Šéfka (TV pořad)

Boris Bočev

Boris Lindtner

Maroš Čukan
  • Kackucka

Musím říci, že nechápu jaké výběrové řízení prováděli s těmi 8 000 lidmi, že z toho výběru vyskočili zrovna tito exoti. Je to televizní šou vše chápu, musí být zábavná, ale toto je už opravdu moc. Já jako majitel firmy bych je hnala všechny pohrabáčem. Také brány v potaz úkoly jež plní, je to spíše pro oči diváka, než pro výběr top manažera. Celkově se tam jen hašteří jako slepice. Do čeho se to ta Nora navezla? Je mi opravdu líto, že jeden z nich jí povede podnik po dobu jednoho roku, jelikož jak se zdá bude Nora plakat nad výdělkem. Pořad je iritující, otravný, nudný a v podstatě když půjdete na hřiště základní školy dostane se Vám stejná šou.(14.3.2011)

• StarsFan

Bože. Asi dvacet minut mi stačilo k tomu, aby se můj sen o české The Apprentice rozpadl spolehlivěji než hrad z písku zasažený přílivovými vlnami. Americká The Apprentice s Donaldem Trumpem je skutečně seriózní manažerská reality show, jejímiž účastníky jsou lidé, kteří prošli nejlepšími univerzitami světa a už před natáčením měli vlastní firmy nebo pracovali pro viceprezidenta Spojených států. Česká obdoba namísto toho nejspíš ukradla soutěžící z Big Brothera. Všichni se neustále překřikují, řvou na sebe, jejich byznysové schopnosti jsou tragické a jako cíl si zjevně stanovili pouze ukořistění oněch $100,000. (Není na škodu říct, že v originální verzi nikdo o finančním ohodnocení nemluví a účinkujícím jde o získání práce v Trumpově impériu.) Nora Mojsesová se navíc rozhodně nemůže rovnat Donaldu Trumpovi, ani jeho britské obdobě Lordu Alanu Sugarovi. Trump je magnát, má charisma, má respekt, patří mezi nejbohatší lidi na světě, poskytuje rozhovory nejznámějším novinářům, uvažuje o kandidatuře na prezidenta USA. Ať už to chceme vidět nebo ne, podobně vlivnou osobnost v ČR zkrátka nemáme. A to ani v Petru Kellnerovi, natožpak v Noře Mojsesové. Pokud chcete vidět, jak Šéfka měla podle původních představ Primy zjevně dopadnout, nelze než doporučit americkou verzi. Už jen první tři minuty tohoto videa totiž dokazují, že i vyhrocené osobní spory Američané a Britové zvládají s nadhledem, který je českým reality show bohužel doposud velmi vzdálený.(4.6.2011)

• A.Beech

Christova ked otvori hubu tak to už stačí na hodnotenie celej šou...niektorí učastníci sú tam tak sprostí, že to sa nenajde ani vo viacerých šou dokopy! Nemám nič proti reality šou, s mierou a hlavne pokial sa neberú vážne sa dajú sem tam pozrieť. Ale táto šou po prvom diely (videl som pár minút, ktoré mi naozaj stačili na hodnotenie) vyzerá byť naozaj ťažko pozeratelná. Neodporúčam :D(6.3.2011)

Bavil jsem se víc, než u Hvězdné pěchoty v Superstar aneb I blbost může být zábavná. 1) Reality show je typický televizní produkt - levný, zábavný, ze života. Sympatie diváků jsou dány soutěžním charakterem pořadu a jeho seriálovostí. Divák se může vůči soutěžícím vymezit a sledováním "těch blbců" zvýšit vlastní sebevědomí. Dramaturgie pečlivě dbá o to, aby účinkující splňovali tyto požadavky a vybírá konfliktní, neschopné a buranské exhibicionisty, které do podobných pořadů jejich instinkty přivedou zcela neomylně. Tak tomu je u Big Brothera, Vyvolených, Čápů s mákem či právě u Šéfky. Inteligentní a schopní lidé se v podobných pořadech vyskytují se stejnou četností jako ti pověstní Paroubkovi Marťané ve sněmovně. 2) Podobné soutěže jsou podle mého názoru výbornou sociologickou a psychologickou studií, jejíž závěry sice známe ještě dříve, než začneme číst, ale detaily, ty jsou to pravé ořechové. Takový buldozer Zoli, honič Kocián, upracovaná Markétka, arogantní Mojseová, škodolibý Šula - kde to najdete? Takové typy vídám v běžném životě, kde škodí, jak mohou, ale tady nás (alespoň tedy mě) baví. Jaká to příjemná změna!(29.5.2011)

• XdanteX

Čekal jsem jakousi show kde se objeví schopní lidé s kreativními nápady a znalostmi ekonomiky/marketingu/managementu. Místo toho jsem byl nucen sledovat snad tu nejhorší bandu nejubožejších existencí jakou kdy realityshow nabízely (našly se tam možná dva lidi kteří si zasloužili 'soutěžit' a hodili se tam). Po třech a půl dílech jsem sledování vzdal. Vsadím se, že tohle ani Nora nečekala...jediné na co se v pořadu těšíte je to, až nakonci ty ubožáky seřve a řekne jim co si o nich myslí, protože to ji jde nejlíp...Ona si nikdy nehraje jako zbytek "celebrit" na pokryteckého kamaráda na všechny strany, ale naopak říká každému svým svérázem co si o nich myslí. To byla bohužel jediná zábava....smutná podívaná. Nad donebevolající blbostí některých lidí zůstává rozum stát(1.6.2011)