Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň

• USA A Cinderella Story: Once Upon a Song (více)

Muzikálová verze věčné klasiky! Sedmnáctiletá Katie žije po smrti svého otce s nevlastní matkou Gail a jejími dětmi Bev a Viktorem. Bojí se, aby neskončila u pěstounů, proto dělá vše, co po ní její macecha, která je současně také ředitelka její školy, chce. Katie sní o tom, že se stane zpěvačkou, má nádherný hlas, a sama dokonce skládá písničky. Jednoho dne do její školy přestoupí syn známého producenta, Luke. Katie mu podstrčí svou demo nahrávku. Když se Luke snaží zjistit, kdo že to na nahrávce zpívá, Gail prohlásí, že je to její dcera Bev. Společně pak nutí Katie, aby za Bev zpívala. Když se navíc Luke, který se Katie opravdu líbí, kvůli krásnému hlasu do Bev zamiluje, je na čase, aby Katie začala bojovat za své sny, dřív než chlapec jejích snů skončí v náručí té nesprávné sestry. (TV Nova)

Malarkey

Tenhle film je vlastně tisíckrát omletý téma. Každopádně tvůrci to podle mě věděli a tak to vyhráli s Lucy Hale a s některými scénkami, které opravdu parádně zabavili. A i ta hudební stránka nebyla nijak strašná. No, nečekal jsem to, ale v rámci přepínání kanálů jsem se u tohodle filmu na hodinu a půl zasek...a nelituju toho. ()

MMR

Stokrát omleto, okopírováno, a přesto to bylo celkem fajn. Rozhodně mé očekávání bylo překonáno, což mě těší. ()

Rosaviva

Už by vážně měli přestat natáčet další a další remaky na Popelku a snažit se je co nejvíc zmodernizovat. Moderní popelka s Hilary Duff se mi líbila, Moderní Popelka se Selenou Gomez se mi celkem líbila, ale Moderní popelka s Lucy Hale mě teda nenadchla a přiznávám, že jsem se první půlku docela nudila, pak se to trochu vylepšilo, ale rozhodně bych si to už znova nepustila. Pár plusů - písničky se dali dobře poslouchat a Freddie Stroma byl pěknej. Tohle pojetí plesu se mi naprosto nelíbilo a celkově tam nebyla žádná scéna, která by mi zůstala v paměti, což je obrovský mínus, protože z obou předchozích "dílů" si minimálně jednu pamatuju. Nakonec dávám 3* ()

