• lucascus
  ***

  Takové klasické krimi z té doby. Navíc ze zajímavého sportovního prostředí...a kupodivu, na to, že se jedná o film z roku 1950, tak tady zase tak strašně nezavání komunistická propaganda. (I když úplně čisté to taky nebylo, za vše mluví věta: "Však on tě taky ten humor přejde, když ti to tady znárodní..." :D)(14.4.2011)

 • MickeyStuma
  ****

  Vražda funkcionáře, úplatky, manipulace s výsledky fotbalových zápasů. Případ odehrávající se dva roky po válce a jako kdyby byl z dnešních dnů. Klasická poctivá detektivka ze sportovního prostředí držící se všech pravidel svého žánru. Zpočátku je nám představen detektiv coby muž od rodiny. Šťastné rodiny se dvěma malými dětmi. Tedy obyčejný člověk jako každý jiný. Zahrál si ho Rudolf Deyl ml. a opravdu skvěle. Když je nalezena mrtvola a on je přivolán k případu, okamžitě se z něho stává přísný a rázný policajt. Atmosféra snímku je čítanková. S ohledem na svou dobu vzniku se jedná o vkusný přímočarý film sledující pátrání po vrahovy, během kterého jsou odhaleny i jiné švindle, které mají s případem víc než co do činění. Zub času bohužel značně nahlodal zvuk, ale na druhou stranu tomu více dodalo ono kouzlo detektivní klasiky.(31.10.2014)

 • fragre
  **

  Občas má některý záběr až noirovou atmosféru, ale je to zabito tím neustálým agitováním, které se ani nesnaží být podprahové (naprosto vzorový je zde ve své roli Josef Bek). Zajímavá je účast orchestru Karla Vlacha se zpěvačkou Vlastou Průchovou, pro kterou to bylo jediné účinkování ve filmu. Nicméně, vystupují zde jako součást odcházejícího světa. Jak jim asi při tom natáčení bylo?(1.3.2020)

 • Crocuta
  ***

  Stranická propaganda se ve filmu 50. let nevyhnula žádnému prostředí a to sportovní jak vidno nebylo výjimkou. Ani herecké výkony tu zrovna neoslní a zvuk který se u snímku dochoval je místy téměř k neposlouchání. Naštěstí má "V trestném území" i řadu světlých stránek - velmi dobrou dobovou atmosféru, na své si přijdou příznivci swingu, kteří zde mají jedinečnou příležitost poslechnout si Orchestr Karla Vlacha s Vlastou Průchovou a v neposlední řadě stojí za zmínku stadion Olympie, který si zahrál legendární vršovický Ďolíček. Zbývá jen postesknutí sportovního fanouška nad tím, že pokud se praktiky fotbalových bafuňářů za těch pětašedesát let změnily, tak bohužel jedině k horšímu...(22.9.2015)

 • Schlierkamp
  ***

  Československé krimi z fotbalového zákulisí zasazená do roku 1947, dle očekávání notně prostoupené ideologickou propagandou. Vyšetřování totožnosti oběti loupežné vraždy zavede nadporučíka Kalouska v podání těžce prorežimního R. Deyla a mnohem sympatičtějšího Z. Dítěte do prostředí fotbalových funkcionářů a jejich nekalých praktik. Vzhledem k tomu, že se tyto machinace s výsledky zápasů dodnes nezměnily, domnívám se, že nesportovní aktivity fotbalových jednatelů a jejich černobílé (buď podvodník nebo komunista) morální profily pouze posloužily jako odůvodnění k zestátnění fotbalových klubů a destrukci jejich tradičních názvů v příštím roce. Ve vedlejších rolích se představili J. Roll, J. Chvalina, dr. K. Peyr a A. Holzinger v rolích ziskuchtivých bafuňářů, hlavní ženské role obsadily půvabná A. Vránová a D. Medřická. K pousmání vedla zajímavá myšlenka hlavního vyšetřovatele : ´to jsou oni, samá ženská, divný kšefty, karban, chlast a říkají si sportovci´. V roli jediného kádrově správného fotbalového jednatele se objevil J. Bek, jenž mě však pěkně sral, neboť každá věta, co vypustil z úst byla propagandistická sračka, pochopitelně vyslovená s patřičným nadšením. Poněkud zbytečné, avšak nikoli v roce 1950, bylo krátké zobrazení rodinné Kalouskovy idylky na počátku snímku, jež měla zřejmě symbolizovat kontrast mezi soukromým a pracovním životem správných socialistických občanů. Ve snímku se též objevila začínající jazzová hvězda V. Průchová, avšak její pěvecký projev bohužel nemohu pochválit, neboť mě spíš vyděsil. Režisér Miroslav Hubáček natočil poměrně slušnou kriminálku, postupné odhalování nečekaného pachatele bylo na úrovni a bavilo mě, nicméně bohužel znatelná prorežimní pokroucenost dovoluje dosáhnout na maximálně průměrné hodnocení.(10.11.2015)

 • - Podstatná část filmu se odehrává na bývalém Dannerově sadionu, což je dnešní Ďolíček, tedy stadion týmu Bohemians 1905 Praha. (hendrich6)