• Gilmour93

Dannyho panáci. Shodou okolností jsem si ve stejný den už poněkolikáté užil styl, eleganci a hravé rozuzlení Oceanovy jedenáctky a ve světle tohoto srovnání vypadají Leterrierovic CGI Kožíšci dosti hanebně. Jejich caper movie sice představí prvoligovou plejádu herců (vyjma Eisenberga, jeho ksicht by měl Copperfield nechat zmizet jako Sochu Svobody), ale s tím vnucováním iluzornosti to ve své za každou cenu líbivé show zkrátka přehnali. Z kouzelníkova klobouku občas vyleze Bob, někdy Bobek. Tohle byl bobek..(27.1.2014)

Nyní jsem to viděl. Přesto, že je tam napětí pomálu, člověk tak nějak tuší, že to dobře dopadne, dějových zvratů není také mnoho a k zábavě zbývá jen odhalování filmových efektů, se na to pořád dá krásně koukat. Jen škoda té hloubky. Rozuměj, klouže to po povrchu a pořád cítíte, že to může jít hlouběji, ale nejde to. Prostě takové napůl, to si to člověk může rovnou udělat rukou. Harrelson a Ruffalo jsou ale pořád strašně fajn, kvůli nim se to i vyplatí. Bohužel se nám tu sešli dva skřehotavý chlápci. Freeman, jehož hlas zní, jako by jste mu celou dobu stáli na koulích, on nejen že tak mluví, on se tam i tak tváří. A ten nešťastný Jesí Eisenberg, jehož hlas vás dřív nebo později začne brutálně srát. Ten když otevře zobák, zní jako rozklepaný ratlík, kterému hrozí vivisekce z rukou dvoumetrového negra, který má za sebou odseděných 20 let za sexuální delikty na domácích zvířatech. Neposlouchatelné. Myslel jsem, že to nikdy neřeknu, ale doporučuju dabing. Film má dva konce. To ne, že dva různé, ale pořád to tak nějak končí a pak je tam zase něco a zase něco... Už si člověk říká, že už by to mohlo skončit a ne, je tam ještě jedno vysvětlení a tak. No, to zamrzí. Kvůli tomu debilnímu druhému a předchozím výtkám srážím na čtyři, jinak jsem byl spokojen. Pozor, ten film je jen na jedno koukání, podruhé už je to tak na hvězdu maximálně tak za hudbu.(17.10.2013)

Abrakadabraka, chci metrového čuráka! Zdá se, že tahle partička jánošikovských čáryfuků by mi mé přání byla schopna v mžiku splnit, akorát by to pravděpodobně dopadlo tak, že já bych čuměl v Ostravě a můj nový, výstavní pyj by se nakrucoval někde ve Francii před anorektickými modelkami, kterým by se nevešel ani do mezery mezi paží a čnijícími žebry, kdyby si daly ruku v bok. Důvod? Tak ten nezjistíte, ani když to pečlivě dokoukáte až za titulky. Jelikož nemám rád otevřené konečníky s vyhřezlou logikou, musím této jinak vskutku pompézní, svižné a zábavné vyjebávací podívané odepřít plnou palbu, neboť neuspokojivý závěr vyjebal i s verbalem jakožto divákem, a to se přeci nedělá. Se mnou nikdo vyjebávat nebude!(27.8.2013)

,,POJĎTE BLÍŽ. JEŠTĚ BLÍŽ. PROTOŽE NYNÍ POZNÁTE NAŠE TAJEMSTVÍ.…“ /// Dannyho parťáci byli cool, jenže neuměli kouzlit. Kouzelníci sice kouzlit uměli, ale zase ukradli akorát tak vizáž Dieterovi Bohlenovi (my starší víme, ty se zeptej mámy!). Film, co hraje na základní lidský pudy, páč každej by chtěl vědět to, co si myslí ten druhej (aspoň kurva myslím…), nebo dokonce třeba na dálku vykrást banku. (A to nemluvím vo touze, bejt nejchytřejší v místnosti!) Taky rádi držíme palce nesprávnejm lidem. Navíc tihle frajeři začnou konat jako Robin Hood – vždyť kdo by nechtěl vidět zchudlýho pracháče a jako bonus mít jeho prachy na svým kontě? Takže si troufnu tvrdit, že jde o podívanou pro lidi, pohodovku s příběhovým pozlátkem, fajn obsazením, humorem a samo, že i kouzlama. P.S.: A fakt to funguje! Včera jsem viděl čuráka v Paříži a Verbala kupovat vohromný trenky! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Celkem mě sere Val Valentino. 2.) Dokonalý trik zdál se mi poněkud dokonalej a Iluzionista zbytečně romantickej. 3.) Thx za titule ,,blackky“ a ,,anespor“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ **(2.9.2013)

Pro mě teda Dokonalý trik roku, oproti Nolanovi nablýskanější, popcornovější a pro mě i zkousnutelnější, ze 125 minut jsem se nenudila jedinou. Kouzelnický film spojený s tím zlodějským snad ani nemohl dopadnout líp, obsazení sedlo perfektně, Franca začínám mít narozdíl od jeho bráchy docela v oblibě a dokonce i v Eisenbergovi jsem pomalu začala vidět sympoše. Ale ehm, jak se to vezme, ona mezi vidět a vidět může být totiž až horentní propast a to platí na celý film pana Leterriera, v němž jde hlavně o to, co chcete vidět, nikoli o to, co doopravdy vidíte. 90%(7.9.2013)

• - Michael Caine strávil jednu noc během natáčení zamčený v šatně. Caine v ní usnul a neslyšel režiséra ukončit natáčení, přičemž celý štáb si myslel, že Caine odešel již dávno domů, a proto celý plac zamkli. Ven se dostal až druhý den ráno. (magic2013)

• - Do role Henley byla zvažována také Andrea Riseborough. (Dzeyna)

• - Jesse Eisenberg sa kvôli postave Daniela naozaj naučil čarovať s kartami i mincami. (peiton)