Reklama

Reklama

4. revoluce

(TV film)
  • Česko Čtvrtá revoluce - energetická soběstačnost (festivalový název) (více)
Trailer
Dokumentární
Německo, 2010, 83 min

Obsahy(1)

Film 4. revoluce přináší příspěvky vědců, držitelů Nobelovy ceny, politiků, aktivistů, ekonomů a podnikatelů do diskuze o budoucnosti energetiky. Na příkladech průkopnických projektů z deseti zemí světa tvůrci dokumentu ukazují, jak můžeme energii získávat, využívat a distribuovat. Od rodin v Mali a Bangladéši, přes revoluční využití alternativních energií v automobilovém průmyslu, až po kancelářskou budovu v Německu, která vyrábí více energie než sama spotřebuje. Všichni mají jeden společný cíl: Energetická Autonomie - tedy úplný přechod výroby energie od fosilních a jaderných paliv na 100% energie z obnovitelných zdrojů. Tato změna je tak radikální, že se hovoří o vznikající revoluci: po průmyslové a zemědělské revoluci a revoluci informačních technologií přichází čtvrtá - energetická revoluce. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

Baerdeller odpad!

všechny recenze uživatele

Ježíši Kriste, až teď v průběhu, když jsem napsal reakci kolem 7000 znaků na prvních 20minut, tak jsem si našel něco o tomhle filmu... A našel jsem vysvětlení, proč je tak děsivě mimo realitu, lže a podává chybné informace... Ono je to točený podle knihy Die 4. Revolution – Energy Autonomy, kterou napsal Hermann Scheer. Což je (byl) vyhořelý německý politik, samozřejmě bez jakéhokoliv adekvátního vzdělání (jak jinak...) stejně jako velký Al... No to mi ho vyndej. Kdybych to věděl dřív, tak na to kašlu hned. Tohle je prostě populistická kravina vycucaná z prstu, která říká to, co právě lidi chtějí slyšet (=jaderná energie fuj; solární nejlepší; zlí politici = ti co nám nechtějí dát dotace; dobří politici = ti, kteří chtějí dát dotace; bohatí kapitalisti nám ničí zemi! Kdyby nám dali peníze na solární panely, tak bychom měli elektřinu zdarma. Pokud nám je hned nedají, tak do 30let Země vybouchne!!! Dobře tady přeháním - žádný výbuch nebude jenom prý vymřeme.). Jinak pro všechny jedno doporučení – pokud vám někdo něco v 1,5h dokumentu tvrdí a není schopný doložit jediný zdroj nebo přesný název studie či analýzy, tak vesměs platí že... Obzvlášť když mezi experty patří neúspěšný politik, bankéři, manažeři, obchodníci se solárními panely (jenž náhodou zároveň film zaplatili - jmenovitě Elon Musk s napojením na Tesla Motors a SolarCity. V době vzniku filmu hrál totiž Musk all-in o víc než půl mld. $ z DoA dotací...) a bývalá manželka Micka Jaggera! ODPAD s velkým Ó, Dé, Pé, Á i Dé! EDIT: latent_light Díky za osobní invektivy, včetně obecného odsouzení mého věku, vzdělání, místa bydliště i charakteru. Dodává to tvému komentáři sílu. Avšak ok, jako distributor tohoto filmu ho musíš snažit prodat. ()

latent_light 

všechny recenze uživatele

Modelář Baerdeller mě celkem dost rozesmál. Šťourá svým klacíkem do dospěláků a hledá jejich mezery ve zvdělání, ale aby se trochu představil ve svém profilu, to raději nedělá. Musím nám o něm stači info, že je z Plzně (mimochodem nejhorší hokejoví fandové ČR) a krátký výstižný text v sekci "Kdo jsem:" - text. Mít 0 bodů a 1300 hodnocení znamená jediné - fake nebo shit charakter. Oboje = odpad. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama