Seznam nežádoucích

The Hit List

Zoznam smrti

Akční / Thriller

USA, 2011, 82 min

Je to mierne nadpriemerný thriller. Má dosť dobrý príbeh o obyčajnom mužovi, ktorý nemá svoj deň, v práci prišiel o očakávané povýšenie, zadĺžil sa gangsterom a dokonca ho ešte aj podviedla žena s jeho najlepším priateľom a tak skončí v bare, kde sa len chce opiť, ale sa tam zoznámi s mužom, ktorý o sebe tvrdí, že je nájomný zabijak a má mu napísať zoznam piatich mien, ktorých má odstrániť, čo opitý muž zo zábavy urobí. Ale keď na druhý deň začnú ľudia zo zoznamu umierať, uvedomí si, že urobil najväčšiu chybu života a chce zabijaka zastaviť skôr, než zabije všetkých. Spracovanie je ale iba priemerné, ešte prvá tretina pôsobí dobrým dojmom, za čo môže hlavne zaujímavo vyzerajúci dej, ale potom už film skôr upadne do priemeru, na ktorý sa stále dá pozerať, ale nič viac, no aspoň to zase čiastočne zachraňuje slušný akčný koniec. Akcie tu moc nie je, ale tá je celkom vydarená. Od filmu s touto tématikou sa ani nič výrazne akčné nedá očakávať, tu len predsa ide skôr o občasné odstránenie nejakého jednotlivca, ale aj tak poteší v rámci kategórie dobre zvládnutá automobilová naháňačka, no hlavne výborná akcia na policajnej stanici, niečo takéto vždy poteší. Herecké obsadenie je na tom dobre, ale sklamali ma ich postavy a aj výkony. Hlavné duo, Cole Hauser a Cuba Gooding Jr. si svoje úlohy mali určite prehodiť, Hauser sa na chudáka tohto typu, ktorý sa bojí aj zobrať zbraň vôbec nehodí a Cuba Gooding Jr. tu zase hrá štýlom chudáka, obaja by boli v opačných úlohách omnoho lepší. A ešte zaujme aj Jonathan LaPaglia. Réžia a technická stránka sú len priemerné, čo je škoda, od Kaufmana som po predchádzajúcom filme čakal viac, ale stále je to pozerateľná úroveň. Hit List je bez problémov pozerateľná oddychovka so zaujímavým príbehom, hereckým obsadením a jednou slušnou akčnou scénou, ale druhý krát by som to už nepozeral. 56%(23.3.2012)

• MontyBrogan

Keď sa nedopatrením podarí v nedeľu večer po sto rokoch zapnúť telku, z čírej zvedavosti či neschopnosti zmieriť sa s koncom víkendu, začnem pozerať film, kde hrá Cuba Gooding Jr., ktorý sám o sebe dávno nie je žiadna výhra, s neúspešnými absolventmi castingu do Kobry 11. O moc viac detailov nenapíšem. Predstavivosť každého čitateľa môže totiž byť v pohode lepšia ako príbeh, kde týpek vraždí vlastne len preto, že bol k tomu vycvičený a cudzí chlap sa mu náhodou posťažoval, že sú naňho momentálne všetci zlí.(27.3.2017)

Myslel jsem že to bude zase nějaký nudný thriller ve kterém se skoro nic dít nebude jako to býva často u Cuba Goodingovích filmech ale skutek utek! Film má skvělý děj a akci teda pořádnou. Nečekal jsem jakou vtom bude mít Cuba skvělou a šílenou roli ve které sem ho ješte neviděl. No ale jako pecka, hudba stojí za to, Cuba je hustej SPOILER: a to vystřílení tý policejní stanice no lahůdka.. KONEC SPOILERU. To jsem opravdu nečekal.(2.5.2012)

The Hit List se tváří strašně cool, ale realita je trošku jiná. Úvodní tttulky ve stylu Jamese Bonda mě celkem navnadily a dokonce i začátek byl takový, že mě dokázal upoutat. Nápad to rozhodně nebyl špatný, napsat seznam nenáviděných lidí jen tak z hecu a druhý den zjístit, že se to skutečně děje. Ale postupem času nadšení vyprchávalo a film se vlekl. Tak, jak byl začátek opravdu cool, tak konec na mě někdy působil a televizně. Ani herci se moc nepředvedli, a to jsem byl hodně zvědavej na Cubu Goodinga Jr. Přesto jsem to dodíval bez výrazných obtíží, byly tam sem tam dobré scény a vyloženě si nemyslím, že je tento film sračka, ale bohužel není to ani bůhví jaká pecka. 55%.(4.6.2011)

Když nájemnýmu vrahovi rupne v kouli. Gooding je dobrej a ani nelže citát z obalu dvd, že se jedná o jeho nejlepší výkon za poslední roky. Hausera jsem v ničem dlouho neviděl a bylo příjemný ho vidět v roli nedrsňáka. I když popravdě mi tam moc nesed. Akce taky nebyla špatná, sice konec je jak z Terminátora,ale celkově slušně natočený.(17.4.2011)

• - V jednu chvíľu bol pre rolu Jonasa zvažovaný Gary Oldman a pre rolu Allana Hayden Christensen. (Armageddon)

• - Keď Jonas a Allan utekajú spolu z miesta druhej vraždy, unikajú v jednom aute. Potom prestúpia do druhého. Interiér oboch áut je však rovnaký, aj keď ide úplne o iné modely a triedy. (Armageddon)

• - Keď Allan ide autom do Rose Building, čaká v kolóne. Kamera odhalí, že pred ním stojí čierna Honda. V nasledujúcom zábere, keď už vychádza z križovatky, je pred ním iba biela dodávka. (Armageddon)