poster

Toman a lesní panna

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1977, 8 min

Scénář:

Jindřich Vodička

Kamera:

Antonín Horák
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Master19
  ****

  Opět jedna z těch originálních technik, která dává neopakovatelnou atmosféru, kterou jen umocňuje výborná hudba Zdeňka Lišky i recitace Blanky Bohdanové.(22.10.2014)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Ha! Tak nejsem jediný, kdo si vzpomněl na zpívánky! Je to dobré, ale několikero věcí mi vadilo, tak zaprvé rým hoře - hoře bude vždycky zním blbě, nehledě na to, že obé hoře je v jiném významu, dále je tu fakt, že ač postavy vypadají dobře, všechno ostatní je obyčejné -obrovská škoda, kdyby bylo totiž i pozadí trochu poupraveno, atmosféra by byla mnohem čitelnější. Samotný příběh je dobrý a jsem si jistý, že z něj šlo vytěžit víc, bohužel.(31.7.2013)

 • Tommassi3
  ****

  "Slyš, Tománku, radu mou, nedávej se doubravou.."(4.9.2014)

 • Stegman
  ****

  Slavná Čelakovského balada zpracovaná zajímavou technikou: zdobnými vystřihovánkami z papíru (tento druh ploškové animace můžete znát ze staré znělky Zpívánek).(26.9.2012)

 • lubospoti
  ****

  Chvilku jsem přemýšlel, kde jsem tuhle animaci už viděl.. A pak jsem si vzpomněl..znělka Zpívánek :-) K tomuto příběhu se tento druh animace náramně hodil. A hudba Z. Lišky byla úchvatná.(13.6.2013)

 • Toxie
  ****

  http://www.youtube.com/watch?v=2cIloVDQo0E(5.3.2014)

 • dogrose
  ****

  On pan Čelakovský je pro dnešní děti hluboký středověk, navíc, co si budeme povídat, jeho obojí Ohlasy připomínají svými rýmovačkami spíše Cimrmana. Nicméně to byl česky smýšlející i píšící obrozenec, a proto stojí za to si jej připomínat. Spojit slova s výtvarnou stránkou je asi cesta, jak dětem poněkud záživněji přiblížit klasiku. Vystřihovánky Kornelie Němečkové jsou skvělé, při Liškově hudbě mne až mrazí a kultivovaný přednes Blanky Bohdanové je vlastně očekávanou součástí filmečku. K úplné spokojenosti mi chybí lépe propracované pozadí animace.(14.2.2015)