Ve státním zájmu (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 110 min

Antonín Procházka je čím dál více aktuální, tohle je vždycky zrádné, aby se z toho nestala komunální satira, ale tahle hra zručně balancuje...a Martin Stránský zase boduje. Navíc slovník politických projevů je využit beze zbytku a vynalézavě. 70%. KDYŽ HLADÍM TVÉ KRÁSNÉ, KŘEHKÉ, VOŇAVÉ TĚLO, TAK MÁM POCIT, ŽE V SOBĚ CÍTÍM SÍLU ZA TŘI KOALIČNÍ POSLANCE!(13.3.2011)

• shantim

Myslím, že záznam divadelní inscenace není tak docela film, proto sem nepatří. Nebudu ho tedy hodnotit hvězdičkami. Nicméně divadelní hra Ve státním zájmu je dostatečně vtipná, bez hluchých míst a obsazena zdatnými herci. Jako divadlo bych ji hodnotil na tři a půl hvězdičky s přesahem do čtyř. Text přeci jenom klouže po povrchu a humor nabízí tak trochu podbízívý "obecnému" vkusu.(19.6.2011)

Ačkoliv jsem nadšenej fanda plzeňskýho divadla, který pravidelně navštěvuju, tak tohle byla vlastně první hra, kterou jsem od Antonína Procházky viděla a možná i díky tomu ji považuju za nejlepší. Už jsem shlédla záznamy Celebrit, Přes přísný zákaz...., S tvojí dcerou ne a další a Ve státním zájmu je u mě prostě na prvním místě. Je vidět, že hra je psaná plzeňským hercům na tělo, protože je vidět, že všichni si od první minuty své role užívají... a já s nimi. Akorát mě na konci vždycky štve, že doopravdy neexistuje ten neviditelnej plášť, odhlučňovací kukla, brejle pro nevidomý, zvukotěsný slipy nebo podprsenka, která po rozepnutí zahraje 5 taktů Ódy na radost :D(20.7.2012)

Výborný herecký výkon Martina Stránského doplňují sice nevýrazné výkony jeho kolegů (přísnější měřítko snese snad ještě výkon A. Procházky), ale jako celek funguje tento divadelní kus velice dobře. Aktuální hra, která pobaví zejména čerpáním ze slovníku politiků a několika výtečnými situačními gagy.(21.11.2013)

• Lykos

Nemohu si pomoci a dělám to nerada, protože Antonína Procházku mám ráda, ale tohle se prostě nepovedlo. Nechme chvíli stranou tu "aktuální" politickou satiru, která je samozřejmě stále platná.. koneckonců se nedozvídáme nic světoborného, A.P prostě zapracoval do hry všeobecný dojem běžného člověka z politiky. Především je to ale vztahová konverzačka, a ta tak nějak nefunguje, šustí to strašně papírem. Výměny sporťačky a politika na samém začátku hry jsou zábavné, či snad nečekané, možná první dvě minutu, dál už ne. Herci nehrají, pouze deklamují, zdá se, že pouze A. P. ví, o co jde, takže ten jediný zde působí jako herec. Strašně jsem se nudila, dokoukat to stálo nesmírné úsilí. Škoda.(13.5.2019)