• Allien.9

Zatímco první "Bastardi" si ode mě (nejen pro svou překvapující syrovost) vysloužili de facto okamžitě plný počet, "Bastardy" s pořadovým číslem "2" už musím hodnotit o poznání opatrněji. Největším problémem pokračování je bezesporu scénář. Ten je oproti svému o rok staršímu kriminálnímu bratříčkovi nejen odbytý, ale postrádá jak směr, jímž by se mohl film ubírat, tak silnější momenty (výjimku tvoří snad jen dvě "zdařilé" popravy hlavně-vedlejších postav). Krom toho mám pocit, že citelně ubylo vulgarismů, hádek i rvaček, ale je klidně možné, že jsem se po prvním díle pouze "obrnila" a odehrávající se zvěrstva už tolik nevnímám... Po dlouhém váhání dvěma a třemi hvězdičkami (první díl je přeci jen jistým zvráceným způsobem geniální) se nakonec přikláním ke dvěma, a tvůrcům radím toto: Přestaňte tak tlačit na pilu, zapracujte na scénáři ve stylu jedničky (akce není potřeba, to atmosféra vytváří "kvalitní" film) a hlavně proberte herce ze zimního spánku, do něhož za ten rok upadli, protože tohle bylo zoufalé. Nicméně... I přes slabou dvojku, kterou tímto vnímám pouze jako spojovací článek mezi prvním a třetím (tzn. závěrečným) dílem této nadějné trilogie, stále doufám v pořádné, důstojné zakončení, tak mě, prosím, nezklamte!!!(2.4.2012)

• TommyLeeJape

Magnusek byl svými prvními Bastardy uspokojen takovým způsobem, že se začal přežírat dvakrát víc, což při pohledu do zrcadla způsobilo mnohem větší šok, z čehož implikuje scénář s ještě větší dávkou exploatační podívané, která podle definice nemá za úkol nic jiného, než diváka šokovat. K tomu všechny výjimečně stupidní dialogy podkreslíte naprosto brilantně nehodícím se soundtrackem, na roli mafiánského bosse si z protialkoholní léčebny zavoláte Jirku Krampola a závěr filmu hodíte do stylu nepovedených záběrů z Kobry 11... no teda. Fakt, že tvůrci svůj film berou stoprocentně vážně, to už je jen taková třešnička na dortu.(29.4.2012)

• choze

Vigilantská linie zmizela a školní drama i lidová komedie o drzých, hypervulgárně hláškujících cikáňatech bohužel ustoupila nudným intrikám po pomstě prahnoucích mafiánů, kteří tu narozdíl od jedničky moc strachu nenaženou. Technicky i vypravěčsky (gradování finále) se to snaží opisovat od amerických bijáků seč to jde, ale výsledkem je jen velmi nepřesvědčivá nápodoba, občas shozená příliš tmavými záběry (začátek), slabším zvukem nebo nesedícími postsynchrony. A samozřejmě nás opět čekají zástupy postav, z nichž i ta poslední hajzlbába musí být obsazena známou tváří.(21.9.2012)

• SaNcHeZ_cz

Vážně jsem chtěl dát dvojce Bastardů alespoň tu jednu hvězdu za relativně hladký průběh v prostředku filmu. Takový luxus si ovšem nemohu objektivně dovolit. Jedničku jsem před projekcí neviděl, tedy pro mě příběhová stránka neměla téměř co nabídnout a celá tato televizní fraška skončila fiaskem. Rádoby světové vizuály se ani nesnaží schovávat slámu v botech, hvězdné herecké obsazení je tu jen proto aby si splnilo svoji funkci několika štěky na kameru které prokládají osamělou odyseu obtloustlého ředitele za boj proti bezpráví napříč rasami. Uf. Veškerá narace, uvěřitelnost a hlavně atmosféra jsou něco, co si tato lahůdka nejspíše nemůže dovolit. A když už se začíná blýskat na lepší časy, skončí tato parodie na film naprosto neskutečným finále, které vás vrátí zase hodně rychle na zem. Obával jsem se, že česká kinematografie už nemá kam klesat, já bláhový. Pan Magnusek mě jen přesvědčil, že to jde s českou kinematografií z kopce. Pokud někomu k úspěchu stačí kontroverzní téma nafouklé do absurdních rozměrů, směšné loutky se známými tvářemi, horší než amatérské zpracování a jeden z nejhorších herců poslední dekády, nemám chuť tuto situaci dál komentovat. Očividně zde rozum ztratil na váze.(13.6.2012)

• kaylin

"Bastardi" Tomáš Magnuska, už od prvního dílu, mají jeden základní problém. Ve scénách, které sledujeme, není nic vyhroceného, nejsou zde emoce. V prvním díle se jich ještě několik našlo, to znásilnění bylo přece jen drsné, ale ve druhém filmu už tohle chybí. Film nemá gradaci, nemá žádné vrcholy, jeden v jedné linii, nebo spíš na trendu klesajícím až do konce. Magnusek se z filmu pokusil udělat gangsterku, ale divák snadno zjistí, že na to film nemá.(1.11.2013)

• - Natáčení probíhalo v Náchodě, České Skalici, Broumově, Jaroměři, Josefově, Zbirohu a jeden den také v obci Mladé Buky. (patrikus)

• - Kromě filmových manželů Dostálových (Jiří Krampol a Gabriela Vránová) a Majerových (Ilona Svobodová a Tomáš Töpfer) jsou všechny filmové páry partnery či manžely i ve skutečnosti. (funhouse)

• - O život během natáčení málem přišel jeden dobrovolný hasič. (patrikus)