kingik

Do třetice všeho dobrého se zámořským tvůrcům podařilo z tradičního pohádkového námětu navařit velmi netradiční a sympatickou hudební absurditu za doprovodu elektrických kytar a tanečních beatů. Hned zkraje předesílám, že tvůrci si vypůjčili z klasické pohádkové předlohy až poměrně zanedbatelné množství známých motivů či prvků, kupříkladu zcela opomíjejí hledání sličné krásky za pomoci ztraceného střevíčku. Pohledná Katie toužící po hudební kariéře má tu smůlu, že žije v zapadákově s nevlastní sestrou, jež je její vrstevnicí a jejím "blond" protipólem, s malým, rošťácky - špionsky vynalézavým bratříčkem, který nejen jí rád tropí naschvály a s krutou a hrabivou macechou, která touží jen po bohatství a slávě a z duše ji nenávidí. Ta se totiž, kromě sebe, vidí jen ve své spanilé dcerunce a chce z ní mít pěveckou superstar. Má to jen jeden háček. Její Bev je hudebně nenadaná. Katie je přesně její opak. Macecha nelení a donutí Katie pod pohrůžkou, že z otcova dědictví nedostane ani cent, pokud za její antitalentem obdařenou dceru nenazpívá song s hitovými ambicemi, který následně bude Bev, spolu i s hlasem své nevlastní sestry, vydávat za svůj. S tímto podvodem se vydá předstoupit před vlivným hledačem hudebních talentů na hudební campus, kde je děkankou. Producent má sympatického syna, který podvod ihned neodhalí a Bev si na nějakou dobu ukradne jeho srdce, které mělo patřit Katie. Nezbývá, než za pomoci přátel sabotovat vystoupení, které rozhodne o tom, která z dívek bude vyvolenou pro hudební dráhu, potažmo životní lásku adorovaného idolu. Na film určený rovnou na dvd se jedná o vizuálně příjemně vypiplaný film plný svěžích invenčních nápadů, při nichž ani není moc podstatné, kdo je ve filmu nejzlejší, nejkrásnější nebo nejhloupější. Děj, nebo spíše sled komediálních absurdností vyvážených dobrým poměrem hudebních čísel, je vystavěný tak, že se dá v pohodě fandit všem. Vtipy jsou opravdu ryze absurdní a neotřelé. Macecha má svého osobního indického guru, který se jen z důvodu osobního profitu za něho vydává, ta má jen jednu dceru, která není žádná ošklivka, oproti spřízněným filmovým verzím, ale je to přiměřeně "vymaštěná" atraktivní blondýna a není ani tak zlá, místo druhé dcery je tady povedený malý bratříček, který za pomoci kamer šmíruje všechny a všechno v domě a je to on, kdo přijde s iniciativou sabotovat plány své mámy, a pak je tu pohledná Katie, které nechybí komediální ani hudební talent. Filmu nečiní problém vytasit se s pořádnou porcí nápaditých a často až zcela absurdních gagů a situací, mezi něž patří "záchodový" konkurs, netradiční výzva v hudební "soutěži" v indických rytmech na plese, anebo nejrůznější eskapády při získávání si sympatií nesmělého mladíka, který není schopen prokouknout, že jeho nápadnice ho zkušeně obelhává. Všechno perfektně fungovalo, film se několikrát sympaticky shodil a závěr docela gradoval i s tím vědomím, že to dopadne podle očekávání. Občas příznivý dojem pokazila scenáristická naivita, kdy například nešlo přehlédnout, že mladík na plese pod průhledným závojem nepozná Katie, a to ani po hlase. Herecká sestava se činila. Trio Lucy Hale, Megan Park a Missy Pyle patřilo k velkým tahounům a do jisté míry i k diváckým objevům. Oproti průměrně nápaditým moderním předchozím verzím, je tohle velké překvapení, které se neuchýlilo k hudebním cover verzím známých hitů a přišlo s něčím novým a svěžím, co do příběhu i hudební porce, než doposud bylo v tomhle ohledu k vidění. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

Tsuki

Člověk by řekl, že mám těch "moderních Popelek" už dost, ale rozhodla jsem se dát šanci i této a zklamaná jsem nakonec nebyla. Je to v podstatě v lecčem podobné Popelce se Selenou Gomez, protože tento film je taktéž dost postavený na hudbě a tanci. Jen mi přišel o něco méně zábavný, postavy nebyly tak zajímavé (například macechy byly mnohem lepší jak v Popelce s Hilary Duff, tak v Popelce se Selenou Gomez) a hlavní postava samotné Popelky (Lucy Hale) mi zkrátka nebyla tak sympatická... ale bavila jsem se a naskytly se tam tak dvě lepší písničky, které se dobře poslouchaly. ~(2,4)~ ()

Arsenal83

Stokrát vymletá hlúpina, ktorá už nemá čím prekvapiť, azda len prekvapujúcimi buzi tanečkami. Jeden pán, ktorý film len tak jedným očkom pozeral súčasne so mnou trefne poznamenal: a to na tom sa mám vzrušiť? chlapoch oblečených jak ženy? už nech tam rovno dajú Gizku Oňovú ()

Thomick

Šílený. Ty orientální vsuvky měly znamenat jako co? Dokoukal jsem jen kvůli fajn Lucy, naopak Stromův úsměv mě nejspíš ještě nákou dobu bude strašit ve snech. ()

Kamca_

Hrozná blbost. Byla chyba na to vůbec koukat. Dokoukat tehle film do konce chce hodně velkou odvahu. Já se překonala a dokoukala to. Stupidní a trapné dialogy provází celý film a pokud si myslíte, že se to zlepší, tak jste na omylu. Celkově můžu dát jen 20%. ()

MoiJe

Nema to hlavu ani patu a je to robene pre publikum zboznujuce Biebera, ale prezit sa do ta bez zraneni. O deji snad pisat netreba, o com by to asi tak mohlo byt? :) ()

