Ve státním zájmu (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 110 min

Výborný herecký výkon Martina Stránského doplňují sice nevýrazné výkony jeho kolegů (přísnější měřítko snese snad ještě výkon A. Procházky), ale jako celek funguje tento divadelní kus velice dobře. Aktuální hra, která pobaví zejména čerpáním ze slovníku politiků a několika výtečnými situačními gagy.(21.11.2013)

Antonín Procházka je podle všeho hýčkaným dítětem České televize, protože se jedná o, pokud mě paměť neklame, snad už sedmou natočenou hru tohoto autora v plzeňském divadle. Jihočeské divadlo je na tom nepoměrně hůře, tam si vybavím pouze jediný titul. Procházka se specializuje na sice mainstreamové, ale solidně zpracované komediální tituly a vychází vstříc divákovi, který se chce v divadle odreagovat a nehledá experimenty nebo ponurá dramata. Jeho hry mají nepopiratelnou úroveň a projevuje se to i v případě Ve státním zájmu, které bych jinak odsoudil jako průměrnou satiru v duchu komunálního humoru a kritiky nešvarů společnosti. Klouže to sice po povrchu jako hokejista po ledě, ale Procházka si nepomáhá nějakými lacinými podpásovkami nebo zbytečnými vulgarismy, a to oceňuju. Zatím sice jeho nejslabší kousek, který jsem měl možnost zhlédnout, ale slabé 3* nechám. Celkový dojem: 50 %.(14.1.2012)

• patrikus

Velice komerční způsob divadelní práce. I přes dobrý text mě někteří herci nepřesvědčili, že umí hrát. Prcoházka se snaží dělat divácky úspěšné komedie, například VĚRNÍ ABONENTI jsou největší špička, ale tady i ta režie pokulhávala a mnoho situací bylo psychologicky neuvěřitelných ( a to neomlouvá, ani to, že se jedná o komedii) jak jsem se na to moc těšil, byl jsem zklamán, i když Procházku považuji za kvalitního divadelníka a mám ho moc rád... ale v divadle bych snad měl lepší zážitek... Takovýto způsob herectví předvadějí mnohé amatérské soubory na festivalech... a co ta hudba ??? co to byl za karnevalovej rámus ???(8.4.2011)

• shantim

Myslím, že záznam divadelní inscenace není tak docela film, proto sem nepatří. Nebudu ho tedy hodnotit hvězdičkami. Nicméně divadelní hra Ve státním zájmu je dostatečně vtipná, bez hluchých míst a obsazena zdatnými herci. Jako divadlo bych ji hodnotil na tři a půl hvězdičky s přesahem do čtyř. Text přeci jenom klouže po povrchu a humor nabízí tak trochu podbízívý "obecnému" vkusu.(19.6.2011)

Ačkoliv jsem nadšenej fanda plzeňskýho divadla, který pravidelně navštěvuju, tak tohle byla vlastně první hra, kterou jsem od Antonína Procházky viděla a možná i díky tomu ji považuju za nejlepší. Už jsem shlédla záznamy Celebrit, Přes přísný zákaz...., S tvojí dcerou ne a další a Ve státním zájmu je u mě prostě na prvním místě. Je vidět, že hra je psaná plzeňským hercům na tělo, protože je vidět, že všichni si od první minuty své role užívají... a já s nimi. Akorát mě na konci vždycky štve, že doopravdy neexistuje ten neviditelnej plášť, odhlučňovací kukla, brejle pro nevidomý, zvukotěsný slipy nebo podprsenka, která po rozepnutí zahraje 5 taktů Ódy na radost :D(20.7.2012)