poster

Kdyby mě zabili... (TV film)

Dokumentární

Česko, 2011, 55 min

Režie:

Ján Novák
 • Píta
  *****

  Překvapivě otevřený dokument z dílny České televize, který vypráví příběh dnes již bývalého policisty útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, jenž se během vyšetřování dostává až k nejvyššímu představiteli ruskojazyčné mafie působící na našem území (tzv. vor v zakoně). Není divu, že se tento policista stal pro některé nepohodlným. Překvapivé už však je, že se znelíbil i svému nadřízenému. Ať si myslíte o dění na vlivných místech cokoliv, při sledování tohoto dokumentu se úžasu stejně neubráníte.(1.10.2011)

 • gezper
  *****

  Nebojácný průřez českou polistopadovou společností (korupce, mafie, politika, policie, vzájemné ekonomické prorůstání) od dob samotové revoluce až do dněšních dnů, celé prokládané jedním konkrétním příkladem 'zametení s policistou' z nedávné doby. Pravda, Tlustý, vyskytnuvší se párkrát v poslední třetině, je trochu mimo, působí jako pěst na oko - jakože když už je venku z politiky (vyautován spoluhráči), tak je najednou ten slušný, co za nic nemůže. Ale jinak dobře podané, místy i trochu mrazivé - ovšem otrlejší a netečnější povahy ale již dnes skoro nic nepřekvapí, že. * link ke shlédnutí - http://www.youtube.com/watch?v=WPM2VoF7q5U * [90%](16.12.2012)

 • Marek1991
  ****

  Nepoznám jednotlivých aktérov, no skôr ma zaujímali fakty a tie sú desivé, ľud sa o veci verejné nezaujíma, pritom má štát nedokonalé zákony, nepotrestal mnohých vinníkov, naopak tí prezliekli kabáty ako sa hovorí a vďaka divokému kapitalizmu v Českej republike, no aj na Slovensku, ale o tom dokument nie je, mafie ovládli štát, nabalili na seba veľa investícií a pracovných miest atak sa stali miestnymi oligarchami, pánmi s mocou, peniazmi a niektorí aj slávou. Aspoň vidíte, kam môže neodbornosť, hlúposť, pasivita, naivita a slepá dôvera veci dohnať. Smutné, som rád za tento investigatívny dokument, no zrejme nielen ohľadom osôb nebol dokonalý, ale aj časovo, fakticky a ešte v niektorých detailoch, proste troška veci pomiešali bez poriadneho spojenia a vyvrcholenia.(4.9.2013)

 • mcleod
  *****

  Kdo má ještě nějaké idealistické představy o naší zemi, tento dokument mu je zaručeně rozbije. Depresivnější dokument jsem vážně už dlouho neviděl... teď jen nevím, jestli si mám spíš přát, aby byl celý dokument zcela pravdivý a Česká televize opravdu odvážným médiem nebo aby šlo o přepjaté svědectví o řádění mafií v Česku, které není až tak hrozné, jak se nám to autoři snaží předkládat. Co mi na dokumentu opravdu nesedlo, bylo zařazení rozhovoru s Vlastimilem Tlustým, tedy jedním z těch, kteří za takovou situaci nesou díl odpovědnosti, i když v dokumentu vždy mluví ve třetí osobě, jako by on byl tím jediným slušným politikem, který se snažil s takovými věcmi neustále bojovat.(31.3.2011)

 • Nail
  *****

  Dost mě tento dokument zaujal. To, že většina komunistů převlékla kabát po tzv. sametovém podvodu jsem věděl. Ale jsou zde dobré výpovědi politickch vězňů, historiků, novinářů, Klímy a dalších, včetně Michala "bývalý policista". A velice se mi líbilo přirovnání vrabců na drátě ke komunistům od jednoho představitele českého undergroundu.(14.3.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace