poster

Solartaxi

 • Německo

  Solartaxi - Around the World with the Sun

Dokumentární

Německo / Švýcarsko / USA / Indie, 2010, 68 min

Režie:

Erik Schmitt

Střih:

David Hartmann
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • andrejbed
  ***

  Vysni si třeba cestu na Mars, dej na to nálepku EKO, žij ve Švýcarsku a za pár let jsi na tam!(5.12.2011)

 • MI-380
  ***

  Na jedné straně pěkný dokument o světové silniční dopravě, na druhé zoufalé promluvy hlavního hrdiny a jeho dětinské nadšení z čínských solárních panelů a stranických funkcionářů. 50%.(22.10.2012)

 • samaell
  **

  Neuvěřitelné.. a to doslova. Příběh o Švýcarském učiteli, který neumí vůbec nic a postaví auto, které téměř bez škobrtnutí objede zeměkouli. Mohl to být zajímavý příběh, bohužel to vyznělo spíše jako marketingová akce green peace - je to super, je to nezničitelné, je to zadarmo a pokud s tím přijedete do Číny tak vás prohlásí minimálně viceprezidentem! Bezúčelně cenzurováno v americký sen :((19.11.2011)

 • Luke7
  ****

  Dokument je částečně road-movie, částečně ekologická osvěta jednoho člověka o solární energii. Hlavní otázka filmu, proč se už dávno nejezdí v autech na sluneční pohon nebyla zodpovězena. Možno shlédnout zde: https://www.stream.cz/jeden-svet/10004774-solartaxi(16.2.2015)

 • Tom_Lachtan
  **

  než jsem dokument viděl, předpokládal jsem, že samaell přehání, bohužel má pravdu, z průpovídek pana učitele tipu "je to hrozné, v této zemi to nikoho nezajímá, víte kolik se toho objevilo včera v médiích? Nic!" mě jímá hrůza. Nechutné propagandistické záběry a snaha o ekovymívání mozku, bohužel, jinak mohl být dokument dobrý...(16.10.2012)