Mask Maker

Maskerade

Mask Maker

Horor

USA, 2010, 94 min

Začína to ako duchárina alá Amityville Horror a napokon sa z toho vykľuje slasher alá Texaský masaker. Párik sa nasťahuje do starého domu s temnou minulosťou, pozvú si tam priateľov a začne sa klasická zábava. Boli tam vraždy, nejaká brutalita (namiesto ľakačiek, tých sa nedočkáme), nakrútené je to tiež celkom schopne, takže vlastne tam nie je nič, čo by mi vadilo. Ale je to už také otrepané... Mohli to okoreniť niečím zaujímavým a neočakávateľným, lebo raz ma prestane baviť pozerať stokrát to isté ... (žartujem, neprestane, ale hundrať budem stále). Ale ten záver, to áno, ten je bombový, a "skalpovanie" tváre vždy vítam.(14.4.2011)

Ač slasher, dávám relativně výjimečně 4/5. Proč? Druhá polovina stopáže je fakt dobrá. Celý to sice vykrádá TCHM, první polovina naprosto o ničem, ale ta druhá půlka je slušná jízda ... Dobrý je, že je všechno na světle a ne ve tmě. Tím to působí realisticky a syrově. Zabiják dobrej. Sekera a vidle rozhodně potěší. Dokonce i když chybí výraznější gore scény a potoky krve, stejně to působí drsně a dost napínavě. Vybíjená "mladých a nadějných" má rychlej spád, padaj jak kuželky po přesným zásahu a v rámci subžánru film skutečně boduje. Malé překvapení, které rozhodně zaujalo ...(26.4.2015)

Musím souhlasit s tím co řekl LIVINGDEAD, mohl to být naprosto výborný horor nebýt jistých až amatérských chyb a také nevýrazných hereckých výkonů - v čele s nudnou hlavní hrdinkou. Námět mě zaujal, po pár minutách jsem byla natěšená jaký "nášup" to asi bude - strašidelná atmosféra a vidina skvělého slasheru ale bohužel přišlo zklamání. Ponaučení pro příště - žádné plané naděje po 15 minutách filmu :((21.3.2012)

Mně se tenhle snímek docela líbil a jak už jsem psal nemám rad když v hororu to odnašej male deti a zase nato narazím poblaznena matka posedla dablem nebo čím obetuje novorozene aby oživila psichouše zdeformovanou tvaři ten nakonec vztáva a de pomstit svoji mamu a tak jako v texaskem masakru střída obličeje. Mlady par kupuje levne dum z pozemek a jak jse říka za levno v tom je vždycky háček.Naš maly leonard by nežil dkyby mu z prdele neustale netahaly kul indianský který ho drží při smrti hororek prostě podle meho vkusu a povedeny.(5.6.2011)

Nejlepší jsou návraty do minulosti vysvětlující, kde se vraždící Texasan vzal. Trocha voodoo, něco magie a tumáš čerte kropáč! Jason (nebo Mike Myers, teď si nejsem jistej) vstává z hrobu (ten blbec Evan, co vytáhl ochranný amulet, asi nikdy žádný horror neviděl) a vrátit se nehodlá. Škoda, že většina filmu je sentimentální žvanění vrcholící pseudoromantickými polibky při západu slunce. Něco nahoty, průměrné vraždy s lacinými gore efekty a falešné lekačky. K tomu si připočtěte typická americká hovada, kterým ten masakr přejete. A jestli si myslíte, že stejně jako v podobných filmech všechno zmákne jedna rozzlobená mladá žena, tak....za konec jednu hvězdu. Potěšil.(23.7.2013)