poster

Solartaxi

 • Německo

  Solartaxi - Around the World with the Sun

Dokumentární

Německo / Švýcarsko / USA / Indie, 2010, 68 min

Režie:

Erik Schmitt

Střih:

David Hartmann
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arcticsky
  **

  Ze zeměpisného hlediska dokument ušel. Ale vadily mi divné nadšenecké kecy... autíčko bylo pěkné, ale doufám, že nikoho ani nenapadne žádat drze od jakéhokoliv státu sebemenší dotaci na masovou výrobu...když "ekologicky", tak za své, vážení soudruzi...(13.6.2014)

 • samaell
  **

  Neuvěřitelné.. a to doslova. Příběh o Švýcarském učiteli, který neumí vůbec nic a postaví auto, které téměř bez škobrtnutí objede zeměkouli. Mohl to být zajímavý příběh, bohužel to vyznělo spíše jako marketingová akce green peace - je to super, je to nezničitelné, je to zadarmo a pokud s tím přijedete do Číny tak vás prohlásí minimálně viceprezidentem! Bezúčelně cenzurováno v americký sen :((19.11.2011)

 • Tom_Lachtan
  **

  než jsem dokument viděl, předpokládal jsem, že samaell přehání, bohužel má pravdu, z průpovídek pana učitele tipu "je to hrozné, v této zemi to nikoho nezajímá, víte kolik se toho objevilo včera v médiích? Nic!" mě jímá hrůza. Nechutné propagandistické záběry a snaha o ekovymívání mozku, bohužel, jinak mohl být dokument dobrý...(16.10.2012)

 • MI-380
  ***

  Na jedné straně pěkný dokument o světové silniční dopravě, na druhé zoufalé promluvy hlavního hrdiny a jeho dětinské nadšení z čínských solárních panelů a stranických funkcionářů. 50%.(22.10.2012)

 • Luke7
  ****

  Dokument je částečně road-movie, částečně ekologická osvěta jednoho člověka o solární energii. Hlavní otázka filmu, proč se už dávno nejezdí v autech na sluneční pohon nebyla zodpovězena. Možno shlédnout zde: https://www.stream.cz/jeden-svet/10004774-solartaxi(16.2.2015)