Rande u přepážky

Flypaper

• Německo

Flypaper

• Německo

Flypaper – Wer überfällt hier wen?

Zlodeji a zlodejíčkovia

Komedie / Krimi

USA / Německo, 2011, 84 min

Znáte to, když koukáte na film, který vlastně vůbec není špatný, má svoje vtipné momenty a celkově se u něj nenudíte, ale stále ve vás hlodá neodbytný pocit, že to vzhledem k namíchaným ingrediencím mohlo být ještě tak o třídu lepší? Snad kdyby angažovali o trochu schopnějšího herce než je Patrick Dempsey, který je sice obstojný sympat'ák, ale zas takové charisma, aby utáhl celý film, nemá. Naštěstí to trochu zachraňují vedlejší postavy, takových magorů, looserů a vůbec "ksichtů", co se sešli naráz v té samé bance, aby jeden pohledal. Musím uznat, že i přes ten nedostatečně využitý potenciál mně ta směsice komedie, akčńáku a detektivky na způsob Agathy Christie příjemně zabavila, takže jako neškodnou oddechovku bych se to přes všechny mé předchozí výhrady nebála i doporučit.(19.12.2013)

Průměrná akční šílenost, kdy se všichni snaží vykrást banku. Jestli kvůli takovejmhle filmům skončí Patrick Dempsey v Chirurgách, tak si to bude vyčítat. Jeho nemoc tady jsem nepochopil. Postavy lupičů byly opravdu divný, hned na začátku se mi nelíbili. Postupně jsem si oblíbil aspoň Marmeládu. Konec byl trochu moc překombinovanej, ale jinak se to docela dalo.(7.11.2011)

Nemám koule na to, abych nasprintoval do banky a vykradl ji s napodobeninou antraxu v ruce. Přesto si myslím, že každá banka si vykrást zaslouží a proto již léta teoreticky zkoumám filmové způsoby přemístění financí z trezoru do soukromé kapsy. Musím smutně přiznat, že většina filmových krádeží je výrazně nad mé schopnosti. A ani tato varianta, v níž se chaos mísí s parodií, banka je vykrádaná ze tří směrů, zmatený Rain Man vychytrale kmitá mezi ozbrojenými skupinami a hlavní padouch v poklidu čeká na svou šanci, mi k bohatství nepomůže, ale já jsem si v ní našel nečekané množství zábavy.(14.12.2012)

Patrick Dempsey trpiaci nejakou obsedantno-kompulzívnou poruchou? Nedá sa zbaviť dojmu, že celý čas prehráva, no je to názor obsedantného neurotika a to neviem, či sa počíta. Nevadí, kto si všimne? Za zmienku stoja obe lúpežné partie, u ktorých obsadenie a dialógy udržiavajú pozerateľnosť filmu na úrovni občasného vytŕženia. Bohužiaľ Hangoveristi Lucas s Moorom boli zrejme pri zliepaní scenára vo dvojici po opici a to tak statočnej, že výbornej myšlienke dopomohli k priemeru.(16.10.2011)

Patrik Dempsey melie, melie, melie a melie... je duchom neprítomný 3/4 filmu, ale aj tak je jeho postava skvelá. Riadna zmes charakterov podľa vzorca "z každého rožku trošku", no aj tak to nefunguje až tak dobre ako by mohlo. Stačilo by natiahnuť stopáž filmu aspoň na 120min, na režisérsku stoličku posadiť niekoho zručnejšieho a navýšič rozpočet o nejakých pár percent a bol by z toho vskutku solídny mindfuck film á la Dannho Jedenástka. Teraz je to akurát tak solídny priemer. Ale taký lepší priemer...(17.10.2011)

• - Vůbec první oběť byla zastřelena zbraní Beretta typu 92FS. (Conspi)

• - Spoiler: Tripp (Patrick Dempsey) má na sobě v celém filmu tmavé džíny, až na záběr na samotném konci filmu, kdy je v péči zdravotníků a kdy jsou najednou vidět jeho džíny barvy jasně modré. (Conspi)

• - Do dvou hlavních ženských rolí uvažovali tvůrci obsadit mimo jiné i Jessicu Biel a Liv Tyler. (Conspi)