Reklama

Reklama

Sága o Biornovi

(festivalový název)
  • Dánsko The Saga of Biorn
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Dánsko, 2011, 7 min

Válečník Biorn se snaží dostat do Valhally, kde by mohl popíjet po boku bohů a jiných slavných válečníků. Stále se mu ale nedaří najít protivníka, který by jej předčil. Nakonec umírá při boji s obrem, který plení klášter jeptišek a nic mu tedy nebrání vystoupat po schodech k branám Valhally. Nebo snad brání? (erazmus)

Recenze (130)

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Jako 100% ateista padám z křesla,válim se smíchem a pouštim si Ságu o Biornovi několikrát po sobě.Začíná to výpravně,dělá si to prdel ze spousty amerických blockbusterů a klišoidních keců.Hrdinovo putování začne být sice bůch ví proč po chvilce odflákávané a vy jste s hodnocením hodně navážkách a nechápete proč se tak děje.....ovšem při finální pointě jdete do kolen a uznale smekáte.Věřte si čemu chcete věřící :-D já věřim že život je svině a málokdy dostaneme to,co opravdu chceme,nedej bože v nebi ježiši kriste :-DDD 90%. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

-5* Tentokrát musím svým plným počtem hvězdiček podpořit tento malý studentský projekt. Má to nápad, slušnou animaci a božskou pointu. Nezbývá než doporučit. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Jsem asi příliš málo viking, protože kdybych si měl vybrat mezi Valhallou a Helheimem, tak by mi to bylo celkem jedno. Jestliže však udatný děda Biorn chce Valhallu, tak mu přejme smrt v souboji s důstojným soupeřem. Jenže kde ho najít, když všude je to samý idiot, nemehlo nebo trpaslík a vykrýt útok vrženou jeptiškou není vůbec žádný problém? Já se tedy nad Biornovým trápením pobavil a to závěrečné poučení si beru k srdci. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Biorn je udatný vikingský válečník v pokročilém věku, jehož velkým přáním je posmrtný život ve Valhalle. Jenže když už se mu podaří po mnoha sebevražedných soupeřích zemřít v boji s rovnocenným nepřítelem, tak se něco zvrtne, aneb kraťas se sympatickou a jednoduchou animací, který těží hlavně ze závěrečné pointy. ()

cukorek 

všechny recenze uživatele

Každá duša vikinga a bojovníka má podľa staronordickej mytológie skončiť vo Valhalle, tak to hovoria ságy a legendy a to bola tá pravá odmena pre statočného muža. Spôsob ako sa tam Biorn snažil dostať bol hrdinský a zároveň vtipný, ale záverečný súboj s obrom nedostal ten správny rozmer a po ľahkej prehre sa ocitol v nezaslúženom nebeskom vezení plnom mníšok. Tam by som nechcel skončiť ani ja : ) Inak animácie fajn, nie je čo vytknúť, takže dávam 60%. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Biorn má na sponě u pláště severský znak Valknut, který je symbolem posmrtného života. Znak odkazuje na Biornovu snahu dostat se do Valhally. (Doomcourier)
  • Jedná se o bakalářský filmový projekt z "The Animation Workshop, 2011". (hippyman)

Reklama

Reklama