Efektní sympatická proděravělá jednohubka. Moc nad tím nepřemýšlet, nejlépe úplně vypnout mozek a jen se bavit. To je recept na to, jak si člověk může tento film užít. Jak se v tom začnete pitvat, jste ztraceni. Já se bavil více než dobře. Má to solidní děj (moc nad ním nepřemýšlet!) podpořený výtečnými efektními představeními (moc nad nimi nepřemýšlet!) a nečekaným závěrem (moc nad ním nepřemýšlet!). Navíc herecké obsazení je více než sympatické. Nemůžu dát míň jak čtyři hvězdy, to prostě nejde. 80%(7.12.2013)

U Podfukářů jde o toho, zda je divák schopen a ochoten přijmout fakt, že za a) bude po celou dobu klamán b) nemá se tomu bránit. Odhadnout dopředu onu pointu je velmi obtížné, když člověk dostane na začátku malé, nenápadné vodítko, na které je ale chytře nucen pod tíhou silné a dynamické nálože „cool audiovizuálna“ zapomenout, a pak je konstantně klamán ohledně jedné z postav (a jak může tu „logiku“ příběhu kdokoliv zpochybňovat, když „někdo“ jedná před divákem tak, ale ve skutečnosti se chová onak, že; prostě jde o zákeřný a promyšlený podfuk na diváka). Jenže v tom je ten vtip; nechat se klamat, vědět o tom, ale přitom si to užívat. A já nemůžu jít pod slabší, avšak přece jenom ještě 4*, protože mě Podfukáři opravdu hodně bavili (konkrétně z postav se to dařilo nejvíce Harrelsonovu Merrittovi). Akorát se mi moc nelíbí ten nápad s druhým dílem…(19.4.2014)

No, no, no... Tak vám teda opravdu nevím. Kouzelnická kravovinka, která se tváří neskutečně chytře. Doslova mě iritovaly nástupy Four Horseman na scénu. Naproti tomu mě kouzlení bavilo a vždycky jsem čekal jak daleko svůj trik nechají dojít. Vrchol filmu přichází v polovině, kdy se koná veřejné ožebračení Michaela Cainea. Závěr je docela mimo mísu. Jelikož na tohle lidi chodili, tak druhý díl této variace na Dannyho parťáky se samozřejmě točit bude. Morgan Freeman hraje už po osmdesáté Morgana Freemana a hraje ho opět bezchybně. PS: Na začátku jsem si opravdu vybral károvou sedmičku....60%(25.9.2013)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// PLUS: především svižná a parádně obsazená magická podívaná, někdo by doplnil kouzelnická nebo podfukářská, ať už na kouzla věříte nebo ne, budete žasnou a budete se bavit, příjemné je i fakt, že svoje kouzla odtajní a vy se posléze dozvíte jak to provedli, před tím ovšem dumáte a přemýšlíte MÍNUS: v žánru by mohla být i komedie, já se bavil a přišlo mě to točený spíš s nadhledem než že by se to bralo vážně, navíc to uteklo strašně rychle, čekal jsem zajímavé rozuzlení, mno ale to co přišlo bylo přinejlepším nečekané, v opačném případě trochu vycucané z prstu a snad i postrádající logiku./// Shrnutí: Nebudu ale nic prozrazovat, názor si uděláte sami. Podfukáři jsem především pěkně natočení, moderně, poutavě, zajímavě a snad i zábavně. Jen bych žánr Thriller asi změnil na Akční a Komedie. Asi na to kouknu ještě jednou, i když už všechny triky znám./// Celkem 82%///(12.3.2015)

Efektní, pěkné, zábavné, rychlé, prázdné a zrádné. 60% SPOILER: Ta finální pointa by samozřejmě dávala smysl, pouze v případě, kdyby Ruffalův agent celou dobu věděl, že je na něj namířená kamera, a kromě všech ostatních postav musí oblafnout i nás diváky. Fool me once, shame on you.(29.11.2013)

• - Po trilógii o Temnom rytierovi sa jedná už o štvrtý film, v ktorom si spoločne zahrali Morgan Freeman a Michael Caine. (marciano)

• - Amanda Seyfried byla zvažována pro roli Henley, ale odmítla a obsazena byla Isla Fisher. (Dr Lizal)

• - Michael Caine strávil jednu noc během natáčení zamčený v šatně. Caine v ní usnul a neslyšel režiséra ukončit natáčení, přičemž celý štáb si myslel, že Caine odešel již dávno domů, a proto celý plac zamkli. Ven se dostal až druhý den ráno. (magic2013)