Co znamená vésti koně

(koncert)
  • USA Leading Horses
všechny plakáty

LeoH

Jeden z ucelenějších, koukatelnějších a poslouchatelnějších fragmentů na DVD The Plastic People of the Universe 1969-1985, o kterém jsem marně doufal, že mi pomůže rozlousknout můj letitý problém s Plastiky – v alternativní a všelijak jinak divné, samorostlé a „ošklivé“ hudbě si obecně libuju, zrovna předevčírem jsem ostatně rád účinkoval na koncertu k památce jedenáctého výročí mimozemského bytí Mejly Hlavsy, jehož jiné tvorby si značně vážím, ovšem v tom, co se na mě line ze zvukových a teď i audiovizuálních konzerv Plastiků (které jsem nezažil naživo, v tomu bude možná ta potíž), si pro sebe nedokážu najít nic než spoustu nanicovaté hlušiny proloženou tu a tam nějakým slibným, výjimečně i geniálním momentem. V dvanáctiminutovce jménem Co znamená vésti koně je takových momentů víc, ale pořád ne dost na to, aby jako celek zanechala nějak mimořádný dojem. Tak nevím. Buď ta kapela byla fakt něco extra a nějak se to nepovedlo protlačit do záznamů (popř. to tam je, ale uvnímat to a vychutnat chce víc úsilí, než jsem schopen vyvinout), nebo tu máme případ jedné notně přeceněné legendy. ()