Město St. Jude je plné zločinu. Vládnou zde dva gangy, jeden mexický a jeden černošský, které terorizují místní obyvatele. Vládu nad nimi má už jen zkorumpovaná policie, jejímž šéfem je pan V. Ten za provize gangy podporuje a poskytuje jim ochranu před policejními složkami. Tyto gangy se skládají z ozbrojených drogových dealerů a vrahů. Jednoho dne do města přijede muž, který se jmenuje Hong. Hong je skvělý v bojovém umění a hned při příjezdu to jednomu z gangů dokáže. Zlikviduje sám hned několik mužů najednou a tím si získá respekt. Hong přijel do města s cílem vyhnat zločin z ulic a zaručit bezpečí místních občanů. Když byl Hong ve vězení, tak ho jeho spoluvězeň Tiano naučil bojovému umění a zocelil ho. Jeho jediným požadavkem bylo, aby Hong po propuštění jel do St. Jude a nastolil zde pořádek. Po jedné z rvaček se Hong dostane do vězení. Policejní šéf pan V. se doslechne, jak dobrý bojovník je a nabídne mu spolupráci. Jeho důvěru si může získat tím, že zabije muže, kterého mu určí. Hong si získá respekt i obou místních gangů a určí jim tři podmínky – prodávat drogy jen na periferiích za vyšší cenu, nenabízet je dětem a nenosit u sebe zbraně. Gangy spolupracují, místní lidé uklidí město a zločin začíná být pod kontrolou. Vše funguje do té doby, dokud policejní šéf pan V. nezjistí, že i jemu Hong vykradl trezor plný špinavě vydělaných peněz... (TV Prima)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Cung Le v hlavnej úlohe. Má dobrý príbeh o bývalom väzňovi, odborníkovi na bojové umenia, ktorý sa nasťahuje do obyčajnej štvrte, kde ale vládnu gangy a skorumpovaná polícia, ktorí by ho chceli pre seba, ale on má vlastné plány. Spracovanie mi ale až tak nesadlo, očakával som klasický priamočiary akčný film s jednoduchou zápletkou o slušnom mužovi na mieste plnom zločinu a keď sa dostane do problémov, tak všetci protivníci skončili a spočiatku to aj tak vyzerá, film zoznámi s hlavným hrdinom, s prostredím, do ktorého sa nasťahoval a hneď si získa rešpekt porazením pár bezvýznamných gangsterov, ale potom si už film vyberie úplne inú cestu, klasický akčný film spolu s hlavným hrdinom idú do úzadia a mení sa na pokus o štýlovú gangsterku, takže je tu plno postáv z mnohých gangov, ktorí medzi sebou vedú svoje typické dialógy, k tomu ešte aj skorumpovaní policajti, ktorí to celé riadia a síce nemôžem povedať, že by ten pokus úplne nevyšiel, náhodou aj takto sa na to dá pozerať a dej je aj pomerne nepredvídateľný, samozrejme v rámci možností, ale ja tento štýl moc nemusím ani od tých najschopnejších tvorcov, ktorí sa mu venujú, takže ma moc nezaujal ani tu. A problém mám aj s motiváciou hlavného hrdiny, ktorá je takmer nulová. Akcie tu je len priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Tvoria ju hlavne súboje, asi dva dlhšie a viacero kratších, tie dlhšie obsahujú až zbytočne moc spomaľovačiek, ktoré celkový dojem dosť rušia, ale inak je tu akcia slušne natočená, pôsobí pomerne realisticky a tvrdo, poteší viacero slušných chvatov, len jej chýbajú nejaké doplnky na väčšiu rozmanitosť, až na jednu výnimku, kde na hlavného hrdinu nečakane zaútočí jeden protivník so zbraňou sú to len samé súboje, v ktorých stoja protivníci oproti sebe, vedia o sebe a idú sa biť. Čo sa týka hereckého obsadenie, tak Cung Le mi určite skôr sedí na záporákov, akých hrával doteraz, nemá dostatočnú charizmu, ale ani takto nie je zlý, zaujme aj Peter Weller a samozrejme aj Jean-Claude Van Damme, ktorý pre film nemá takmer žiadny význam, aj tak sa vyskytuje iba vo flashbackoch, ale poteší a okrem jeho pár kopov ma zaujala aj akčná scéna bez jediného strihu, v ktorej sa síce postará len o troch protivníkov, ale aj tak som spokojný a vyzerá to, že si Van Damme našiel svoj nový trademark. Réžia a technická stránka už sú klasika tohto typu filmu, takže minimálny rozpočet, film sa odohráva na jednej ulici, v pár menších interiéroch a nejakej tej továrni, ale už som si zvykol, takže mi to nevadí, hlavne ma mrzia tie spomaľovačky v súbojoch. Škoda, že si film vybral túto cestu štýlovej gangsterky, keby to bol klasicky ladený akčný film, tak dám o hviezdu viac, podmienky nato sú tu splnené, ale aj takto som sa celkom slušne bavil, len druhýkrát to už vidieť nemusím. 60% ()

