Zase tak tragické jako hodnocení na čsfd to není. Oproti prvnímu dílu jde vidět, že rozpočet je větší. Hlavně v castingu se to projevilo hodně. O hereckých schopnostech většiny herců nemá smysl mluvit, protože v česku prostě kvalitní herci nejsou. A pokud ano tak asi jen v divadlech. Film je kvalitou tak na 2,5 hvězdičky, ale dávám 3* za provokativní námět a za pokus o automobilovou honičku, která stejně jako akční scéna v závěru je neuvěřitelně směšná a trapná.(7.11.2011)

• Crocuta

Oproti jedničce znatelně slabší. Adaptaci starých mocenských struktur na nové podmínky na místní úrovni film sice vystihuje poměrně reálně, ale děj je značně roztříštěný, honí příliš zajíců najednou a závěrečné vyřizování účtů působí jako špatná parodie na "Kmotra". Že Tomáš Magnusek od minule přibral mu rozhodně nemám za zlé, spíš mne mrzí, že ke škodě věci došlo ke změně na postu režiséra a divákovi je nabídnuto podivné a za vlasy přitažené rozuzlení celé zápletky. Ale chápu, že už si tvůrci připravují půdu pro další díl...(2.4.2012)

• Tommassi3

"Jak to, že jsi nebyla dneska ve škole, co ??" - "Od rána kašle a má průjem, pane učiteli.." - "A teď taky kašleš ??" - "Tak zakašli, ať to pan učitel vidí !!" - "Echm-echm !!" - "A ten průjem chcete vidět taky ??" ;) No, jo, sakra, ale vždyť ona ten filmovej Lengyelovo-Magnuskův průjem viděla půlka republiky, která tu ze série Bastardů s přehledem činí jeden z nejrozporuplněji hodnocených i vnímaných b(l)ijáků vůbec.. A to rozhodně nedokáže každý !! Jakkoli by se nejeden bez podobného lejna obešel..(14.5.2014)

• kinderman

"Magnusku, ty šílenče, ty notorický cvoku/proč´s nepřiznal, že ti v hlavě šibuje," zpívá Pavel Dobeš v písničce Kominík a shrnuje tak v hutné zkratce vše, co bych na adresu předsedy Obce spisovatelů dokázal vymyslet. Původní film jsem vzal jako 187- Kód pro vraždu říznutý Přáním smrti počesku, tohle politicko- mafiánsko- akční krimidrama je trapné, včetně účasti třetí herecké ligy (povšimněte si těch rodinných podniků). Jedna hvězdička za "sejmutí" R.Uzla, neboť si je vzhledem k jisté "sexuologické" reklamě vskutku zasloužil.(3.4.2012)

Bastardi 2 jsou jasným příkladem hodně podhodnoceného filmu. Co sakra chcete lidi? Vždyť to je na české poměry dost dobře zahrané, napínavé a vlastně i mrazivě pravdivé. Je sice vidět, že česká filmařina má do té světové ještě mnohé co dohánět. Amatérismus je vidět hlavně na závěrečné automobilové "honičce", která je zoufale nepovedená. Naopak musím pochválit hudbu, která filmu dodávala pocit strachu, nejistoty a nebezpečí. Jan Šťastný svoji roli gaunera zahrál fakt dobře, Krampolovi jsem to moc nevěřil a jeho filmovou manželku bych s chutí zastřelil. Trochu mě mrzí rapidní úbytek černohumorných slovních přestřelek mezi malými cikáňaty, ale atmosféra to celkem dobře vyvážila. Bastardi 2 je holt žánrově trošku jiný film.(22.3.2012)

• - Během filmování bylo požito více než 2 400 obložených housek a vypito bylo přes 10 000 limonád značky Primátor. (patrikus)

• - O život během natáčení málem přišel jeden dobrovolný hasič. (patrikus)

• - Postava Bronislava Poloczka, vyšetřovatel Paleček, je v tomto filmu vyobrazena pouze na pohřbu této postavy. Za necelý rok od premiéry filmu představitel této postavy zemřel. (Zdroj: ČSFD.cz)