Reklama

Reklama

Madagaskar

(seriál)

Zdrojem bohatství nejstaršího ostrova na světě se stala jeho neobvyklá geologická historie, jeho izolace a poloha v tropickém podnebném pásu. Vznikla tady neuvěřitelná škála typů krajin a jedinečná fauna... Pozoruhodný příběh tohoto tropického ostrova započal na jeho březích před šedesáti miliony let. Vlny tam zanesly několik zvláštních trosečníků. Byli to živočichové z dávných časů, které náhoda přenesla ze vzdálené pevniny přes stovky kilometrů oceánu. Octli se zde, na místě jako žádném jiném. Tito zbloudilci sice byli odříznuti od okolního světa, ale z ostrova se stal jejich domov a postupně se z nich vyvinuli tvorové velice podivné, výjimečné a naprosto jedinečné povahy. A to až do takové míry, že více než osmdesát procent z nich nežije nikde jinde na zemi. Jméno toho ostrova je Madagaskar. A tento příběh vypráví o tom, co se stane, když se na takové místo dostanou zástupci různých živočichů i rostlin a stráví tam v izolaci miliony let. Je to příběh o tom, jak tato říše divů ožila... Vše začalo před 160 miliony let, když se od Afriky oddělila část pevniny. Afrika se posouvala jedním směrem, Indie druhým, a mezi nimi zůstal fragment pevniny. Dodnes se Madagaskar pohybuje jihovýchodně asi o 2 cm za rok a od Mosambického pobřeží je nyní vzdálen 400 km. Ostrov je výjimečný nejen geologickou historií, ale i svou izolovanou polohou v tropickém podnebném pásu. Je to nejstarší ostrov na světě a v průběhu věků na něm vznikla neuvěřitelná škála různých krajinných typů. Středem ostrova se táhnou po celé délce hřebeny hor, které jej dělí na dvě odlišné poloviny. Na západní straně se rozkládají rozsáhlé lesy s podivnými stromy, na jihu leží oblast s vyprahlým písčitým bušem, velké slané jezero a křivolaké trnité lesy, na východním pobřeží bují džungle smáčená každodenními dešti. Kombinace dlouhé geografické izolace a vznik různých typů krajiny umožnila rozvoj neobyčejně velkého množství unikátních druhů fauny a flóry. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Opět dokonalé. Krása střídá nádheru. Madagaskar je úchvatné, dechberoucí místo a v této minisérii Davida Attenborougha se sice skáče z místa na místo a od zvířeti k zvířeti, ale těch věcí, co uvidíte! Těch věcí, co se dozvíte! Prostě naprosto perfektní. 100% je, stejně jako v případě všech dokumentů z BBC/Attenborough stáje, zoufale nedostačujících. Lemuři. Chameleoni. Láčkovky. Všechno tu je, každý si přijde na své! ()

nessbeal 

všechny recenze uživatele

Dychvyrazajuca krasa, ktora vas obklopi hned od prvej sekundy tejto miniserie, ktoru mam doma aj s bonusmi. Nepredstavitelne krasne zabery, ake sa dali ocakavat, proste priroda, ohrozene druhy, ved nie nadarmo prizvukuju vo filme ze 80% fauny Madagaskaru sa nenachadza nikde inde na svete iba na tomto mieste. Ostrov ktory je rozdeleny na zapad a vychod vas pohlti. Videne vo verzii: Madagascar.2011.720p.BluRay.x264-HDxT ()

Reklama

LakiyL 

všechny recenze uživatele

BBC kraľuje vo svete dokumentov z prírody. Hlas Davida Attenborougha k tomu už neodmysliteľne patrí. Ako sa vraví, lepšie raz vidieť ako 100x počuť- o dokumentoch s tematikou prírody to platí ešte viac. Nádherne HD obrazy tohto neuveriteľne čarovného ostrova, no i nezmyselné zásahy človeka do habitatu endemitov žijúcich na Madagaskare (v 4. časti dokumentu). Seriál má dosť rýchly spád (o niektorých živočíšnych druhoch by sa dalo rozprávať aj dlhšie) a to je jeho jedinou nevýhodou. Práve 4 časti sú na tak bohatý svet akým Madagaskar je, skutočne málo. Jedná sa ale o dokument, ktorému v podstate niet čo vytýkať, najmä keď ukazuje zábery pri činnostiach zvierat, ktoré doteraz nik nenatočil. ()

Bogrant 

všechny recenze uživatele

Ako som postrehol aj z iných dokumentov, tak Madagaskar je miesto, kam sa náš známy prírodovedec a moderátor David Attenborough vždy rád vracia a pri tejto jeho návšteve z toho vznikla, škoda že len 3-dielna, miniséria s úchvatnými zábermi, ktoré nemajú šancu omrzieť a nespútanými živočíchmi, ktoré nikde inde na planéte nenájdeme. Slasť pre oko. ()

Sifaka 

všechny recenze uživatele

Famózní dokument o osmém světadílu, jak se Madagaskaru, pro svou unikátní faunu a flóru, také přezdivá. Nádherné záběry v HD kvalitě jsou dech beroucí!BBC a Attenborough dělají nejlepší dokumenty o přírodě. Škoda, že tak zajímavý ostrov vyšel jen na tři díly, klidně by jich mohlo být deset a nebylo by to ani minutu nudné! ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • V druhej epizóde seriálu Madagaskar je údajne prvý krát na svete sfilmované, ako si pavúk vyťahuje slimačiu ulitu na strom, ktorá mu slúži ako “skrýša“. (esopesokeso)

Reklama

Reklama