Evan (Stephen Colletti) prekvapí svoju priateľku Jennifer (Nikki Deloach), keď ju privedie do domu, ktorý kúpil na jej narodeniny. Spolu s kamarátmi sa pustia do renovácie a pri tom objavia za domom staré pohrebisko. Neprikladajú mu veľký význam. No výhodná kúpa sa zo dňa na deň mení na nočnú moru a krvavá história domu začne odkrývať svoje tajomstvá. (Kovlad)

darkrobyk

Nejlepší jsou návraty do minulosti vysvětlující, kde se vraždící Texasan vzal. Trocha voodoo, něco magie a tumáš čerte kropáč! Jason (nebo Mike Myers, teď si nejsem jistej) vstává z hrobu (ten blbec Evan, co vytáhl ochranný amulet, asi nikdy žádný horror neviděl) a vrátit se nehodlá. Škoda, že většina filmu je sentimentální žvanění vrcholící pseudoromantickými polibky při západu slunce. Něco nahoty, průměrné vraždy s lacinými gore efekty a falešné lekačky. K tomu si připočtěte typická americká hovada, kterým ten masakr přejete. A jestli si myslíte, že stejně jako v podobných filmech všechno zmákne jedna rozzlobená mladá žena, tak....za konec jednu hvězdu. Potěšil. ()

LIVINGDEAD

Mohl to být dobrý horror. Bohužel, je to průměr a to z těchto důvodů: 1) Děsný ZVUK. Přímo katastrofa. Rvalo mi to uši. chvíli potichu, pak nahlas, ještě hlasitěji, opět potichu....kurva, to se mne fakt dobíjelo. 2) JÍZDA AUTEM - pokud vím, tak plátno s kmitající krajinou se dávalo do filmu v 60 letech. Ve 21. století je to ostuda. 3) AMATÉRSKÉ VÝKONY. Hlavní hrdinka byla nevýrázná, ničím mne nezaujala, prostě průměrná šmudla. Byl by to skvělý horror, kdyby to někdo nezkurvil! ()

Radka_86

Musím souhlasit s tím co řekl LIVINGDEAD, mohl to být naprosto výborný horor nebýt jistých až amatérských chyb a také nevýrazných hereckých výkonů - v čele s nudnou hlavní hrdinkou. Námět mě zaujal, po pár minutách jsem byla natěšená jaký "nášup" to asi bude - strašidelná atmosféra a vidina skvělého slasheru ale bohužel přišlo zklamání. Ponaučení pro příště - žádné plané naděje po 15 minutách filmu :( ()

Morholt

Úplně ten nejklišiodnější scénář v němži figurují barák s minulostí a šestice zhovadilých amerických studentů. Ale i ze stokrát převařené vody se dá něco vymyslet a i když režisér pouze splnil poptávku fandů na nenáročný slasher, dalo se na to koukat. Ba co víc, mohlo to být i lepší, kdyby měl šťastnější ruku při výběru herců. Jinak pobaví ubíhající plátno při jízdě auta. Vzpomněl jsem si na komisaře Juva a novináře Fandora, kterak honili Fantomase. :D 60% ()

kingik

Leonard - šikovný maskér filmových hvězd na volné noze. Tímto apeluji na výrobce slušivých škrabošek, aby angažovaly šikovného chlápka jménem Leonard Beaumont z tohoto filmu. Z obchodních řetězců se tento sortiment pomalu a jistě vytrácí a je třeba obnovit zašlou tradici karnevalových masek a paruk. Vede toho se jedná o poměrně levnou pracovní sílu a ušetří se i za materiál, kterým v tomto případě poslouží lidská kůže. Leonard není fušer a svoji práci odvede perfektně. Jeho schopnosti by se později mohly využít i ve zdravotnictví u pacientů postižených nehezkou kožní infekcí obličeje podobnou té, která u Leonarda bují už od dětství. Studentský pár Jennifer a Evan si v zapadákově levně pořídí 50 let (údajně) neobývanou usedlost opředenou temnou minulostí po jisté zbohatlické rodině Tuckerových, jejíž majitel se kdysi zapletl s Leonardovou matkou, která se v kraji netěšila dobré pověsti a pro údajné pletky s temnými silami byla bandou místních zabita. Pár si přizve na renovaci domu své přátele a maniak s těžko uvěřitelnou schopností stáhnout kůži z lidského obličeje i s vlasy jen za pomoci hbitých prstů se v mžiku vrací na scénu, aniž by se příliš řešilo, co po ty desítky let dělal a jak vegetoval. Jen se nezjeví hned, ale kdo si počká, ten se dočká. Po celkem roztahané a poměrně ukecané první polovině, kdy by neškodilo dialogy trochu zredukovat, a varování ze všech možných stran, že rozhodně není dobrý nápad se v domě a jeho blízkém okolí zdržovat, to konečně v druhé půlce nabere hororové grády a divák se dočká konfrontace se zabijákem a následné porce solidně odvedených vražd. Druhá půle je výrazně lepší. Děvčata se více odhalují a s jejich výběrem jsem byl maximálně spokojený. Nikki Deloach to dala po kalhotky. To její kolegyně Anabella Casanova ukázala zadek v koupelně a Mariah Bonner věrná své tradici ukázat v každém filmu, ve kterém hraje svoje poprsí, nelenila ani tady. Oproti nim výběr mužského osazenstva byl poněkud zatlačený do pozadí. Neplatí to o hodném majiteli prodejny se smíšeným zbožím Michaelu Berrymanovi, kterého už hororoví fanoušci dávno řadí k ikonám žánru. U nemluvného, vyšinutého zabijáka, který odklidí každého, kdo mu přijde do cesty, se tvůrci zjevně inspirovali u Michaela Myerse. I jeho chůze a pohyby tuto hororovou postavu dost evokují. Místo nože si potrpěl na třímání sekery v ruce, ale ani hod s ní na dálku, který zřejmě potrénoval ve volných chvílích odpočinku v kůlně, než mu po letech do teritoria dorazila opožděná zásilka s masem, pro něj nebyl problémem. Jeho specializace, kdy prakticky jedním pohybem z oběti sejmul kůži z obličeje i s vlasy a následně si ji kvůli obličeji znetvořeném infekcí nasadil na hlavu byl, jak už jsem zmínil, poměrně diskutabilní, ale šlo hlavně o to, aby tento způsob vypadal zajímavě, což se podařilo. Zabiják charisma nepostrádal i jeho oběti byly vesměs zahrány sympaticky. Hudební doprovod se také povedl. Byl hřmotný a adekvátně agresivní. G.E.Furst (tak je v titulcích filmu pod kolonkou režisér uveden), který se podílel na scénáři, mohl klidně natočit snímek o třídu výše, pokud jde o tempo a dynamičnost. Body strhávám za rozvleklost, především v první polovině a to snímek má jen cca 80. minut, překecané pasáže do řízného hororu nepatří a vykrádání hororových snímků (Halloween nebyl zdaleka jedinou "obětí"), i když může jít o pouhou inspiraci, tady bylo i na méně znalého diváka hororů, více než znatelné. Chyběla větší dynamičnost a spád, ale to, co k správným hororům patří, tedy kvalitní gore, atmosféra kolem staré usedlosti nesoucí v sobě kvalitní béčkovost osmdesátkových hororů a v neposlední řadě pohledné herečky, spolu se snaživou režií, to tenhle horor má. P.S. Nezaměstnaný Leonard nakonec dostal flek u 911. Mé hodnocení: 70% () (méně) (více)

• Film sa natáčal v Lafayette (Louisiana, USA). (Arsenal83)