Icheungeui akdang

• Jižní Korea 이층의 악당 (více)

Yeon Joo na tom není nejlépe psychicky ani finančně, proto se rozhodne, že v domě, kde bydlí se svou dcerou, pronajme pokoj. Jejím novým nájemníkem se stane Chang In, který o sobě tvrdí, že je spisovatel, ale pravý důvod, proč se tam nastěhoval, skrývá. Hledá tam něco vzácného. (andiek05)

JFL

Velmi osvěžující příspěvek do korejského mainstreamu, který nejen že nenásleduje strojové dramaturgické vzorce (první velká peripetie přesně v polovině filmu, závěrečné krkolomné zvraty), ale především namísto hezkých a líbezných postav přichází s egocentrickými hrdiny, kteří svá traumata překonají pouze tím, že se obohatí na úkor někoho jiného. Vyprávění navíc nejen že kombinuje postupy různých žánrů, ale navíc žánrové vzorce důsledně převrací, takže přináší anti-romantickou komedii o protikladech, které se nepřitahují, protože jsou prostě nesnesitelné nebo příliš sebezahleděné, a lupičský film rozehraný nikoli ve velkém stylu, ale na ploše jednoho domu. V kontextu uniformity jihokorejské produkce posledních let opravdové překvapení a režisér se po podobně výjimečném "My Scary Girl" zařadil mezi hrstku nových nadějí korejského filmu. ()

sniper18

Je to dosť dobrý film. Má celkom dobrý príbeh o ambicióznom zlodejovi, ktorý sa dozvie, že v jednom dome sa nachádza vzácny predmet veľkej hodnoty, o ktorom nevedia ani domáci a keďže zistí, že práve oni prenajímajú izbu hneď vedľa, prijme to, pričom predstiera, že je spisovateľ, ktorý potrebuje kľud. Ale čoskoro si uvedomuje, že vziať predmet z domu, v ktorom býva len matka s dcérou nebude ani zďaleka tak jednoduché, ako očakával. So spracovaním som dosť spokojný, síce mi tu takmer úplne chýbajú nejaké výraznejšie scény, našiel som tu asi len dve sekvencie, ktoré by vynikali, obzvlášť ukrývanie v pivnici a ani o nejakej gradácii sa tu moc hovoriť nedá, prišlo mi to prakticky také jednotvárne, ale napriek tomu si ma to skutočne získalo. Môže za to, že to celé pôsobí tak príjemne neškodne, no hlavne sú tu dve skvelé hlavné postavy, ktoré to ťahajú s najväčšou ľahkosťou, pričom ma bavili nielen v spoločných scénach, ale aj samostatne. A tak som sa ani nenazdal a už to končilo, veľmi rýchlo mi to ubehlo. A celkom ma aj zaujalo, že si tvorcovia prakticky ani nevybrali konkrétny štýl a žáner, ktorým by to smerovalo, nájde sa tu štipka krimi, humoru, akcie, napätia, alebo aj romantiky, pričom všetko ma bavilo, ale ani jedného tu nie je dosť a práve preto sa mi tento film aj ťažko žánrovo zaraďuje. Herecké obsadenie je výborné, dvojica mojich obľúbencov v hlavných úlohách, pričom Han Suk-Kyu je tu skutočne perfektný, aj napriek zápornému typu postavy je tu ten typický sympaťák s neustálym úsmevom na tvári, ako aj zo svojich romantických úloh, o moc nezaostáva ani Kim Hye-Soo, celkom zaujímavá je aj postava jej problémovej dcéry, takže to tiež miestami osvieži a zvyšok už vlastne ani nestojí za pozornosť. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, sadla mi vizuálna stránka, ale aj taká sympatická atmosféra, tu nemám čo vytknúť. Zaujímavé, väčšinou ma mrzí, keď si film nevyberie konkrétny smer a skôr si len z každého možného žánru berie trochu, no to nie je tento prípad, aj vďaka skvelým hercom si ma Villain and Widow dosť získalo a rád si to pozriem znovu. 75% ()