Teta na zjedenie

(TV film)
všechny plakáty

Televízna inscenácia hudobnej komédie Ľubomíra Feldeka. Smutno-veselá výpoveď o časoch, v ktorých sme žili a akí sme v nich boli. Autor zobrazil situáciu, v ktorej ľudia zatajovali, že majú príbuzných na Západe, báli sa od nich dostávať listy a predstierali loajalitu k štátu aj pred najbližšími priateľmi, lebo aj v tých videli udavačov. (oficiální text distributora)

Autogram

Ak som to správne pochopil, tak je to agitka proti emigrácii na západ, kde naši pracujúci skončia prinajlepšom ako upratovačka. Aj taká bola socialistická tvorba, dokonca aj s dobrými hercami. ()

jan72

obsah: Teta Viera (Kolínska) píše zo Švajčiarska listy synovcovi s manželkou - chce sa tam vydať za boháča. Raz dostanú od nej kávu veľmi zlej chuti. Nakoniec zistia, že je to spopolnená teta. Je to viac-menej kabaret so spevmi. ()

javlapippi

"Kto kráča cez mŕtvoly nemusí byť ešte vrah." Súdruh spisovateľ Feldek dostal zadanie na proti-emigračnú agitku a zhostil sa jej, ako každého straníckeho úkolu, so cťou. Neblahé osudy odrodilcov zbabelo opustivších rodnú postať s vidinou nekalých ziskov zobrazil so sebe vlastným humorom a ostrým satirickým brkom presne triafa charakterové nekvality týchto elementov, ako aj nezdravé upieranie pohľadov západným smerom a obsesiu pozlátkom kapitalistického tovaru niektorých našich doma ostanuvších spoluobčanov. O hudobnú zložku sa postaral tiež účinkujúci súdruh hudobník Filip. Prekvapivo je to relatívne vtipné, hodne sa spieva a trochu tancuje, Ida, Ľubo a Emil v bielych háboch s trakmi, buřinkami na hlavách a vychádzkovými palicami v rukách počas úvodnej tanečnej scény pôsobia, ako keby si sem odskočili z Mechanického pomaranča. Môže byť. ()