Evan (Stephen Colletti) prekvapí svoju priateľku Jennifer (Nikki Deloach), keď ju privedie do domu, ktorý kúpil na jej narodeniny. Spolu s kamarátmi sa pustia do renovácie a pri tom objavia za domom staré pohrebisko. Neprikladajú mu veľký význam. No výhodná kúpa sa zo dňa na deň mení na nočnú moru a krvavá história domu začne odkrývať svoje tajomstvá. (Kovlad)

LIVINGDEAD

Mohl to být dobrý horror. Bohužel, je to průměr a to z těchto důvodů: 1) Děsný ZVUK. Přímo katastrofa. Rvalo mi to uši. chvíli potichu, pak nahlas, ještě hlasitěji, opět potichu....kurva, to se mne fakt dobíjelo. 2) JÍZDA AUTEM - pokud vím, tak plátno s kmitající krajinou se dávalo do filmu v 60 letech. Ve 21. století je to ostuda. 3) AMATÉRSKÉ VÝKONY. Hlavní hrdinka byla nevýrázná, ničím mne nezaujala, prostě průměrná šmudla. Byl by to skvělý horror, kdyby to někdo nezkurvil! ()

ricci.s

Začína to ako duchárina alá Amityville Horror a napokon sa z toho vykľuje slasher alá Texaský masaker. Párik sa nasťahuje do starého domu s temnou minulosťou, pozvú si tam priateľov a začne sa klasická zábava. Boli tam vraždy, nejaká brutalita (namiesto ľakačiek, tých sa nedočkáme), nakrútené je to tiež celkom schopne, takže vlastne tam nie je nič, čo by mi vadilo. Ale je to už také otrepané... Mohli to okoreniť niečím zaujímavým a neočakávateľným, lebo raz ma prestane baviť pozerať stokrát to isté ... (žartujem, neprestane, ale hundrať budem stále). Ale ten záver, to áno, ten je bombový, a "skalpovanie" tváre vždy vítam. ()

EvilPhoEniX

Uff Perfektní Revenge za nezdařilý Texaský Masakr.. Teda tenhle Leather face měl slušný koule, s ničím se nesral, vzal si do ruky sekeru a šel si za svým cílem.. ZABÍT! Po zabití vyskalpoval a udělal si vždy nový Face. Jo,Jo takový svižný slasher mi fakt chyběl .. slušná věc 70% ()

Flipnic

Ač slasher, dávám relativně výjimečně 4/5. Proč? Druhá polovina stopáže je fakt dobrá. Celý to sice vykrádá TCHM, první polovina naprosto o ničem, ale ta druhá půlka je slušná jízda ... Dobrý je, že je všechno na světle a ne ve tmě. Tím to působí realisticky a syrově. Zabiják dobrej. Sekera a vidle rozhodně potěší. Dokonce i když chybí výraznější gore scény a potoky krve, stejně to působí drsně a dost napínavě. Vybíjená "mladých a nadějných" má rychlej spád, padaj jak kuželky po přesným zásahu a v rámci subžánru film skutečně boduje. Malé překvapení, které rozhodně zaujalo ... ()

Bloody13

Tady se vyklubalo malý překvapení. První půlka filmu mě docela otrávila, protože to vypadá na x-tou variaci na haunted house horor. Mladý pár se nastěhuje do starý barabizny, na zahradě mají schovaný indiánský hřbitov a místní obyvatelstvo je z toho poměrně neklidný. Jenže to už přijíždí na farmu skupinka kamarádů našich hrdinů, aby jim pomohla s renovací. A přesně v tomhle okamžiku se film zlomí a promění se na regulérní slasher. Ale né ledajaký! Zabiják má docela "charisma", vůbec s ničím a nikým se nesere, do rukou bere sekeru a počet postav začne rapidně redukovat. Seká hlavy, stahuje jim kůži a rád si jí obléká na vlastní ksicht, čímž nutně připomene Leatherface. Michaela nebo Jasona zase svou vytrvalostí a chutí dokončit svou práci. Nakonec se teda z Mask Makera vyklubala hodně slušná vybíjená, kterou zbytečně kazí jen ta první polovina. Moc nechybělo a prdnul bych hvězdu navíc, přesto palec nahoru. ()

darkrobyk

Nejlepší jsou návraty do minulosti vysvětlující, kde se vraždící Texasan vzal. Trocha voodoo, něco magie a tumáš čerte kropáč! Jason (nebo Mike Myers, teď si nejsem jistej) vstává z hrobu (ten blbec Evan, co vytáhl ochranný amulet, asi nikdy žádný horror neviděl) a vrátit se nehodlá. Škoda, že většina filmu je sentimentální žvanění vrcholící pseudoromantickými polibky při západu slunce. Něco nahoty, průměrné vraždy s lacinými gore efekty a falešné lekačky. K tomu si připočtěte typická americká hovada, kterým ten masakr přejete. A jestli si myslíte, že stejně jako v podobných filmech všechno zmákne jedna rozzlobená mladá žena, tak....za konec jednu hvězdu. Potěšil. ()

pornogrind

Tuctovej slasher, kterejch je mraky. Tenhle navíc nepřichází s ničím novým, pouze kopíruje a k tomu ještě převážnou část stopáže neskutečně nudí. ()

kingik

Leonard - šikovný maskér filmových hvězd na volné noze. Tímto apeluji na výrobce slušivých škrabošek, aby angažovaly šikovného chlápka jménem Leonard Beaumont z tohoto filmu. Z obchodních řetězců se tento sortiment pomalu a jistě vytrácí a je třeba obnovit zašlou tradici karnevalových masek a paruk. Vede toho se jedná o poměrně levnou pracovní sílu a ušetří se i za materiál, kterým v tomto případě poslouží lidská kůže. Leonard není fušer a svoji práci odvede perfektně. Jeho schopnosti by se později mohly využít i ve zdravotnictví u pacientů postižených nehezkou kožní infekcí obličeje podobnou té, která u Leonarda bují už od dětství. Studentský pár Jennifer a Evan si v zapadákově levně pořídí 50 let (údajně) neobývanou usedlost opředenou temnou minulostí po jisté zbohatlické rodině Tuckerových, jejíž majitel se kdysi zapletl s Leonardovou matkou, která se v kraji netěšila dobré pověsti a pro údajné pletky s temnými silami byla bandou místních zabita. Pár si přizve na renovaci domu své přátele a maniak s těžko uvěřitelnou schopností stáhnout kůži z lidského obličeje i s vlasy jen za pomoci hbitých prstů se v mžiku vrací na scénu, aniž by se příliš řešilo, co po ty desítky let dělal a jak vegetoval. Jen se nezjeví hned, ale kdo si počká, ten se dočká. Po celkem roztahané a poměrně ukecané první polovině, kdy by neškodilo dialogy trochu zredukovat, a varování ze všech možných stran, že rozhodně není dobrý nápad se v domě a jeho blízkém okolí zdržovat, to konečně v druhé půlce nabere hororové grády a divák se dočká konfrontace se zabijákem a následné porce solidně odvedených vražd. Druhá půle je výrazně lepší. Děvčata se více odhalují a s jejich výběrem jsem byl maximálně spokojený. Nikki Deloach to dala po kalhotky. To její kolegyně Anabella Casanova ukázala zadek v koupelně a Mariah Bonner věrná své tradici ukázat v každém filmu, ve kterém hraje svoje poprsí, nelenila ani tady. Oproti nim výběr mužského osazenstva byl poněkud zatlačený do pozadí. Neplatí to o hodném majiteli prodejny se smíšeným zbožím Michaelu Berrymanovi, kterého už hororoví fanoušci dávno řadí k ikonám žánru. U nemluvného, vyšinutého zabijáka, který odklidí každého, kdo mu přijde do cesty, se tvůrci zjevně inspirovali u Michaela Myerse. I jeho chůze a pohyby tuto hororovou postavu dost evokují. Místo nože si potrpěl na třímání sekery v ruce, ale ani hod s ní na dálku, který zřejmě potrénoval ve volných chvílích odpočinku v kůlně, než mu po letech do teritoria dorazila opožděná zásilka s masem, pro něj nebyl problémem. Jeho specializace, kdy prakticky jedním pohybem z oběti sejmul kůži z obličeje i s vlasy a následně si ji kvůli obličeji znetvořeném infekcí nasadil na hlavu byl, jak už jsem zmínil, poměrně diskutabilní, ale šlo hlavně o to, aby tento způsob vypadal zajímavě, což se podařilo. Zabiják charisma nepostrádal i jeho oběti byly vesměs zahrány sympaticky. Hudební doprovod se také povedl. Byl hřmotný a adekvátně agresivní. G.E.Furst (tak je v titulcích filmu pod kolonkou režisér uveden), který se podílel na scénáři, mohl klidně natočit snímek o třídu výše, pokud jde o tempo a dynamičnost. Body strhávám za rozvleklost, především v první polovině a to snímek má jen cca 80. minut, překecané pasáže do řízného hororu nepatří a vykrádání hororových snímků (Halloween nebyl zdaleka jedinou "obětí"), i když může jít o pouhou inspiraci, tady bylo i na méně znalého diváka hororů, více než znatelné. Chyběla větší dynamičnost a spád, ale to, co k správným hororům patří, tedy kvalitní gore, atmosféra kolem staré usedlosti nesoucí v sobě kvalitní béčkovost osmdesátkových hororů a v neposlední řadě pohledné herečky, spolu se snaživou režií, to tenhle horor má. P.S. Nezaměstnaný Leonard nakonec dostal flek u 911. Mé hodnocení: 70% () (méně) (více)

