• Crocuta

Oproti jedničce znatelně slabší. Adaptaci starých mocenských struktur na nové podmínky na místní úrovni film sice vystihuje poměrně reálně, ale děj je značně roztříštěný, honí příliš zajíců najednou a závěrečné vyřizování účtů působí jako špatná parodie na "Kmotra". Že Tomáš Magnusek od minule přibral mu rozhodně nemám za zlé, spíš mne mrzí, že ke škodě věci došlo ke změně na postu režiséra a divákovi je nabídnuto podivné a za vlasy přitažené rozuzlení celé zápletky. Ale chápu, že už si tvůrci připravují půdu pro další díl...(2.4.2012)

• milka

Totální ubohost a amatéřina podruhé. Scénář by normálně vystačil asi tak na 20 minut, kameru někdo asi vyhrabal z půdy a Magnusek opět hraje, jak kdyby měl celou dobu průjem (což vlastně není možný,protože je ještě tlustější než posledně). Díky své snaze udělat z toho skoro až mafiánskou ságu, se z toho místy stává až bizarzně vtipná záležitost. Takže vlastně o malinko lepší než jednička, ale je to jako srovnávat kvalitu sloního a psího lejna. A rád bych už konečně věděl, jakou páku Magnusek na ty naše herce má, že sem furt dostává ty známý ksichty.(1.4.2012)

• Isherwood

Pomystychtivý český podnikatel pase po řediteli školy, který zabil jeho syna. Ta věta může vypadat hůř jedině tehdy, pokud ji někdo zfilmuje. Magnuskův opus magnum, ve kterém je špatně vše, od neschopnosti vyprávět, přes technická selhání (byl vůbec k postprodukci přizván zvukař?) až ke kroucení hlavou nad tím, jak je možné sestavit do jednoho filmu takovou hereckou sestavu. Tenhle fakt pochopím u Trošky, nebo Poledňákové, kteří si za roky u filmu vybudovali určité postavení, které jim přihrává do cesty spousty kamarádů, kteří jsou ochotni jim hodit do filmu hodit nějaký ten štěk spíš pro dobrou známost, ale u mlaďocha Magnuska mi to prostě uniká. Leda, že by jeho břicho bylo plné zlaťáků. Co na tom, že kvalita výkonů odpovídá faktu, že některé z nich musí být rozhodně falešné. Fakt nevím, jestli nemít rád české filmy za to, že jsou to vesměs nudné ‚člověčinky‘, nebo spíše proto, že každý pokus o žánrovku končí strašným failem.(28.8.2012)

• ivishka

Při sledování filmu (ku podivu ne z donucení ale z čisté zvědavosti,jestli se můj odpádek u jedničky změní ve dvojce alespoň na jednu *) mě napadla jedině hláška Rosse z Přátel : " .....zasloužil bych metál!". Pokud je nepřízpusobivá část romské komunity skutečně tak vulgární a drzá jako v tomto filmu tak by zasloužili při nejmenším pár facek. Co se týče "hereckého" obsazení je to bída a děs...až se mi z toho místy chtělo opravdu brečet. Nejsem milovníkem akčňáků a rádoby dramat(pokud to ovšem není zaručená kvalitka), jelikož nejsem na takové žánry ale tohle není ani tak dramatické jako nekoukatelné..Abych pravdu řekla dokumentární pojetí by bylo mnohem účelnější. Ovšem co mi nejde pořád do hlavy - jak je možné,že takoví hulváti byli vůbec přijati na jakoukoliv školu a co více jak je možné, že jim jejich výlevy a projevy vůbec někdo toleruje?A jedna replika toho romského pedagogického asistenta, která zněla : " My jsme se od vás bílých naučili jen to nejhorší a to lepší z nás vyprchalo." Otázkou je zda-li to lepší někdy bylo, ale to nechme koňovi.Přijde mi,že tato přehlídka "mafiánků" je naprosto nereálná : ano víme,že policie i politika jsou zkorumpované, ale co mě ovšem velmi zarazilo je jak očividné jsou jejich vlivy.Děsné,smutné,marné,nekoukatelné,nemožné....(5.9.2012)

Bastardi 2 jsou jasným příkladem hodně podhodnoceného filmu. Co sakra chcete lidi? Vždyť to je na české poměry dost dobře zahrané, napínavé a vlastně i mrazivě pravdivé. Je sice vidět, že česká filmařina má do té světové ještě mnohé co dohánět. Amatérismus je vidět hlavně na závěrečné automobilové "honičce", která je zoufale nepovedená. Naopak musím pochválit hudbu, která filmu dodávala pocit strachu, nejistoty a nebezpečí. Jan Šťastný svoji roli gaunera zahrál fakt dobře, Krampolovi jsem to moc nevěřil a jeho filmovou manželku bych s chutí zastřelil. Trochu mě mrzí rapidní úbytek černohumorných slovních přestřelek mezi malými cikáňaty, ale atmosféra to celkem dobře vyvážila. Bastardi 2 je holt žánrově trošku jiný film.(22.3.2012)

• - O život během natáčení málem přišel jeden dobrovolný hasič. (patrikus)

• - Kromě filmových manželů Dostálových (Jiří Krampol a Gabriela Vránová) a Majerových (Ilona Svobodová a Tomáš Töpfer) jsou všechny filmové páry partnery či manžely i ve skutečnosti. (funhouse)

• - Během filmování bylo požito více než 2 400 obložených housek a vypito bylo přes 10 000 limonád značky Primátor. (patrikus)