Tak tenhle flm na mě působí asi takhle "Kašleme na logiku, vždyt je to o iluzionistech, kteří pomocí triků dokáží všechno, takže nic nemusíme vysvětlovat". A těch nelogických momentů a děr v příběhů by se ale našlo.. Mně byl ale ten pocit, že se mě film snaží oblbnout neskutečně nepříjemný. Daleko nepříjemnější byli ale Čtyři jezdci, kteří jsou tu sice prezentováni jako hlavní aktéři, ale v ději měli ve skutečnosti hodně málo prostoru. Na jednu stranu plus, vzhledem k tomu, že to byli snad ti nejnesympatičtější blbci, jaké kde kdy tvůrci vyhrabali. Na druhou stranu měli působit charismaticky a inteligentně, ale přitom z nich udělali jen otravné figurky v pozadí. Při scénách s Eisenbergem jsem si málem vyškubala vlasy. Ale dobrá, třeba to byl cílený trik :) Co nepřekousnu, tak je směšný konec, při kterém jsem netušila, zda mám filmu dát odpad anebo se řehtat do bezvědomí. Musím ale přiznat, že do té doby jsem se docela slušně bavila a zábavný Freeman s kouzelnou Mélanie to zachránili - tak akorát na tři *.(27.11.2013)

Oproti The Prestige to vypadá jako předskokan, kterého vytvořili studenti na koleji umělecké školy. A to Nolanův do nebe vynášený opus nevnímam jako nějakou mega hitparádu. Boužel Now You See Me od první chvíle paběrkuje a sice je tam kupa dobrých herců, kteří mají co hrát a jsou skvěle trefení, je to od začátku do konce typická reklama na spotřební Hollywood bez špetky invence. A když v průbehu filmu zjišťujete, že tam bude nějaká ďábelská finta a kouzelnické triky nevyřeší důvtip a nápaditost, ale vizuální efekty, je něco špatně. Takže průměr za zábavný ansámbl hvězd za kamerou a svižné tempo.(5.9.2016)

• TeeAge

|| Scenár: Ed Solomon, Boaz Yakin, Edward Ricourt / Príbeh: Boaz Yakin, Edward Ricourt | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Bobby Cohen, Alex Kurtzman, Roberto Orci | Distribúcia: Summit Entertainment, Lionsgate | Štúdio: K/O Paper Products | Rozpočet: 75 miliónov $ | Tržby: 351,723,989 $ || Poznáte ten pocit, keď je vám trápne za vašeho inak obľúbeného herca na plátne? Tu sa mi tento pocit dostavil viackrát. Takú nafúknutú, namyslenú, vyumelkovanú bublinu som už dávno nevidel. Začiatok sľubuje omnoho viac, než potom dokáže celok utiahnuť. V momente, keď sa z filmu vyparí oná mystifikácia a ilúzia ozajstného kúzla, prepukne ozajstná tvár scenáru, ktorá sa len hrá na niečo výnimočné, no nevie si to obhájiť ani nijak vysvetliť. Zvraty v poslednej tretine sú už len klince do telenovelovej rakvy. Leterrierové doterajšie práce boli príjemnými oddychovkami, no tento kus si ho našiel za obeť, presne tak, ako aj ikony hereckej gardy, ktorí by v tomto pseudopokuse o niečo výnimočné nemali čo robiť, začínaje od Freemana, cez Ruffala až po Caina. Konečný prísľub pokračovania je snáď len nepodareným otvoreným koncom od pätice scenáristov!. 40% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(24.11.2013)

To se nám zase jednou sešla v kině sestavička... Já s oblibou sedávám kolem třetí řady, protože mám rád, když plátno je to jediný, co v sále vidím, no a pak je to taky jediná možnost, jak se vyhnout křupanům, kteří si kino pletou s bufetem nebo se slučákem. Jenže tentokrát byl asi mezinárodní den hňupů, takže za levým uchem mi seděl roztomilej páreček, kterej si snad připlatil za sedačku s popcornovačem, za pravým ouškem se patrně souložilo, přímo za mnou pak seděl vážně nadějnej fotbalista, kterej celý dvě hodiny neúnavně trénoval kop bodlem, no a přede mě se rozvalil druhej nejroztomilejší pár toho odpoledne; převoněnej metrouš, co pod mým pravým okem každejch pět minut čuměl do fakt fakt fakt zářícího telefonu a smradlavá pipina, která se mně pod levým okem už od polovičky bijáku oblíkala, aby pak byla jako první na záchodě. Tím nejsilnějším argumentem, odůvodňujícím moje čtyři fáborky je, že všechna tahle bizarní snůška lidský nevychovanosti a debility mě od Podfukářů rozptýlila jen jednou! Takovej spád a náboj to mělo. Jen tomu štramákovi Morganovi mohli ubrat na věšteckejch schopnostech, no a pátej Jezdec? Ale prosím vás...(6.7.2013)

• -bad-mad-wolf-

Hele, mně nevadí debilní filmy. Vlastně je mam docela rád. Mam rád všechny ty nabubřelý blockbustery, velkofilmy s nadsázkou a vlastním šíleným vesmírem. Takový filmy uráží předevšim ty, kteří na danou hru nepřistoupí. Nemam ale rád, když někomu uteče soudnost a schopnost naznačit, do jaký míry to hra je, poněvadž v takovým případě tvůrce dělá debila předevšim z diváka. A přestože je všechno zmíněný možná subjektivní a diskutabilní, tohle... tohle je prostě strašlivá hovadina, která všem iluzionistům prokazuje medvědí službu. Ono totiž ani tak nevadí, že předváděný "triky" často popírají logiku a fyzikální zákony (iluzionista klame diváka, nikoliv fyziku, víme?), mnohem trapnější je ovšem fakt, že spousta předvedených věcí (z nichž některý jsou smrtelně důležitý) vysoce závisí na faktoru náhody a skutečnosti, že někdo bude idiot a nevšimne si podstatných věcí. Závěrečná pointa je pak v kontextu zdejšího univerza vyloženě retardovaná a zbaštitelná snad jen proto, že s dotyčným jakž takž soucítíte. Naznačovaná (a připouštěná) možnost existence skutečný magie je tu značně dvousečná - nestává se totiž ani ospravedlněním (Čtyři jezdci nemají nadpřirozený schopnosti), ani klíčovým odhalením (ve filmu je dávno všechno natolik absurdní, že je to úplně jedno). Dvě hvězdy obhajitelný na základě zábavy, jelikož při vší tý pompéznosti, barevnosti a pátrání všeho po všem děj spolehlivě dokluše do cíle, přestože je vám dávno všechno ukradený. Už po dvaceti minutách totiž pochopíte, že v tomhle filmu je možný naprosto cokoliv a tím pádem nemá smysl cokoliv dedukovat či se o někoho bát.(23.1.2018)