poster

Rande u přepážky

 • USA

  Flypaper

 • Německo

  Flypaper

Komedie / Krimi

USA / Německo, 2011, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ****

  Přepadení bank už za ta léta, co jsou vděčným tématem pro desítky filmařů, jsou natolik otřepaná, že je téměř nemožné v této oblasti vymyslet něco nového a originálního. A tady se to málem podařilo, ačkoliv je předčasné se radovat, protože motiv použitý v téhle kriminální komedii se silným hereckým obsazením, vzdáleně připomíná jeden z motivů přece jen využitých dávno předtím, než se prezentoval tady (Obvyklí podezřelí), i když pravda v důmyslněji propracované variaci. Variace v tomhle filmu však také není úplně k zahození. Začíná to všechno tak, jak obvykle filmy na podobná témata začínají. Přepadne se banka, s tím rozdílem, že jednu a tu samou banku současně a nezávisle na sobě přepadnou dvě různorodé skupinky bankovních lupičů, s rozdílným postavením v žebříčku nejhledanějších bankovních lupičů. První skupinka je vlastně dvojice zhusta improvizujících lupičů sestávající z dvou svérázných troubů, dávajících si při svých "přepadovkách" legrační přezdívky, a druhou skupinku tvoří profesionální lupiči s (téměř) dokonalým plánem přepadení. Do toho se u přepadení nachomítne sympaticky záhadný muž s nejasnou motivací a trpící obsesivní poruchou (Patrick Dempsey), kterému nesmí dojít prášky a který postupně začne odhalovat tajemné zákulisí (nejen tohoto) přepadení, v jehož pozadí stojí jakýsi tajemný muž, kterého nikdo nikdy neviděl, a jehož podivně znějící jméno Vicellous Drum rozhodně nevěstí nic dobrého. Je však jisté jedno, že když v bance začnou postupně umírat rukojmí, jejichž převážnou část tvoří zaměstnanci banky, je nejhledanější lupič na seznamu FBI někde mezi rukojmí a jeho pravou identitu nebude snadné odhalit. Hra kočky s myší nemá úplně pevný scénář, který sice nepostrádá originalitu, ale současně se shazuje, když chce, aby tohle přepadení bylo pro diváka odvázané, ale chce také, aby ho divák respektoval. Obojí najednou nelze. Ze scénáře by se musely vypustit například komické figurky dvou zlodějíčků, a scénáři by si musela dát sevřenější podoba. Netvrdím, že po dusné a hutně temné atmosféře film nejednou sáhne nebo k ní má nakročeno, ale hned přijde nějaký moment odlehčení, který film strhne nesprávným nebo nechtěným směrem. Tipování, kdo je záhadným mužem, není tady až tak dobře vystavěno, ale není zase tak snadné odhalit, kdo ho ztělesňuje. Velmi mě překvapila režie Roba Minkoffa, která zdatně vyvařuje to lepší z nevyváženého scénáře, a nabízí dobrý vizuál, solidní cit pro akčnější pasáže a originální pojetí některých obehraných situací, ke kterým při přepadení bank dochází. K dobru připočítávám opravdu velmi silné herecké obsazení počínaje spoluproducentem snímku Patrickem Dempseym, přes Tima Blake Nelsona, až po Ashley Judd. Tohle přepadení sice nijak nezamává s filmovými dějinami, ale cení se velká snaha neopakovat stokrát omleté. 80%(13.12.2011)

 • Dubro
  ***

  Patrick Dempsey trpiaci nejakou obsedantno-kompulzívnou poruchou? Nedá sa zbaviť dojmu, že celý čas prehráva, no je to názor obsedantného neurotika a to neviem, či sa počíta. Nevadí, kto si všimne? Za zmienku stoja obe lúpežné partie, u ktorých obsadenie a dialógy udržiavajú pozerateľnosť filmu na úrovni občasného vytŕženia. Bohužiaľ Hangoveristi Lucas s Moorom boli zrejme pri zliepaní scenára vo dvojici po opici a to tak statočnej, že výbornej myšlienke dopomohli k priemeru.(16.10.2011)

 • Pajky3
  ***

  Průměrná akční šílenost, kdy se všichni snaží vykrást banku. Jestli kvůli takovejmhle filmům skončí Patrick Dempsey v Chirurgách, tak si to bude vyčítat. Jeho nemoc tady jsem nepochopil. Postavy lupičů byly opravdu divný, hned na začátku se mi nelíbili. Postupně jsem si oblíbil aspoň Marmeládu. Konec byl trochu moc překombinovanej, ale jinak se to docela dalo.(7.11.2011)

 • Morholt
  ****

  Možná to trpí přílišnou překombinovaností a při chvilce nepozornosti se divák může ztratit, ale mě se to i tak líbilo. Dvě naprosto rozdílné bandy lupičů v jedné bance mi přišly jako skvělý nápad a na jedničku vyšlo i jejich herecké obsazení. Zejména dvojka pokérovaných moulů, pohybující se v sedmé stovce na žebříčku bankovních zlodějů, byla výborná. Stejně tak zbytek aktérů v čele s přehrávajícím Patrikem Dempseym, který si svou roli užíval. Takovéhle pohodovky si nechám líbit. 80%(29.6.2012)

 • snek888
  *****

  Parádní oddychová komedie. Neříkám, že jsem se pořád chechtal, ale film je plný komických situací a herců, jejichž hraní je také velmi komické (pozor: komické, ne směšné) př.: Patrick Dempsey. Při sledování jsem se ani na chvíli nenudil, pořád se něco dělo. Soundtrack i úvodní titulky podtrhují styl filmu, takže od začátku víte co od filmu očekávat, a to taky dostanete. Film hodnotím v rámci žánru na silné ****, myslím, že si snímek zaslouží vyšší hodnocení než současných 58%, a proto hodnotím *****.(21.10.2011)

 • - Ačkoliv se po výbuchu bankomatu objevují bankovky v hodnotě jednoho amerického dolaru, není v tomto typu bankomatů na území Spojených států ve skutečnosti možné vybrat bankovky menší jak 5 amerických dolarů. (Conspi)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 8. (Stanley619)

 • - Do dvou hlavních ženských rolí uvažovali tvůrci obsadit mimo jiné i Jessicu Biel a Liv Tyler. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace