Léto

Sommer

Leto

Komedie / Drama / Romantický

Německo, 2008, 105 min

Právě shlédnuto na ČT1, velice příjemná oddechovka sobotního předobědového času... Jistě, předvídané schéma, ale komu to u takového filmu vadí? Nikdo od něj nic nečeká a tím víc pak může překvapit. Musím pochválit i příjemnou kameru a celkově režii, není to typický německý teen-movie. Ano, nechala jsem se strhnout a dávám 4*. Ukamenujte mě, je mi to jedno, je přece "léto" :)(3.3.2012)

O tak velký průser zase nejde. Spíše jde o romantické drama, které obsahuje kvantum žánrových klišé. Nicméně se to sledovat dá. Prostě průměr všech průměrovatých průměrů. 60%(3.3.2012)

Překvapení. Pohodové léto z německé tvorby, teenager romanťárna. ( Hodnocení: 6/10 )(12.5.2012)

Když jsem uviděla v info: teen-movie a ještě k tomu Německo chtěla sem přepnout kanál. Pak se ale objevil Tim (Jimi Blue) a už nešlo přepnout. Ten obličej mne natolik zaujal, že jsem se zadívala. A musím říct, film to nebyl špatný. Ba řekla bych, že to byl dobrý film. Nebyla to trapárna, hrála hezká hudba, prostředí taky OK. No 4* jak vyšité!(3.3.2012)

• JFL

Papínek Uwe Ochsenknecht zacáloval svému synáčkovi film, který mramorizuje jeho personu správňáckého popového rebela, kterému žádná dívka neodolá. Těžko říct, jestli za křečovité pozérství a nevkus lze vinit syna nebo naopak výchovu v nevkusné rodině. Ačkoli by teenagerský snímek rád pojednával o dospívání, disfunkčních rodinách a prvním sexu, jeho postavy a peripetie se potácí mezi nadreálným stylem bravíčkových fotorománů a naivních vyprávěnek pro děti na prvním stupni. "Léto" v řadě prvků připomíná klasiku "Cool As Ice" (vedle samotného příběhu a konceptu například sekvencemi, kde městský bórec rajtuje na koni), ale zatímco flák s Vanillou Icem je opulentní camp, tohle je pouze tradicionalistický mainstream bez nadsázky a paradoxně i s absencí nabubřelé velkohubosti. Ale na druhou stranu jako filmové Bravo je to dokonale důsledné.(5.4.2011)