Dračí oči

Dragon Eyes

Akční / Krimi / Drama

USA, 2012, 88 min

• blackrain

Jean-Claude Van Damme na mě zapůsobil jako velké lákadlo, protože jinak bych o tenhle film nezavidila ani malíčkem. Radši jsem se ale neměla nechat zlákat. Po pravdě řečeno, jsem od něho čekala naco jiného než co jsem dostala naservírováno. Takže jsem krapet rozčarovaná z tohoto filmu. Asi si začnu dávat bacha na nové filmy s tímto hercem.(25.5.2012)

• Testament

John Hyams už u mě začíná mít stejné kontroverzní postavení, jako jeho taťka. Příběh/nepříběh, chci vidět akci. Té jsem se dočkal, Cung Le evidentně umí. Hyams to celé režíruje, ale zvláštním způsobem. Akce je přehlednější, než u vech těch Waxmanů, Hickoxů, atd., ale do té bombastičnosti typu IsaacaFlorentina tam taky hodně. chybí. Během akce Hyams používá zpomalování a zrychlování pohybu, ale vypadá to zvláštně. Údery jsou ale celkem slušně vidět. Občas se, samozřejmě, kamera zatřese, na co už jsme u béček zvyklí. Ale pořád je výsledek slušný. Horší to je s lokacemi-děj se odehrává třeba na ulici, přijde třam 10 lidí, přijedou 2 auta a už všichni jdou do sebe a rubou se...Kde jsou sakra "normální" lidé, co se jen tak prochází po ulici?? No jo, 4 mega rozpočet, já zapomněl... JCVD má malou roli a ve formě vzpomínek je vidět v záběrech, jak našeho Cunga Le učí bojovat+mu dává do hlavy nějaký ty rozumy. Prostě mi to přišlo natočený stylem-hele, kámoši, tady se minutu rubejte, já to natočím a tím to hasne. A synek Kristopher? Proboha ať už táhne někam.(28.4.2012)

• iXtr3m3

Gangsterky zbožňujem od nepamäti, ale preboha tieto rádoby gangsta filmy s blbečkami s gaťami na kolenách, tak toto nie je šálka mojej kávy. Navyše trestuhodne nevyužitý potenciál jednak len vo vedľajšej úlohe hrajúceho Van Damma a jednak hlavnej postavy v podobe Cung Leho. Film, ktorého scenár napísať muselo trvať tak jedno "sranie" na hajzli. Asi tak. Nedávam nižšie hodnotenie, lebo stále tu máme snímky ako Derailed alebo Corporal vs. Napoleon a podobne, v ktorých sa Van Damme zúčastnil a ak by som tomuto dal nižšie hodnotenie, tak na spomínané nebude stačiť ani Odpad.(12.8.2019)

• cukorek

John Hyams amatér, alebo odvážlivec, ktorý strčil ruky do včelieho úľa, že si naberie med na svoju novú akčnú pochúťku, ale jeho kradnutie medu sa skončilo útekom pred včelím rojom a z pochúťky nebolo nič. Dejová línia bola úplne znehodnotená, pre časté a nejasné striedanie niekoľkých rôznych udalostí, ktoré sa nakoniec zlepili, ale to pohromu neodvrátilo.Čakal som, že Van Damme bude jedným z hlavných hrdinov, zatiaľ čo sa z neho stal iba shihan (učiteľ karate), ktorý v tmavej väzenskej diere pôsobil ako Splinter, ktorý učil bojovať Ninja korytnačky. Za to všetko si zaslúži tento film jediné slovo odpad, ale sépiové, hnedé prevedenie, vtipné vystúpenie shúlených feťákov vo svojom idylickom domčeku a spomalené vykreslenie akčných súbojov sa mi celkom pozdávalo, takže som sa zľutoval a dávam 30%.(3.5.2012)

• Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Nějaký spory mezi černejma a mexikánama jsou mi u prdele !! Nejím smažený banány a nejím ani kapustu.." ;) Americký režisér a nejskalnější fanoušek Van Damma John Hyams mě vždy dokáže něčím dokonale šokovat, bohužel však ve většině případů pouze v tom negativním smyslu slova !! Tentokrát dokonale postavil na hlavu pravidlo, které říká, že film je pouze tak dobrý, jak kvalitního má padoucha, protože výborný slizoun Peter Weller, který si svoji roli libovýho parchanta jako obvykle bezezbytku užívá do posledního dechu, jak taky jinak, když v každém druhém filmu končí s mrtvolným pohledem v kaluži krve, jako pan V patří skutečně k tomu nejlepšímu, co vedle pěti minut pro belgického baleťáka, jasný důvod pro jeho uvedení mezi herci úplně na začátek, Dragon Eyes dokáže nabídnout !! Ono totiž muselo dát opravdu velký kus práce najít a obsadit za hlavního hrdinu Honga takovou nesympatickou držku, nic proti Cung Leovi, málokdo může říct, že je trojnásobným mistrem světa, navíc nechápu ty zdejší plky o otylosti, těm se můžu jen smát, jen se mi na něj prostě tak nějak špatně kouká !! Říkalo-li se o něm ve světě sportu, že disponuje těmi nejzajímavějšími kopy, tak dnes už vlastně i vím, kdo je ho naučil, no přece Jean-Claude coby Tiano, jeho mentor a učitel z kriminálu !! Tak výjimečně hloupě napsanou postavu aby jeden pohledal, tomu může konkurovat snad jen naprosto nečitelná, či spíš neexistující motivace hlavního hrdiny, on ostatně celý ten příběh stojí za starou belu, promiň, Bello, dá-li se příběhem tahle nesmyslná píčovina, která se za něj jen dost neumětelsky vydává, vůbec nazvat, za podobné zneuctění filmařiny jako takové by měl Tim Tori podstoupit dobrovolně test IQ, a to dám kurva krk za to, že výsledky budou negativní !! ;) Nic naplat, scénář o ničem, směšný soundtrack Michaela Krassnera rovněž k zblití, valná většina krajně nesympatických neherců nezasluhuje dalšího soudu, a tak ty dvě hvězdy s přivřenýma očima vedle již zmiňovaného Van Damma, jehož vlastní příběh mě bavil i přes svoji naivitu a přitaženost za vlasy mnohem víc než tenhle rádoby akčňák plný tupých pseudofilozofických žgryndů, a Petera Wellera za účast výborného jihoafrického zabijáka Trevora Prangleyho, jo, to byla ta pleška, co mu říkali Lord, z finálního fightu a dalšího známého borce Scotta Sheeleyho, který však dostal tak zoufale málo prostoru, že by se Hyams se svými kumpány měl stydět !! Většina soubojů působí hodně věrohodně, mně se ta streefight stylizace líbila, na druhou stranu špatná seagalovsky nepřehledná kamera Stephena Schluetera - záběry typu ruka, noha, noha, ksicht, ruka, ruka, pas, záda, noha - a zběsilý střih naprosto nesmyslně kombinovaný s bezúčelnými zpomalovačkami, podobně naprosto nesmyslné využití bullet-timu snad nepamatuji, veškerou tuhle snahu posílají do hajzlu !! No a jako třešnička na dortu na vás vybafne naprosto nečekaná vychytávka v podobě flashbacku v rámci flashbacku předchozího, a to za to stojí přeci...jéé jéé jéé...;)(10.4.2014)

• Cung Le

• - Film se natáčel v Baton Rouge v Louisianě. (rafix)

• - Pri výsluchu Honga (Cung Le) pánom V (Peter Weller) si môžeme všimnúť, ako cigara, ktorú pán V drží, sa svojvoľne premiestni z jeho jednej ruky do druhej bez toho, aby si ju podal. (Johnny.ARN)

• - Bojovou choreografii filmu vymysleli Cung Le (Hong) a Jean-Claude Van Damme (Tiano).