• berusche

První díl jsem principiálně odpadovala už jen proto, jak byl černobílý, a většina z vás, co mě zná, ví, že tohle opravdu já nevidím ráda. Dvojka je ale úplně o něčem jiném. Magnusek zcela rezignoval na nějaký děj, který má smysl, vystříhal se jakýchkoli věcí, které šokovaly v první části, a v zásadě to poslal do kytek. Proto jsem nucena přidat u jedničky, abych tady mohla ještě níže, protože už není nižšího hodnocení. Film je vlastně o tom, že jeden ředitel školy nedělá celý film nic, přidejte pár zbytečných scén, vložte nějaké "cigánské" klišovité hlášky a natočte to! A říkám rovnou, u normálního diváka prostě nemůžete uspět. Je sice otázkou, co je v tomto případě normální, když čtu komentáře kolegů, ale věřím, že většina.(30.8.2013)

Bastardi 2 jsou jasným příkladem hodně podhodnoceného filmu. Co sakra chcete lidi? Vždyť to je na české poměry dost dobře zahrané, napínavé a vlastně i mrazivě pravdivé. Je sice vidět, že česká filmařina má do té světové ještě mnohé co dohánět. Amatérismus je vidět hlavně na závěrečné automobilové "honičce", která je zoufale nepovedená. Naopak musím pochválit hudbu, která filmu dodávala pocit strachu, nejistoty a nebezpečí. Jan Šťastný svoji roli gaunera zahrál fakt dobře, Krampolovi jsem to moc nevěřil a jeho filmovou manželku bych s chutí zastřelil. Trochu mě mrzí rapidní úbytek černohumorných slovních přestřelek mezi malými cikáňaty, ale atmosféra to celkem dobře vyvážila. Bastardi 2 je holt žánrově trošku jiný film.(22.3.2012)

• SOLOM.

Bohužel se dostavilo docela velké zklamání. Zatímco první díl mě bavil především díky trojici malých „Bastardů“ a několika peprným hláškám, tak tady ono „kouzlo“ vyprchalo. Mladý „brazilec“ Marián Curi sice párkrát dokázal pobavit svým protřelým jazykem, ale jinak to byla docela nuda. Přestože se zde objevilo dost známých tváří, tak jejich výkony byli prachbídné. Líbilo se mi, že Magnusek přidal na tvrdosti a snažil se do filmu vnést více akčnosti, ale to by to musel nejdřív umět pořádně natočit. Místy to vypadalo opravdu hodně amatérsky. Dosti nevyužitá šance k úspěchu. Cikáni na lyžích mě taky pobavili, ale ne tak jako zářivý úsměv a mluva Jirky Krampola ke své staré…(6.4.2012)

• paascha

Oproti jedničce ubylo napětí, nápadů a rozumu. Naopak přibylo debilit, trapných scéna mizerných výkonů. Naprosto otřesné byly výkony Krampola, Dejdara, Přeučila a Gábi Vránové ale ty hrají strašně i normálně, takže nic nového. Poměrně příjemně zahrál Hryc a přirození byli i pigoši od přírody. Jednu hvězdu nad odpadem dávám za nezkreslený popis chování morgošských zmrdů, debilních politiků a vylízaných pseudomafiánů.(7.4.2012)

• hrona

Pokračování tohoto zvláštního projektu bych řekl, že je na stejné úrovni, na jaké se pohybovala jednička. S přimhouřením všeho co se dá, by se i jednalo o zajímavý film, ale tedy ten konec, ten byl dle mého názoru neskutečně odfláknutý a hodně špatně nasnímaný. Ale na druhou stranu se zde přikloním ke komentáři Woodyho a na trojku s určitou zvráceností se také celkem těším.(2.4.2012)

• - Kromě filmových manželů Dostálových (Jiří Krampol a Gabriela Vránová) a Majerových (Ilona Svobodová a Tomáš Töpfer) jsou všechny filmové páry partnery či manžely i ve skutečnosti. (funhouse)

• - Natáčení probíhalo v Náchodě, České Skalici, Broumově, Jaroměři, Josefově, Zbirohu a jeden den také v obci Mladé Buky. (patrikus)

• - Práce na třetím díle byly ohlášeny už pár týdnů před premiérou tohoto pokračování. (SidneyP)