The Backwater Gospel

Dánsko, 2011, 10 min

Režie:

Bo Mathorne

Laura Post

Příchod hrobníka do města vždy předpovídal blížící se úmrtí. Proto jsou obyvatelé městečka Backwater poměrně vyděšeni, když jeden z nich dorazí i k nim. Kdo zemře tentokrát? (DaUr)

kaylin

Snímek, kterému vévodí skvělé grafické zpracování, jež samo o sobě z velké míry vytváří atmosféru, která je skutečně westernová a zároveň hororová. Už pěkně dlouho hledám westernový horor, který by stál za to. Ukázalo se, že "The Backwater Gospel" by mohl být jedním z takových. Ale je fakt, že mě pořád více zajímá celovečerní provedení takového spojení. ()

redwik

Parádna animácia, super príbeh, zakončenie ako sa patrí. Naozaj sa mi to páčilo, odzrkadlilo to momentálne postavenie cirkvi na svete. Chudák spevák, že bol v menšine. Odporúčam chlapcom pozerať v noci v spoločnosti nejakej dievčiny, dievčatám odporúčam pozerať cez deň a v spoločnosti 3-5 kamarátiek. ()

gudaulin

Na studentský film až překvapivě vyspělé, s perfektním výtvarným pojetím, které dokonale vystihuje hororovou atmosféru netolerance, strachu a nenávisti. Napětí v městečku si žádá obětního beránka a věci se poněkud vymknou kontrole. Apokalyptický krvavý závěr je dokonalou pointou tohohle animovaného kraťasu z žánrové škatulky hororu. Celkový dojem: 95 %. ()

Abiosis

*AMEN* Hlavnými atribútmi tohto krátkeho filmu sú vynikajúca pochmúrna a temná atmosféra a najmä nezvyčajná animácia, ktorá je žiadaným osviežením v záplave stereotypných animácií veľkých filmových štúdií. Malé mestečko s fanatickým kňazom, hordou poslušných ľudí, jedným odpadlíkom a... smrťou, ktorá si vie trpezlivo počkať na svoj prídel. Neobsahuje práve najoriginálnejší nápad, ale kraťas body získava za svoju vizuálnu stránku a za to, že je krásne hororový, krvavý a šialený. Verdikt v 1 vete: Výborné hororové osvieženie v podobe originálnej animácie. 23.02.11 ()

Tom_Lachtan

Tu žlutého písku svit, tu moc rudá, ti šílenství modř, či zkázy temno - neustále se divím, jak to, že na tak malém prostoru někdo dokázal barevně tak ozvláštnit dílo i tak výborné, atmosferické, krásně naanimované, s jimavočernodušně napsaným scénářem a náladou, ale ona barevná stylizace byla pro mne třešničkou na tomhle zábavném, funebráckém dortu. ps: díky ti, moeno ()