Šéfka (TV pořad)

Reality-TV / Soutěžní

Slovensko, 2011, 45 min

• maarv

Po dvou epizodách je patrný jeden zásadní rozdíl oproti originálnímu The Apprentice, který z česko-slovenské verze vytváří absurdní frašku. Zatímco v Americe touží účastníci pracovat pro respektovaného Trumpa a samotné finanční ohodnocení je pro ně sekundární (i kvůli tomu, že jsou velmi často zajištění a zkušení), Mojseová soutěžící vlastně ani příliš nezajímá a většina do pořadu přišla kvůli penězům nebo jen tak ze zvědavosti. Z toho vychází největší dramaturgické potíže, mimo jiné i to, že soutěžící si ani dopředu neměli zájem zjistit, jaký průběh tato reality show mívá. Každopádně ať případní zájemci neváhají vyzkoušet původního "Učedníka", nabízí diametrálně odlišný zážitek.(13.3.2011)

• High.Hopes

Vlastně by ani nevadilo, že má tento pořad čistě bulvární nádech. Problémem je, že se není moc na co koukat. Porotci jsou opravdu výkvět businessu, že se člověk může jen pousmát, když ostatní kolem sebe obšťastňují svými moudry. K soutěžícím se porotci chovají jak k neposlušným dětem ve škole, nad kterými je potřeba uplatňovat svou moc, pěkně jim vynadat a napařit domácí úkoly. Co ale opravdu nechápu, je výběr soutěžících, nemůžu si pomoct, ale nevidím mezi nimi nikoho aspoň trochu schopného, kdo by se opravdu dokázal v businessu prosadit. Je to směska zmalovaných a/nebo hloupoučkých dam a macho mužů, skoro se nabízí říct, že si je porotci vybrali k obrazu svému:) Na druhou stranu, člověk se zas dozví něco dalšího o lidské povaze. Škoda, myslím, že podobný pořad (ale s jiným obsazením a konceptem) by mohl mít smysl a být zajímavý, docela mě štve, že ten nápad tak hloupě vyplýtvali. A ještě víc mě štvou všechny ty odpady tady, nechápu, co vás vede k tomu, hodnotit odpadem pořad, na který jste se ani nekoukli?(6.3.2011)

• Marek1991

Mojsejová ukázala ako to funguje v kapitalizme, avšak s jej názormi proste ja nesúhlasím. Kde tých ľudí našli sa opäť pýtam, to bol snáď sen, nedalo sa na to pozerať, faloš, hádky, a kopa nezmyslov, ako zo strany hodnotiacich, tak zo strany súťažiacich, ako aj od produkcie. Prosím nevysielať ani v záznamoch!(5.1.2012)

• DruidKarel

1013. hodnocený film: Původně jsem si myslel, že půjde o solidní projekt, který by mohl být zajímavý. Ale už přítomnost a nafoukanost Nory Mojsejové a její ubozí pomahači (alkoholička a zkrachovalá Ivana Christová, přecitlivělý a rádoby přísný homosexuál Libor Šula) to naprosto zabily. Navíc pak skutečně trapné úkoly nemohly znamenat nic jiného, než stažení z televizních obrazovek postupně z české i slovenské televize. 1* si akorát tenhle "pšouk" zaslouží za svou přítomnost "honibrka", který mě držel u obrazovek a slovenského "Jánošíka" Zollyho, dokud i on nezmizel z krabičky, ve které se mihotají obrázky. 1*(10.4.2011)

• cromagnon

Teplý lazebník a zvadlá prehistorická Miss v roli jakýchsi arbitrů a žárlivá Mojsejová, pro kterou má být čest pracovat poté, co všechny veřejně zesměšní a poníží? Sotěžící jsou omluveni, neboť jsou tak navýbíráni schválně, pochopitelně. Čím větší exot, tím větší zajem diváka (dle zvrácené logiky tvůrců pořadu). Bez vyjímky všichni jsou krajně nesympatičtí. Hnus, kurva, to není možný.(2.4.2011)