Liebesgrüße aus der Lederhose, 5. Teil: Die Bruchpiloten vom Königssee

Dva staří mládenci Sepp a Willi neúspěšně hospodaří na svém skromném pozemku, když se na ně usměje nebývalé štěstí. Teta Clara jim odkáže statek v Horním Bavorsku. V krásném prostředí zasněžených alpských vrcholků a horského jezera naleznou zanedbanou farmu, ale při bližší prohlídce objeví ve stodole pod slámou zachovalý dvojplošník ještě s fašistickými znaky na křídlech. Po špatných zkušenostech s hospodařením se oba přátelé rozhodnou otevřít pilotní školu. První zkušební let skončí málem havárií a poškozením letadla. Po příjezdu leteckého instruktora se pustí do opravy letounu společně s několika mladými fanynkami létání, které tráví v blízkosti dovolenou. Musí se ještě vypořádat s odporem místního starosty obce Brummbergera, který jim klade další překážky, protože má jiné plány na přilákání turistů. (curil)

curil

Pátý díl "Pozdravů z kožených kalhot", jak je taky série filmů z bavorských hor někdy v češtině uváděna, se nijak neliší od předchozích pokračování. Možná má jen trochu smysluplnější děj o snaze dvou podivných týpků, jak otevřít leteckou školu a zasmradit krásnou přírodu. V hlavní roli toporný německý humor, v některých situacích přecházející do trapnosti, ale na to jsme již z podobných filmů zvyklí, a poměrně hezká mladá děvčata. Ukazují více předností, než je herectví, jsou to převážně známé tváře z jiných "Bavoráků". V malé roli francouzský "četník" Michel Modo, který snad ani v příběhu nemusel být, stále stejné pitvoření. U mě nevyvolá Modo salvy smíchu, když si při holení a šilhání do zrcátka, narve štětku s pěnou do huby. ()