Dračí oči

Dragon Eyes

Akční / Krimi / Drama

USA, 2012, 88 min

• ConanVJ

Bohužel zde van Damme hraje jen vedlejší housle a to pouze ve vzpomínkách jak učí Cung Lea bojové umění ve vězení a jednou ve vzpomínce jak se dostal do vězení. Film má pěkné bojové scény, ale jinak mě to vůbec nebavilo. Barva filmu (taková nahnědlá) se mi taky vůbec nelíbila, gangy byly spíš vtipný než drsný. Za ty souboje tomu dávám 35%, jinak je to vážně slabota, spíš na odpad. :)(6.5.2012)

• Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Nějaký spory mezi černejma a mexikánama jsou mi u prdele !! Nejím smažený banány a nejím ani kapustu.." ;) Americký režisér a nejskalnější fanoušek Van Damma John Hyams mě vždy dokáže něčím dokonale šokovat, bohužel však ve většině případů pouze v tom negativním smyslu slova !! Tentokrát dokonale postavil na hlavu pravidlo, které říká, že film je pouze tak dobrý, jak kvalitního má padoucha, protože výborný slizoun Peter Weller, který si svoji roli libovýho parchanta jako obvykle bezezbytku užívá do posledního dechu, jak taky jinak, když v každém druhém filmu končí s mrtvolným pohledem v kaluži krve, jako pan V patří skutečně k tomu nejlepšímu, co vedle pěti minut pro belgického baleťáka, jasný důvod pro jeho uvedení mezi herci úplně na začátek, Dragon Eyes dokáže nabídnout !! Ono totiž muselo dát opravdu velký kus práce najít a obsadit za hlavního hrdinu Honga takovou nesympatickou držku, nic proti Cung Leovi, málokdo může říct, že je trojnásobným mistrem světa, navíc nechápu ty zdejší plky o otylosti, těm se můžu jen smát, jen se mi na něj prostě tak nějak špatně kouká !! Říkalo-li se o něm ve světě sportu, že disponuje těmi nejzajímavějšími kopy, tak dnes už vlastně i vím, kdo je ho naučil, no přece Jean-Claude coby Tiano, jeho mentor a učitel z kriminálu !! Tak výjimečně hloupě napsanou postavu aby jeden pohledal, tomu může konkurovat snad jen naprosto nečitelná, či spíš neexistující motivace hlavního hrdiny, on ostatně celý ten příběh stojí za starou belu, promiň, Bello, dá-li se příběhem tahle nesmyslná píčovina, která se za něj jen dost neumětelsky vydává, vůbec nazvat, za podobné zneuctění filmařiny jako takové by měl Tim Tori podstoupit dobrovolně test IQ, a to dám kurva krk za to, že výsledky budou negativní !! ;) Nic naplat, scénář o ničem, směšný soundtrack Michaela Krassnera rovněž k zblití, valná většina krajně nesympatických neherců nezasluhuje dalšího soudu, a tak ty dvě hvězdy s přivřenýma očima vedle již zmiňovaného Van Damma, jehož vlastní příběh mě bavil i přes svoji naivitu a přitaženost za vlasy mnohem víc než tenhle rádoby akčňák plný tupých pseudofilozofických žgryndů, a Petera Wellera za účast výborného jihoafrického zabijáka Trevora Prangleyho, jo, to byla ta pleška, co mu říkali Lord, z finálního fightu a dalšího známého borce Scotta Sheeleyho, který však dostal tak zoufale málo prostoru, že by se Hyams se svými kumpány měl stydět !! Většina soubojů působí hodně věrohodně, mně se ta streefight stylizace líbila, na druhou stranu špatná seagalovsky nepřehledná kamera Stephena Schluetera - záběry typu ruka, noha, noha, ksicht, ruka, ruka, pas, záda, noha - a zběsilý střih naprosto nesmyslně kombinovaný s bezúčelnými zpomalovačkami, podobně naprosto nesmyslné využití bullet-timu snad nepamatuji, veškerou tuhle snahu posílají do hajzlu !! No a jako třešnička na dortu na vás vybafne naprosto nečekaná vychytávka v podobě flashbacku v rámci flashbacku předchozího, a to za to stojí přeci...jéé jéé jéé...;)(10.4.2014)

• Hapretor

Teď sem to dokoukal. O čem to vlastně bylo ??? - Nevim. Kim Čung Le tam někoho mlátí a je to špalek. Ale obratný. Van Damme v roli učitele? He, trochu naruby role, ne? Pro něj velmi nezvyklé a tudíž i velmi trapné. Peter Weller? Debilní role jako vždy. Vypadá jak pihovatá mumie a hrát neumí. Robocopem skončil. Podtrženo sečteno - hrůza, bída, utrpení. Bitky taky na nic. Takhle se rvou rowdies nebo ožralí demonstranti. A není to to samé ?!(19.7.2012)

• cukorek

John Hyams amatér, alebo odvážlivec, ktorý strčil ruky do včelieho úľa, že si naberie med na svoju novú akčnú pochúťku, ale jeho kradnutie medu sa skončilo útekom pred včelím rojom a z pochúťky nebolo nič. Dejová línia bola úplne znehodnotená, pre časté a nejasné striedanie niekoľkých rôznych udalostí, ktoré sa nakoniec zlepili, ale to pohromu neodvrátilo.Čakal som, že Van Damme bude jedným z hlavných hrdinov, zatiaľ čo sa z neho stal iba shihan (učiteľ karate), ktorý v tmavej väzenskej diere pôsobil ako Splinter, ktorý učil bojovať Ninja korytnačky. Za to všetko si zaslúži tento film jediné slovo odpad, ale sépiové, hnedé prevedenie, vtipné vystúpenie shúlených feťákov vo svojom idylickom domčeku a spomalené vykreslenie akčných súbojov sa mi celkom pozdávalo, takže som sa zľutoval a dávam 30%.(3.5.2012)

• verbal

U Segalova pupku a a Van Dammových zduřelých sliznic, to byla ale akční jízda! Ty kreatury evidentně tentokrát neměly ani na cestu do Bulharska, a tak jako kulisy musely postačit jedno vybydlené skladiště, dvě garáže a malebné náměstíčko v orleánském ghetu. A zrodila se i nová hvězda amaterského bojového porna! Ohavný, otylý Vietnamec s příznačným jménem Cunt Lí, který si nepochybně odskakoval mezi klapkami kontrolovat svůj stánek s pirátskými kopiemi Štefanových blockbusterů, a o němž ještě určitě uslyšíme, až si budeme chtít přivést ze svých toulek po Louisianě origoš značkové rifle. Do toho pár vytapetovaných portorikánců a nějaký ten tlustý negr s hereckým talentem z věhlasných kurzů v San Quentinu, no a samozřejmě pět minut WCJD, kterému by gáže za delší účinkování nepokryla ani denní dávku, a tak se jen nechal za jointa vyfotit na přebal. Dokonale minimalistický scénář obsahuje všeho všudy jedinou univerzální repliku: "Teď si dáme na držku tady, přesunem se o sto metrů dál, zablábolíme něco španělsky a zase si dáme na držku...". Vše korunují fajty na úrovni homosexuálního, loutkového divadla pro slepé děti, což ale bohatě stačí, aby to někteří místní internetoví zabijáci a specialisté na boj z dálky s růžovým páskem v Gaykidu označovali za béčko s rozkokošnými souboji. Ne, na něco takového má abeceda málo písmen!!(18.4.2012)

• - Film se natáčel v Baton Rouge v Louisianě. (rafix)

• - Bojovou choreografii filmu vymysleli Cung Le (Hong) a Jean-Claude Van Damme (Tiano).

• - Jean-Claude Van Damme během bojové scény omylem vykopl zuby komparsistovi. (Hal_Moore)