poster

Solartaxi

 • Německo

  Solartaxi - Around the World with the Sun

Dokumentární

Německo / Švýcarsko / USA / Indie, 2010, 68 min

Režie:

Erik Schmitt
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MI-380
  ***

  Na jedné straně pěkný dokument o světové silniční dopravě, na druhé zoufalé promluvy hlavního hrdiny a jeho dětinské nadšení z čínských solárních panelů a stranických funkcionářů. 50%.(22.10.2012)

 • samaell
  **

  Neuvěřitelné.. a to doslova. Příběh o Švýcarském učiteli, který neumí vůbec nic a postaví auto, které téměř bez škobrtnutí objede zeměkouli. Mohl to být zajímavý příběh, bohužel to vyznělo spíše jako marketingová akce green peace - je to super, je to nezničitelné, je to zadarmo a pokud s tím přijedete do Číny tak vás prohlásí minimálně viceprezidentem! Bezúčelně cenzurováno v americký sen :((19.11.2011)

 • Tom_Lachtan
  **

  než jsem dokument viděl, předpokládal jsem, že samaell přehání, bohužel má pravdu, z průpovídek pana učitele tipu "je to hrozné, v této zemi to nikoho nezajímá, víte kolik se toho objevilo včera v médiích? Nic!" mě jímá hrůza. Nechutné propagandistické záběry a snaha o ekovymívání mozku, bohužel, jinak mohl být dokument dobrý...(16.10.2012)

 • Micione
  ****

  Sympaťák ze Švýcarska, kterého po setkání v Luzernu dokonce uznalo i pár našich vědců , což je super :) Je úctyhodné , jak svůj sen dotáhl do reálu a se svým solartaxíkem zdolal svět. Působil upřímně a objektivně , když popisoval přijetí ve všech navštívených zemích – jak už těch kladně vyzdvihovaných , tak i médii zatracovaných.... Abych pravdu řekla , nejvíc mě zaujalo nadšení směrem k Číně, i když v současné době pravda dost znečištěné / kde tomu tak ale není :( /, zase na rozdíl od jiných zemí právě tam zažil vřelé přijetí, ohromné nadšení a zapálení pro věc, přičemž jejich investice do obnovitelných zdrojů paradoxně daleko převyšují investice jiných zemí. Dokonce právě v Číně vyšlo neuvěřitelných 625 článků na toto téma, což je bezkonkurenční rekord . Každá snaha k lepšímu se cení :)(17.6.2014)

 • Luke7
  ****

  Dokument je částečně road-movie, částečně ekologická osvěta jednoho člověka o solární energii. Hlavní otázka filmu, proč se už dávno nejezdí v autech na sluneční pohon nebyla zodpovězena. Možno shlédnout zde: https://www.stream.cz/jeden-svet/10004774-solartaxi(16.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace