I přestože ani já nemůžu s klídečkem prohlásit, že mi všecko (a to zdaleka ne) do sebe lasconimně zapadlo, tak tohle hodnotím hodně kladně. Nehodlám si se souvislostmi nějak lámat hlavu, natož ten film studovat podrobněji, i když by si to možná i zasloužil. Já si do kolonky žánrů sebejistě domyslím "mysteriózní", a potom tyhle obavy pustím z kebule. Užil jsem si tuhle iluzionistickou, překombinovanou krimi jízdu s plnou parádou, takže nemám potřebuj vyprskávat, ba naopak, tohle se dá doporučit, protože povedenej kouzelnickej film jsem neviděl pěkně dlouho. Za mě 85%(1.9.2013)

..., Now You Don't. Mozek neurážející zábava, která kouzelnictví dělá obrovskou reklamu. Velkou výhodou je že gradace scénáře kopíruje gradaci triků ve filmu a jede dle předem prozrazených kouzelnických pravidel. Kouzla vždy ctily trendy a protože jsme mamonářská generace, kterou zajímají jen a jen chechtáky jdou na to naši čtyři jezdci (pět) chytře a kradou a rozdávají prachy. Velice příjemné obsazení, z nějž každý má co hrát a užije si "moment", doplňují dva dědoušci Morgan Freeman a Michael Caine, kteří velice vděčně přijali role těch největších zmrdů celé té šarády. Leterrier má zmáknutou kinetiku, takže všechny kouzla jsou extrémně dynamické a přehledné (v rámci představení) + tu máme jeho oblíbené honičky. Vážně povedený popkorn s twistem, který překvapil i mě.(24.7.2013)

• Madsbender

Od začiatku som dobre vedel, že sa tento hollywoodsky popcorn nebude môcť rovnať s kryštalickým bludiskom Nolanovho Prestige, a dokonca ani Burgerovmu The Illusionist. Nečakal som však, že bude film až na toľko naivný a jednoduchý. A viete čo? Zistil som, že v tej primitívnosti sa skrýva krása, lebo práve vďaka tomu je tak zábavný. Nadhľad, sebaparodizácia, hlúpučký príbeh (nechápem, načo potreboval Leterrier toľko scenáristov), jedna z najnezmyselnejších point za posledné roky a záplava veľkých aj menších hviezd vo veľkolepej show. Ospravedlňujem sa, chcem povedať SHOW. SHOW, ktorá má oklamať diváka, presvedčiť, ho, že je to premyslená a precízna prácička, že má rafinovanú zápletku a kvalitne vybudované mystérium. A ono nemá. Uvažoval som takmer počas celého filmu nad hodnotením o stupeň horším, ale po skončení, keď mi svitlo, ako zábavne sa dá spraviť takáto hlúpučká jednohubka, som paradoxne rozmýšľal nad hodnotením vyšším. Nie, tentoraz zlý nebudem, pretože napriek všetkému som sa bavil. Povedal by som, že sa Podfukári dajú označiť za guilty pleasure roka. 55% Alebo predsa len dám? Odpoviem si sám - dám. 45%(9.4.2014)

Kdo ve filmu o partičce moderních kouzelníků čekal férovou hru s logikou a bez iluzí? Tohle je nefér od první minuty! Ale přitom je to tolik efektní (kamera si hraje a poletuje všude možně) a zábavně přímočaré (vysvětlovat bude přeci "božský" Morgan Freeman, jako v každém jeho filmu). Tohle není regulérní hra kočky s myší, tohle je prostě hra s divákem, který to musí přijmout a bavit se nebo odmítnout a pak po deseti minutých může film vypnout a pustit si znovu Prestige. Volba je vaše, ale dlouho nebylo kouzlení tak "v kurzu" jako tady.(28.8.2013)

Fantazijná rozprávka o partii 4 dobrých kúzelníkoch, ktorí svojimi kúskami ala Robin Hood dostávajú hlavy agentov FBI do smútku. Peniaze z nejednej banky miznú v priamom prenose, aby sa následne "vysypali" na hlavy nadšených divákov. Áno, tento film je maximálne prehnaný, nereálny, nelogický, miestami až smiešny svojou rozprávkovou idylkou. Ale viete čo? Bolo zábavné sledovať túto blbôstku. A to je základ úspechu.(3.9.2013)