Kudly4

Celkem příjemný slasher. Sice jsem se chvilkama cítil, jako bych se díval na Horor v TV Barrandov, atmosféra občas fakt nechutně low vidlácká (+ do očí bijící pohyblivé plátno při jízdě autem ?) ale potěší příjemní herci, hlavně pěkný herečky, které ukážou kozy, nechybělo místy napětí, zabiják, co skalpuje svoje oběti a pak si nasadí jejich obličej bylo taky super, kvalitní, poctivé Gore, až jsem docela čuměl, jak je to brutální - useknuté hlavy, podřezané krky (Top scéna ve vaně). Za mě dobrý Slasher. (300. hodnocení, HD) ()

Campbell

Strašně klišoidní film kde není snad ani jedna jediná scéna originální, všechno už jsme viděly milionkrát. Nicméně film si dokáže udržet diváka a Furst ví co diváci chtějí. Krve je tím pádem poměrně dost a akčních scén taky není málo. Neustále se něco děje a tak se divák dobře baví. Herci přehrávají jak se dá a některé scény jsou přitažené za vlasy, ale co...Já se celkem bavil. ()

Arsenal83

Veľmi slušná hudba je to najlepšie z filmu a niektoré vraždy stáli za to. Inak béčkový vidlácky hrdlorezák s posolstvom, že nekolaudujte dom, pokiaľ nemáte istotu neprítomnosti bývalého majiteľa, toho času sekáča. ()

Pítrs85

Je jasné, že v tomto subžánru se moc inovací už najít nedá, ale když je režisér šikovný, vždycky dokáže skloubit prvky sice viděné, ale přesto pořád zábavné. To ovšem není případ Mask Makera, jenž je tak obludně neoriginální, až to bolí víc než údery jeho sekerou. Z celého snímku jen hned na první pohled patrné, že celý rozpočet byl tak poloviční jako cena za oběd pro Toma Cruise, to by sice ani tolik nevadilo (i když ty "gumové" masky, jakožto stažené obličeje obětí, vypadaly fakt humorně), navíc co stojí za to vypíchnout, je podařená hudba, ale film nemá ani nejmenší šanci mě čímkoliv zaujmout (natož vyděsit). Je to jakoby si parta nadšenců a fanoušků Pátků třináctého, Texaského masakru nebo Halloweenů natočila za víkend svoji vizi tohoto světa- bohužel ani jeden z nich v sobě očividně nemá ani kousíček talentu... Jedna hvězda za exteriéry a interiéry a taky za ty tři hezký baby :) ()

