Plavou v tom (festivalový název)

• švédský

Dylan Williams

Erik Pauser

Scott Shields

Erik Pauser

Jeden z "oddychových" filmů na festivalu Jeden svět 2011. Ne však pro bránici. "Zahoďte předsudky, nechte se unášet příběhem o partě čtyřicátníků, otců od rodin, bývalých rockerů i businessmanů, s netradičním koníčkem a splývejte se švédskými reáliemi", chce se mi volat. :-)) Škoda jen, že se zrovna český tým mužského synchronizovaného plavání na MS filmařům jako na potvoru "vyhýbal".(10.3.2011)

Švédské "kokosy na sněhu" v plaveckém bazénu. Film s nenáročnou tematikou, za to však velmi zajímavou. Dokumentární styl dodává dílu na autentičnosti a rozhodně si zaslouží pozornost ve svém žánru. Film je jedinečný jednak švédštinou (v mém případě důvod, proč jsem se rozhodla ho zhlédnout) a jednak osobitým britským humorem (vyprávění hlavní postavy/režiséra je v angličtině), který dokonale pasuje ke švédskému humoru a troufám si tvrdit, že i nám je blízký. Díky tomu jsem se u filmu bavila, a to nejen z důvodu četnosti komických scén během nacvičování sestav synchronizovaného plavání, ale především díky jedinečným glosám. Za zajímavost tématu a zajímavost zpracování dávám čtyři hvězdičky.(15.3.2011)