Dračí oči

Dragon Eyes

Akční / Krimi / Drama

USA, 2012, 88 min

• mala_kea

Van Damme tu hraje naštěstí jen druhé housle, které mu určitě svědčily víc než spirituál kvintet v první řadě. Jeho nový "nástupce" je nesympatický,arogantní a strašně dětinský. Příběh zabývající se zkorumpovaností je už dávno košer a vizuální filtr stojí taky za nic. Za některé skečové ulomky házím jednu hvězdu.(1.7.2012)

No tak jsem byl na to dlouho zvědavý, co z toho vznikne. Aspon mě to nezklamalo a dostal jsem to, co jsem čekal v nejlepším. Cung Le zvládl roli celkem dobře, ikdyž hereckých vlastností dle mého moc nemá. Vzpomínky na Van Damma dost potěšili, zvládl to slušně. Čekal jsem tak jen 2 minuty, že tam pobude Van Damme. A on se tam vícekrát objevil. Bitky byly dobře natočené, takže pochvala opět Hyamsovi. Gangsteři bohužel tupý, příběh nic extra. Takže u mě pohodových 60% = ***(26.5.2012)

• korbitch22

Příšerná sračka a zoufalý výplod ubohého režiséra.Mladý Hyams postráda jakýkoliv náznak citu pro filmařinu a je mi normálně hamba,co za lidi má prostředky točit filmy.Pouho pouhá vykrádačka Van Dammova Double Impactu skřížená s Živým Terčem ( co se do odkazů a lokací týče ) a trapný pokus vynést laciné a hloupé dvd céčko na úroveň Wooových filmů Killer a Hard Boiled.Do očí bijící odkazy se zpomalovanými záběry,už mi tam chyběli jen bílé holubice.Dřív se akční filmy snažili aspoň o nějaký děj a herci,nebo spiš bojovnící se aspoň snažili hrát a mít nějaké smyslu plné dialogy.Jenže vysoce nesypmatický oteklý neherec Čuně bLe,se celý film tváří jako děcko s Dawnovým syndromem,kterému právě ukradli houpacího koně.Dialogy příšerné,film nemá žádné tempo a otravný a zběsilý střih,dělá i z tak primitivní zápletky,nesmyslný guláš.Hyams je ubožák,který nemá u filmu co dělat.Nedostatek talentu si vynahhrazuje stylem GTA,asi to bude jeho nejoblíbenější hra,protože Dragon Eyes je mix pár nudných misí,akorát místo Carla Johnsona je tam pan Hong,místo Tommyho Vercetiho mentor Tiano ( neplést s Tiao Cruzem :D ) a spousta drsnejch gangů voe z hustý čtvrti.Film bez příběhu,s málem celkem dobře nasnímaných akčních scén a ubohý pokus vynést primitivní céčko někam do hlubin artového sebe poznání a sebe objetování,Barbarashovo Assation Games to žeru,Hyamsovým Kočičím Vočím né.Nebýt Van Dammovi roličky a hlavně jeho scény v garážích dal bych odpad.Mix GTA,Odplaty ( scéna s tou děvkou v posteli ) Policajta z Beverly Hills a spojení režiséra bez talentu......zklamání,nuda.Hrozym se nového Univerzálního Vojáka.25%(1.5.2012)

• sedm.1

John Hyams mě svým třetím a čtvrtým dílem Univerzálních vojáků nekompromisně vystřelil do akčního nebe a já jsem tak na jeho další film byl více než zvědavý a natěšený. No, bohužel, nedopadlo to ale zas až tak slavně. Hyams sice minimálně co se akce týče, tak vůbec nezklamal, ta je opět choreograficky perfektně zvládnutá, přehledná a dynamická, bez zbytečných střihů a všemožných kamerových veletočů, prostě fajn souboje, škoda jen, že jich je tak málo. Pochválit bych tedy mohl ještě několik vizuálních vychytávek, stejně jako u „Vojáků“ dokonale padnoucí a efektní hudební doprovod a poměrně i působivě navozenou syrovou atmosféru, což vše vytahuje Dračí oči z těch úplně podprůměrných vod, neboť zbytek filmu je tam docela nesmlouvavě posílá. Ze všeho nejvíc katastrofální je zápletka. Ta je fakt zoufalá, nepřehledná, pomalá, nudná a hlavně o ničem, prostě je jednoduše vyloženě špatná. A Hyams jí bohužel nedokázal vůbec ničím oživit, či obohatit. Co se hereckého obsazení týče, to také není žádná sláva, Cung Le je sice sympaťák, ovšem jeho kostrbaté a ultrapomalé bojovém umění mě rozhodně nepřesvědčilo, přítomnost JCVD je pak naprosto zbytečná a záporáci, a to včetně Petera Wellera, jsou mdlí a nevýrazní. John Hyams mě zkrátka svým dalším filmovým počinem příliš nepřesvědčil, nelze ho označit za nic jiného, než nudné béčko, které za pozornost vážně nestojí.(13.4.2014)

• verbal

U Segalova pupku a a Van Dammových zduřelých sliznic, to byla ale akční jízda! Ty kreatury evidentně tentokrát neměly ani na cestu do Bulharska, a tak jako kulisy musely postačit jedno vybydlené skladiště, dvě garáže a malebné náměstíčko v orleánském ghetu. A zrodila se i nová hvězda amaterského bojového porna! Ohavný, otylý Vietnamec s příznačným jménem Cunt Lí, který si nepochybně odskakoval mezi klapkami kontrolovat svůj stánek s pirátskými kopiemi Štefanových blockbusterů, a o němž ještě určitě uslyšíme, až si budeme chtít přivést ze svých toulek po Louisianě origoš značkové rifle. Do toho pár vytapetovaných portorikánců a nějaký ten tlustý negr s hereckým talentem z věhlasných kurzů v San Quentinu, no a samozřejmě pět minut WCJD, kterému by gáže za delší účinkování nepokryla ani denní dávku, a tak se jen nechal za jointa vyfotit na přebal. Dokonale minimalistický scénář obsahuje všeho všudy jedinou univerzální repliku: "Teď si dáme na držku tady, přesunem se o sto metrů dál, zablábolíme něco španělsky a zase si dáme na držku...". Vše korunují fajty na úrovni homosexuálního, loutkového divadla pro slepé děti, což ale bohatě stačí, aby to někteří místní internetoví zabijáci a specialisté na boj z dálky s růžovým páskem v Gaykidu označovali za béčko s rozkokošnými souboji. Ne, na něco takového má abeceda málo písmen!!(18.4.2012)

• Cung Le

• - Pri výsluchu Honga (Cung Le) pánom V (Peter Weller) si môžeme všimnúť, ako cigara, ktorú pán V drží, sa svojvoľne premiestni z jeho jednej ruky do druhej bez toho, aby si ju podal. (Johnny.ARN)

• - Jean-Claude Van Damme během bojové scény omylem vykopl zuby komparsistovi. (Hal_Moore)

• - Film se natáčel v Baton Rouge v Louisianě. (rafix)