtajní a vy se posléze dozvíte jak to provedli, před tím ovšem dumáte a přemýšlíte MÍNUS: v žánru by mohla být i komedie, já se bavil a přišlo mě to točený spíš s nadhledem než že by se to bralo vážně, navíc to uteklo strašně rychle, čekal jsem zajímavé rozuzlení, mno ale to co přišlo bylo přinejlepším nečekané, v opačném případě trochu vycucané z prstu a snad i postrádající logiku./// Shrnutí: Nebudu ale nic prozrazovat, názor si uděláte sami. Podfukáři jsem především pěkně natočení, moderně, poutavě, zajímavě a snad i zábavně. Jen bych žánr Thriller asi změnil na Akční a Komedie. Asi na to kouknu ještě jednou, i když už všechny triky znám./// Celkem 82%///(12.3.2015)

Snad proto, že zrovna dvakrát nemusím ulízané frakonoše, kterým čouhá eso z každého nohávu a s dramatickým abraka- dabra tahají hebla z rypáku, jsem si zase jednou zaprokrastinoval a nechal Podfukáře přes měsíc zahnívat někde na ploše. Chybka. Lahodně zpracované dílo s poněkud imbecilním závěrečným vývodem, klady však překonávají záporů a nezbývá mi, než Vám to podstrčiti jako dobrý tip. Pár hodin po zhlédnutí jsem nařkl firemní personalistku, že si dala filmík taky a teď na mě zkouší Harrelsonovo mentální triky, jelikož koulela očima a cvakala mým směrem třetími zuby. Ale je to oukej, žádnou paniku, nesnažila se proniknout do mysli podnikového rebela. Prý to byla jen lehčí mrtvička. Pár let a zase bude hopkat přes kaluže, hydra.(10.10.2013)

Pro mě teda Dokonalý trik roku, oproti Nolanovi nablýskanější, popcornovější a pro mě i zkousnutelnější, ze 125 minut jsem se nenudila jedinou. Kouzelnický film spojený s tím zlodějským snad ani nemohl dopadnout líp, obsazení sedlo perfektně, Franca začínám mít narozdíl od jeho bráchy docela v oblibě a dokonce i v Eisenbergovi jsem pomalu začala vidět sympoše. Ale ehm, jak se to vezme, ona mezi vidět a vidět může být totiž až horentní propast a to platí na celý film pana Leterriera, v němž jde hlavně o to, co chcete vidět, nikoli o to, co doopravdy vidíte. 90%(7.9.2013)

Leterrier je stejnej jako jeho podfukáři. Aby přechcal publikum, odvádí pozornost od kouzelníků - zajímají ho spíš efektní serepetičky okolo, létající bankovky, nádrže s piraňama, honičky po Manhattanu, odlesky Las Vegas, vtípky, úsměvy. I když se v tom mumraji postavy náhodou na minutu zastaví, epicky kolem nich krouží kamera. První problém je, že těch postav je asi patnáct, ale ani jedné se nelze dostat pod kůži. Furt se někam chvátá, furt se něco inscenuje a furt se něco následně vysvětluje, přičemž díry v logice jsou hlubší než Mariánský příkop. Druhý problém je, že všechno poutavé už obsahuje trailer. P.S. Eisenberg hraje znovu toho nesnesitelnýho Zuckerberga. Profackovat! 65%(3.6.2013)

• -bad-mad-wolf-

Hele, mně nevadí debilní filmy. Vlastně je mam docela rád. Mam rád všechny ty nabubřelý blockbustery, velkofilmy s nadsázkou a vlastním šíleným vesmírem. Takový filmy uráží předevšim ty, kteří na danou hru nepřistoupí. Nemam ale rád, když někomu uteče soudnost a schopnost naznačit, do jaký míry to hra je, poněvadž v takovým případě tvůrce dělá debila předevšim z diváka. A přestože je všechno zmíněný možná subjektivní a diskutabilní, tohle... tohle je prostě strašlivá hovadina, která všem iluzionistům prokazuje medvědí službu. Ono totiž ani tak nevadí, že předváděný "triky" často popírají logiku a fyzikální zákony (iluzionista klame diváka, nikoliv fyziku, víme?), mnohem trapnější je ovšem fakt, že spousta předvedených věcí (z nichž některý jsou smrtelně důležitý) vysoce závisí na faktoru náhody a skutečnosti, že někdo bude idiot a nevšimne si podstatných věcí. Závěrečná pointa je pak v kontextu zdejšího univerza vyloženě retardovaná a zbaštitelná snad jen proto, že s dotyčným jakž takž soucítíte. Naznačovaná (a připouštěná) možnost existence skutečný magie je tu značně dvousečná - nestává se totiž ani ospravedlněním (Čtyři jezdci nemají nadpřirozený schopnosti), ani klíčovým odhalením (ve filmu je dávno všechno natolik absurdní, že je to úplně jedno). Dvě hvězdy obhajitelný na základě zábavy, jelikož při vší tý pompéznosti, barevnosti a pátrání všeho po všem děj spolehlivě dokluše do cíle, přestože je vám dávno všechno ukradený. Už po dvaceti minutách totiž pochopíte, že v tomhle filmu je možný naprosto cokoliv a tím pádem nemá smysl cokoliv dedukovat či se o někoho bát.(23.1.2018)

• - V závěrečné scéně z Paříže je možné na dně řeky vidět množství klíčů charakteristických pro společnost Kwikset - šestihran s výřezem ve tvaru písmene K. Tato společnost však visací zámky ve svém portfoliu nemá - specializuje se čistě na dveřní zámky. (Adrai)

• - Jako konzultant spolupracoval na natáčení filmu David Copperfield. (pajik)

• - Ve scéně, kdy jedou agenti do hotelu, aby zatkli čtvteřici kouzelníků, objevuje se záběr, kdy Dylan (Mark Ruffalo) vystupuje z auta, přičemž je v odrazu vozidla na skle vidět mikrofon. (Mysteri699)