Krt.Ek

Kdybych někde hluboko v duši nebyl šestnáctiletou slečnou pravidelně odebírající Bravo a Top dívky, chvějící se při poslechu One Direction či Jonas Brothers, tak by se mně film nelíbil. Ale že jí jsem, tak se mně film líbil. Ale zase ne moc. Make-up jsem si během závěrečného polibku slzičkami štěstí neznehodnotil... ()

ivishka

High School Musical a Camp Rock dohromady. Přestože se mi nelíbil film hned od začátku a jeho celistvá teen tvář moderního "umění" naplácat věci jako je název POPELKA - co s tím má proboha společného popelka? Ano uznávám, že jaksi jde o nevlastní dceru muže, který zemřel (první chyba - neřekli jak) a tak jeho dcera zůstala ve spárech hnusné blonďaté macechy s neméně hnusnou blonckou (a asi tak stejně hloupou)...to jsem pochopila...ale chatrč tam někde v zadu na zahradě kde zjevně bydlela "popelka" byla už trochu moc přehnaný náznak téhle pohádky..jenže to je uplně všechno co by tak tahle hrůza mohla mít společného s pohádkou. Hudba ani tak příšerná nebyla, ale asi jako všechna ta teen smetánka brala ohled hlavně na "věčnou lásku" nebo na to jak si všichni užijí párty - bohužel asi už jiné náměty na písničky neexistují (poetičtěji by se dala napsat klidně i píseň o plyšové hračce). Jediný kdo mě herecky zaujal byl maličký nevlastní bratr "popelky" Katie - Matthew Lintz. U školního plesu v duchu břišních tanečnic a jakejchsi fakýrů mi naskočil výraz se známým názvem WTF, ale špionáž rozkošného dětského herce zachránila celou tu nesourodou klišé blbost. ()

ABLABLABLA

Sama jsem byla překvapená, ale faktem je to, že se mi film opravdu líbil. To sice neznamená, že byl nějak dobrý co se týče ztvárnění, režie, dialogů, herců atd...ale prostě se mi to líbilo. Dávám 2* ale musím říct, že za většinu úspěchu tohoto filmu u mé maličkosti vděčím Lucy Hale, kterou mám jako herečku prostě ráda a tady mě, v rámci mezí tohoto snímku s otřesnou bollywoodskou scénou, mile překvapila. Některé ty písně byly taky dobré. ()

kajas

Tak bohužel, verze s Hilary Duff měla aspoň něco společného s Popelkou. Ples tragický, herci také, jediným pozitivem byl příjemný zpěv hlavní hrdinky. ()

Elyssea

V rámci teen filmů velmi milé překvapení. Lucy Hale znám už z PLL, ale až tady mi byla opravdu sympatická. Na Freddieho se taky dobře kouká a celkově nevidím důvod, proč nedat vysoké hodnocení. ()

Estrellita

A tohle bylo hezke... až na několik absurdit, které ale k tomuhle žánru prostě patří. Příjemná hlavní hrdinka, příjemná "zlá sestra", geniální bratr v podání druhé "zlé sestry", nepříjemny princ který je absolutně nestálý a snadno přelétne od jedné slečny k druhé... Bylo to úplně totéž jako většina "popelkovských" filmů a přece zase něco trochu jiného... 60% ()

IdentityS73

Všichni natáčejí pořád to stejné: Popelka na 100 způsobů :D....nevím, jestli je lepší tahle, nebo Moderní Popelka 2004, ale upřímně...ani jedna mě nenadchla ;-) ()

skretik

lepsie 3*... skoda toho prelietaveho "princa", ktory nemal problem zmenit v sekunde svoj nazor... ale svojim sposobom mi to pripominalo Dream High School... takze prijemne, aj som sa parkrat zasmiala ()

Lisabellla odpad!

Tak jsem viděla. Trochu mě překvapilo hodnocení. No a pak jsem si prošla komentáře a bylo jasno. Pokud by tu psal někdo nad 18 let, byla by to spíše náhoda. Ale abych napsala něco smysluplného, když už jsem se do toho psaní pustila... Teď jsem se vrátila z lyží, naprosto super, na červený mě srazil polák, mám naražený prst, ale jinak dobrý. Film stál za hovno. ()

Michalechal

Rozhodně jsem od tohoto filmu očekával mnohem méně. A vlastně mě příjemně překvapil, že nebyl tak strašný, jak se od podobného názvu dá předpokládat. A to hlavně díky nadsázce a vlastně jakési parodizaci a humoru, které ve filmu jsou. Teenage oddychovka :-) ()