Karamanlis

Mask Maker síce začína ako fádna hororová záležitosť, pojednávajúca o akomsi rodovom prekliatí a čiernej mágii, našťastie sa však z toho vykľuje vcelku svižný slasher, striktne sa držiaci základných pravidiel subžánru a takýchto regulárnych vyvražďovačiek sa už v dnešnej dobe netočí zďaleka toľko čo v minulosti. Otvorený záver dáva tušiť, že razantný zabijak Leonard ešte nepovedal svoje posledné slovo... ()

ARI50

Mně se tenhle snímek docela líbil a jak už jsem psal nemám rad když v hororu to odnášej malé děti a zase nato narazím poblázněna matka posedla ďáblem nebo čím obětuje novorozeně aby oživila psychouše který má zdeformovanou tvář ten nakonec vstává a de pomstít svoji mámu a tak jako v texaském masakru střída obličeje. Mlady par kupuje levně dum z pozemkem a jak se říká za levno v tom je vždycky háček. Náš malý Leonard by nežil kdyby mu z prdele neustále netahaly kul Indiánský který ho drží při smrti hororek prostě podle mého vkusu a povedeny, splnil hodně slušně spousty věcí. ()

JASON_X

Hodně nepovedená, vyloženě špatná vyvraďovačka. Krajně nesympatická zmejkapovaná duchoprázdná slepice s protivným kozím hlasem a afektovaným smíchem v hlavní roli. Přesně takovou typku bych rád viděl brutálně vyvražděnou hned na začátku filmu, ale sadistický rejža k ní naopak ještě škodolibě přihodí dvě další podobné kreatury/kamarádky s úplně stejně protivným akcentem a k těmhle třem krávám tři ukázkové voly, panáky jak z časopisu pro dívky. Poslouchat vzájemné retardované plky téhle skvadry mi ničilo mozkové buňky účinněji, než třeba čichání toluenu a já se nemohl dočkat jejich vyvraždění. Pár mordů je vcelku zábavných, pár vedlejších postav stojí za povšimnutí, pár flashbacků vzbudí trochu zvědavosti, zabiják je se svými maskami ze skalpovaných obličejů legrační, ale s celkově hodně pitomým scénářem a hlavně s tak příšernou "hereckou" sestavou je sledování filmu většinou utrpením. S jinými herci a aspoň trochu nápaditějším scénářem bych šel možná i na tři hvězdy, takhle to letí okamžitě do koše, i z mojí hlavy. ()

Morholt

Úplně ten nejklišiodnější scénář v němži figurují barák s minulostí a šestice zhovadilých amerických studentů. Ale i ze stokrát převařené vody se dá něco vymyslet a i když režisér pouze splnil poptávku fandů na nenáročný slasher, dalo se na to koukat. Ba co víc, mohlo to být i lepší, kdyby měl šťastnější ruku při výběru herců. Jinak pobaví ubíhající plátno při jízdě auta. Vzpomněl jsem si na komisaře Juva a novináře Fandora, kterak honili Fantomase. :D 60% ()

Radka_86

Musím souhlasit s tím co řekl LIVINGDEAD, mohl to být naprosto výborný horor nebýt jistých až amatérských chyb a také nevýrazných hereckých výkonů - v čele s nudnou hlavní hrdinkou. Námět mě zaujal, po pár minutách jsem byla natěšená jaký "nášup" to asi bude - strašidelná atmosféra a vidina skvělého slasheru ale bohužel přišlo zklamání. Ponaučení pro příště - žádné plané naděje po 15 minutách filmu :( ()

hous.enka

Zcela beckova nuda, pri ktere nefunguje ani ponura atmosfera stareho domu, ani lekacky. Proste nuda, nuda, nuda. Zadny vysvetleni, jen slepa vyvrazdovacka. A poznamka na konec: nikdy nevyndavejte z jednohubky paratko. proste sup s nim do pusy a dobrou chut :-p ()

ben666

Zase teen vyvražďovačka šukajících párů, které jsme už viděly několikrát a několikrát ještě uvidíme a několikrát se na to ještě kouknu. Tentokrát tu máme ´´ charismatického´´ zabijáka kterej se s vraždami vážně nesere, strhává lidem obličeje, seká lidem hlavy a otáčije o 360 °C. Takže slušnej slasher. ()