Reklama

Reklama

John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (43)

Trailer 2

Recenze (1 829)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Těšil jsem se, že se zasměju. Ve skutečnosti to ale pro mě tak horký nebylo. Nevím, jestli mi nesedl film nebo mi nesedl samotný humor. Ve skutečnosti jsem na film celou tu dobu koukal a nesympatičnost všeho kromě Mily Kunis mě nutila přemýšlet, kdy tahle komedie už skončí. Není nejhorší, párkrát jsem se zasmál. Ale asi jsem myslel, že se zasměju víckrát. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Romantická komedie nakřížena s pohádkou a akčním thrillerem. Kombinace divoká, ale díky ústřední dvojce lehko ukoukatelná. Méďa proti zastydlosti svého námětu bojuje s pomocí rádoby dospěláckého humoru, který se ale jako skutečně vyzrálý a nekřečovitě nekorektní projeví jenom párkrát (dva nejlepší vtipy jsou na nás vybaleny až těsně před titulky). MacFarlane sice scény inscenuje hodně sitkomově (dvě sedící postavy klábosí), zato dokáže výborně využít ambivalentní kombinace méďova roztomilého vzhledu s jeho prohnilou náturou. Některé momenty jsou díky tomu obojaké, baví i dojímají zároveň. Přehnaně rušivý v důsledku není ani žánrový obrat v poslední třetině. Navíc, aby hrdina konečně dospěl, musí čelit skutečně vážné situaci, kterou pro něj příznačně nepředstavuje riziko rozchodu s partnerkou (který přijme stylem „jsem looser, co naplat“), ale riziko ztráty celoživotního kámoše, v přeneseném významu ztráty svého napojení na svět dětství. Protagonistova proměna z nespolehlivého kňouby v zodpovědného partnera není oproti jiným romantickým komediím definitivní a nevratná – shovívavě je mu povoleno dále blbnout, citovat z Flashe Gordona, hulit z bonga a během bouřky bázlivě zalézat pod peřinu. Zásluhou toho, a společně s kvantem narážek, odkazů a poct (včetně bizarní citace scény z parodie, sloužící k demonstraci, nakolik je Johnova mysl infikována osmdesátkovou popkulturou), je Méďa perfektním kouskem pro analýzu způsobů, jakými se Hollywood vtírá do přízně významné divácké skupiny ne již úplně mladých, leč duchem rozhodně nedospělých a dospět odmítajících mužů. 75% ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Méďa je docela ptákovina, která mi připadá, jako kdyby si režisér realizoval svůj dětský sen, v němž toužil po nejlepším kamarádovi - plyšovém medvědovi - s nimž by si mohl vykládat a zažívat různá dobrodružství. A jelikož už dospěl, tak zasadil do filmu také romantickou linii, napětí, emoce a sex. Zhlédnout se to dalo, ale žádný zázrak tento film rozhodně není. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Bylo mi jasny, ze tvurce mejch oblibenejch serialu nemuze zklamat a skutecne nezklamal, tohle je perfektni komedie. Humor je sice misty az humusackej, z nakejch situaci se dalo vytezit vic, ale celkove je neustale cemu se smat, aniz by fory pusobily nejak nucene a fuckovani je taky presne tam, kam se hodi. Jinak kostra pribehu nijak zvlast neprekvapi, v tomhle ohledu je to naprosto tuctova zapletka, kterou ale ozivuje super sympatickej Ted s dokonalym hlasem MacFarlanea, tudiz kazdou chvily zaslechnete Petera nebo Stewieho. Naanimovanej je taky solidne a Kunis s Wahlbergem jsou fajn, takze si fakt nemam na co stezovat, slabsich 5*. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Ted je typická romantické komedie s velice netypickou hlavní postavou. Originál neoriginál, je to plné "drsných fórů" v čele s vulgárním "cool" medvídkem, takže prostě trhák pro masy.. Nepopírám, pár výbuchů smíchu jsem měla, ačkoliv když jsem si onu vtipnou scénu pustila podruhé, už mi připadala spíše trapná a trochu jsem se styděla za to, jak jsem se jí předtím smála. Myslím, že spousta lidí při druhém shlédnutí zjistí, že to taková pecka není. Ted je tedy určitě jednorázová záležitost a přestože je Mark Wahlberg herecké prkno, příběh je šablonovité klišé alá "počkat, neviděla jsem to už nikde? protože vím přesně, co se stane v příští minutě a jasnovidec nejsem" - musím přiznat, je to chvílemi tak blbé až je to dobré. Ale pro mě je to stále okoukatelný a až příliš jednoduchý humor, který se neobejde bez hov*n, sexu a prdění. A vzhledem k tomu, že mi Family Guy připadá jako laciná rádoby kopie Simpsonů, tak jsem úplně nepřišla na chuť ani tomuhle.. (Ale konec mě dojal!) ()

Galerie (58)

Zajímavosti (50)

Související novinky

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (více)

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (více)

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)

Reklama

Reklama