Malarkey

Těšil jsem se na nového Jean Claude van Damma. To byl také ten důvod, proč jsem film chtěl vidět. Nakonec se on ve filmu objevil snad jen dvě-tři minuty čistého času. Všecko za něj musel zaplácnout Cung Le, o kterém ten příběh vlastně je. Teď je ještě otázka, jestli se ten příběh, který tenhle film má, dá vážně považovat za příběh, protože to snad ani příběh není a ty dvě hvězdy dávám čistě za solidní a efektivní filmařinu, kterou si John Hyams přichystal, a která mě docela bavila. Jinak to ale za nic jiného nestálo. A syn Van Damma by s tím už co nejdřív měl seknout nebo mě akorát nasere. Stačí, že už mě teď pomalu ale jistě začíná srát. ()

verbal odpad!

U Segalova pupku a a Van Dammových zduřelých sliznic, to byla ale akční jízda! Ty kreatury evidentně tentokrát neměly ani na cestu do Bulharska, a tak jako kulisy musely postačit jedno vybydlené skladiště, dvě garáže a malebné náměstíčko v orleánském ghetu. A zrodila se i nová hvězda amaterského bojového porna! Ohavný, otylý Vietnamec s příznačným jménem Cunt Lí, který si nepochybně odskakoval mezi klapkami kontrolovat svůj stánek s pirátskými kopiemi Štefanových blockbusterů, a o němž ještě určitě uslyšíme, až si budeme chtít přivést ze svých toulek po Louisianě origoš značkové rifle. Do toho pár vytapetovaných portorikánců a nějaký ten tlustý negr s hereckým talentem z věhlasných kurzů v San Quentinu, no a samozřejmě pět minut WCJD, kterému by gáže za delší účinkování nepokryla ani denní dávku, a tak se jen nechal za jointa vyfotit na přebal. Dokonale minimalistický scénář obsahuje všeho všudy jedinou univerzální repliku: "Teď si dáme na držku tady, přesunem se o sto metrů dál, zablábolíme něco španělsky a zase si dáme na držku...". Vše korunují fajty na úrovni homosexuálního, loutkového divadla pro slepé děti, což ale bohatě stačí, aby to někteří místní internetoví zabijáci a specialisté na boj z dálky s růžovým páskem v Gaykidu označovali za béčko s rozkokošnými souboji. Ne, na něco takového má abeceda málo písmen!! ()

mzss1

No tak jsem byl na to dlouho zvědavý, co z toho vznikne. Aspon mě to nezklamalo a dostal jsem to, co jsem čekal v nejlepším. Cung Le zvládl roli celkem dobře, ikdyž hereckých vlastností dle mého moc nemá. Vzpomínky na Van Damma dost potěšili, zvládl to slušně. Čekal jsem tak jen 2 minuty, že tam pobude Van Damme. A on se tam vícekrát objevil. Bitky byly dobře natočené, takže pochvala opět Hyamsovi. Gangsteři bohužel tupý, příběh nic extra. Takže u mě pohodových 60% = *** ()

castor

Řekni kde ty hroby jsou, co se s nimi mohlo stát, řekni kde ty hroby jsou, kde mohou být. Obávám se, aby nečekaly na Van Dammeovu samu sebe pohřbívající kariéru. Takoví Nájemní zabijáci nebo Šest výstřelů přitom rozhodně neplatily za nějaké výrazné přešlapy. Tady je to jiné. Na další tuctovou béčkovou story se nabalil nesympaticky otylý hlavní hrdina, mizerná režie, hloupé dialogy a podvod na diváka, který si chtěl užít „svaly z Bruselu“. Sotva se tu ohřeje.. ()

• Jean-Claude Van Damme během bojové scény omylem vykopl zuby komparsistovi. (Hal_Moore)
  • Pri výsluchu Honga (Cung Le) pánom V (Peter Weller) si môžeme všimnúť, ako cigara, ktorú pán V drží, sa svojvoľne premiestni z jeho jednej ruky do druhej bez toho, aby si ju podal. (Johnny.ARN)
  • Film se natáčel v Baton Rouge v Louisianě. (rafix)