Reklama

Reklama

Plavou v tom

(festivalový název)
Ukázka z filmu
Dokumentární
Švédsko / Velká Británie, 2010, 70 min

Obsahy(1)

„Bylo mi čtyřicet, můj život postrádal jakýkoli nádech rokenrolu a netušil jsem, kam vlastně směřuji," popisuje své pocity na prahu středního věku režisér snímku a jeho hlavní postava, Dylan Williams. Filmař se v roce 2002 přestěhoval z rodné Británie do Švédska a v novém prostředí si jen nesnadno hledá práci i přátele. Šeď všedního dne nabourávají pouze pravidelné čtvrteční večery, kdy navštěvuje stockholmský klub mužského synchronizovaného plavání. Pro partu sympatických čtyřicátníků nesportovních postav je jejich koníček především únikovou cestou z rutiny a pracovních starostí a také místem, kde se po svém srovnávají s faktem, že se jejich život přehoupl do druhé poloviny. Téma krize středního věku je ve vtipném a svěžím snímku zpracováno s typickým britským humorem a všudypřítomnou nadsázkou. Situační, až groteskní humor plyne především ze scén neohrabaného nácviku umělecké choreografie amatérských plavců. Spolek hledající smysl života na hladině bazénu přitom nespojuje jen přátelství, ale také společný cíl, když zjistí, že v Itálii se chystá neoficiální světový pohár v mužském synchronizovaném plavání. (Jeden svět)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (2)

Edeltruda 

všechny recenze uživatele

Jeden z "oddychových" filmů na festivalu Jeden svět 2011. Ne však pro bránici. "Zahoďte předsudky, nechte se unášet příběhem o partě čtyřicátníků, otců od rodin, bývalých rockerů i businessmanů, s netradičním koníčkem a splývejte se švédskými reáliemi", chce se mi volat. :-)) Škoda jen, že se zrovna český tým mužského synchronizovaného plavání na MS filmařům jako na potvoru "vyhýbal". ()

anillvap 

všechny recenze uživatele

Švédské "kokosy na sněhu" v plaveckém bazénu. Film s nenáročnou tematikou, za to však velmi zajímavou. Dokumentární styl dodává dílu na autentičnosti a rozhodně si zaslouží pozornost ve svém žánru. Film je jedinečný jednak švédštinou (v mém případě důvod, proč jsem se rozhodla ho zhlédnout) a jednak osobitým britským humorem (vyprávění hlavní postavy/režiséra je v angličtině), který dokonale pasuje ke švédskému humoru a troufám si tvrdit, že i nám je blízký. Díky tomu jsem se u filmu bavila, a to nejen z důvodu četnosti komických scén během nacvičování sestav synchronizovaného plavání, ale především díky jedinečným glosám. Za zajímavost tématu a zajímavost zpracování dávám čtyři hvězdičky. ()

Reklama

Galerie (10)

Reklama

Reklama