Bezbolestné, jednoduché a příjemně svižné, asi jako vyslovení mystického Abrakadabra. Škoda, že se Louis Leterrier sklonil před honičkami a rádoby efektními CGI kouzly a neukázal trochu víc z loupežnické kuchyně. Těch několik maket a flashbacků moje zmlsané oči úplně neuspokojily. Takhle z toho hlavní čtveřice vychází jen coby prchavý stín, na který se hezky kouká, ale člověk se mu nedostane pořádně pod kůži. Nad čím ale kroutím hlavou ještě teď, je fakt, že zrovna Louis Leterrier natočil jeden z nejzábavnějších filmů letošního roku! A v tom tkví to největší a nejlepší kouzlo Now You See Me.(25.8.2013)

Oproti The Prestige to vypadá jako předskokan, kterého vytvořili studenti na koleji umělecké školy. A to Nolanův do nebe vynášený opus nevnímam jako nějakou mega hitparádu. Boužel Now You See Me od první chvíle paběrkuje a sice je tam kupa dobrých herců, kteří mají co hrát a jsou skvěle trefení, je to od začátku do konce typická reklama na spotřební Hollywood bez špetky invence. A když v průbehu filmu zjišťujete, že tam bude nějaká ďábelská finta a kouzelnické triky nevyřeší důvtip a nápaditost, ale vizuální efekty, je něco špatně. Takže průměr za zábavný ansámbl hvězd za kamerou a svižné tempo.(5.9.2016)

..., Now You Don't. Mozek neurážející zábava, která kouzelnictví dělá obrovskou reklamu. Velkou výhodou je že gradace scénáře kopíruje gradaci triků ve filmu a jede dle předem prozrazených kouzelnických pravidel. Kouzla vždy ctily trendy a protože jsme mamonářská generace, kterou zajímají jen a jen chechtáky jdou na to naši čtyři jezdci (pět) chytře a kradou a rozdávají prachy. Velice příjemné obsazení, z nějž každý má co hrát a užije si "moment", doplňují dva dědoušci Morgan Freeman a Michael Caine, kteří velice vděčně přijali role těch největších zmrdů celé té šarády. Leterrier má zmáknutou kinetiku, takže všechny kouzla jsou extrémně dynamické a přehledné (v rámci představení) + tu máme jeho oblíbené honičky. Vážně povedený popkorn s twistem, který překvapil i mě.(24.7.2013)

U mě se země neotřásala v základech, hvězdy nepadaly na zem a už vůbec ne prašule, ale já se při téhle show nestihla nějak výrazně nudit. Byla to opravdu rychlá jízda čtyř jezdců, kde moje mysl sice nestíhala všechno pobrat, co se logiky týká, ale v tomhle případě to asi nebylo úplně to nejdůležitější, jinak (mimo jiné) za ten konec bych chtěla nazpátek vstupný. Tu kouzelnickou atmosféru se jim podařilo po vizuální stránce ukočírovat bezvadně, takže když nebudu přemýšlet moc nad smysluplností viděného, slabší čtyřku si za ten fajn relax Podfukáři určitě zaslouží. A s tou károvou sedmičkou na začátku to bylo fakt perfektní.(7.9.2013)

70% Lehce guilty, těžce pleasure. Lehkonohé, svižné, zábavné a nesmyslné. Robinhoodovské postavy bojují proti všem možným zákonům: práva, fyziky i logiky. Jakmile se v tom začnete vrtat, objeví se díra za dírou. Paradoxně to nevadí: Podfukáři trpí podobným syndromem jako Dannyho partáci 2: film si hraje nejen s postavami na kočku a na myš, ale i s divákem, který pro stromy nevidí les a na konci je bud otráven, nebo pobaven. Jako by to celé byla jen metafora kouzelnického triku. Jinými slovy: podfuku. Nebo iluze. To je na Vás.(14.7.2013)

• - Po dokončení castingu režisér upravil scénář přesně "na těla" vybraným hercům. (sleggyn)

• - Natáčelo se především v Las Vegas, ale také v New Orleans, Paříži a New Yorku. (sleggyn)

• - Po trilógii o Temnom rytierovi sa jedná už o štvrtý film, v ktorom si spoločne zahrali Morgan Freeman a Michael Caine. (marciano)