• cheyene

Dojezd prvního dílu, který se však přenáší více do kriminální roviny. Školství jde tentokrát mírně stranou a ukazují se tu zejména kriminální živly, které více či méně se školou souvisejí. Ve své podstatě nejde o moc horší počin než byli Bastardi 1, takže proto nechávám hodnocení stejné. Potěšilo mě zpracování jedné ze závěrečných scén - sbor zpívá gradující vokální skladbu "hallelujah" a záběry na něj jsou prostříhány scénami násilí a stupňováním napětí okolo hlavního hrdiny. To se podle mého fakt povedlo.(5.4.2012)

• SaNcHeZ_cz

Vážně jsem chtěl dát dvojce Bastardů alespoň tu jednu hvězdu za relativně hladký průběh v prostředku filmu. Takový luxus si ovšem nemohu objektivně dovolit. Jedničku jsem před projekcí neviděl, tedy pro mě příběhová stránka neměla téměř co nabídnout a celá tato televizní fraška skončila fiaskem. Rádoby světové vizuály se ani nesnaží schovávat slámu v botech, hvězdné herecké obsazení je tu jen proto aby si splnilo svoji funkci několika štěky na kameru které prokládají osamělou odyseu obtloustlého ředitele za boj proti bezpráví napříč rasami. Uf. Veškerá narace, uvěřitelnost a hlavně atmosféra jsou něco, co si tato lahůdka nejspíše nemůže dovolit. A když už se začíná blýskat na lepší časy, skončí tato parodie na film naprosto neskutečným finále, které vás vrátí zase hodně rychle na zem. Obával jsem se, že česká kinematografie už nemá kam klesat, já bláhový. Pan Magnusek mě jen přesvědčil, že to jde s českou kinematografií z kopce. Pokud někomu k úspěchu stačí kontroverzní téma nafouklé do absurdních rozměrů, směšné loutky se známými tvářemi, horší než amatérské zpracování a jeden z nejhorších herců poslední dekády, nemám chuť tuto situaci dál komentovat. Očividně zde rozum ztratil na váze.(13.6.2012)

• dopitak

Tomáš Magnusek je unikát, fenomén, jaký tu dlouho nebude. Ve svých letech toho má za sebou už opravdu dost, produkce filmu dle jeho podání "seženeme peníze, natočíme to a hotovo", přímočaře, jednoduše, nekomplikovaně, ukazuje že i tudy cesta vede. Ovšem jaká. Magnuskovy filmy je docela nemožné hodnotit. Na jednu stranu asi dovede získat prostředky a docela určitě umí přemluvit (i kvalitní) herce k účasti, vedle celé plejády vip ksichtů, co se rádi ukážou kdekoliv. Na straně druhé selhává scénář, dialogy a většina herců (o hereckém neumu samotného producenta jsem už psal v komentáři k jedničce). Kamera i hudba jsou velmi akční (jakkoliv často nepovedené), Bastardi 2 jsou ze všeho nejvíce akčním filmem. Pokračování si rozhodně nenechám ujít, i když i tentokrát si premiéru zhruba o deset měsíců odložím.(3.9.2012)

• paascha

Oproti jedničce ubylo napětí, nápadů a rozumu. Naopak přibylo debilit, trapných scéna mizerných výkonů. Naprosto otřesné byly výkony Krampola, Dejdara, Přeučila a Gábi Vránové ale ty hrají strašně i normálně, takže nic nového. Poměrně příjemně zahrál Hryc a přirození byli i pigoši od přírody. Jednu hvězdu nad odpadem dávám za nezkreslený popis chování morgošských zmrdů, debilních politiků a vylízaných pseudomafiánů.(7.4.2012)

Co tady všichni máte kurva za problém? Já se bavil stejně jako u jedničky. je to sice kapku slabší než první díl, ale pořád dost v pohodě a až jsem se divil jak mi to rychle uteklo. Magnusek je sice tlustý prase a hraní mu moc nejde, ale nápad a švih to prostě má a stejně jako jednička to má koule a nebojí se to některý věci co lidi dneska rádi přehlíží nebo se snaží tvářit, že se nedějou říkat na plnou hubu. Přibyla nějaká ta akce (hlavně na konci) přibylo pár zajímavých postav (nejlepší je Krampol jako hlavní mafiánský kápo) a přibyla ještě nějaká ta beznaděj. fakt se mě zmocňoval vztek když jsem pozoroval ty mafiány co mají pod palcem celý město. Je to prostě odvážná a výmluvná studie naší země a doby ve který žijeme. Každopádně jsem zvědavej na trojku, jak to celý dopadne. Nechám se překvapit filmem. Zdejší kvalitní hodnocení už mě nepřekvapí...70%(8.6.2014)

• - Postava Bronislava Poloczka, vyšetřovatel Paleček, je v tomto filmu vyobrazena pouze na pohřbu této postavy. Za necelý rok od premiéry filmu představitel této postavy zemřel. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Během filmování bylo požito více než 2 400 obložených housek a vypito bylo přes 10 000 limonád značky Primátor. (patrikus)

• - Kromě filmových manželů Dostálových (Jiří Krampol a Gabriela Vránová) a Majerových (Ilona Svobodová a Tomáš Töpfer) jsou všechny filmové páry partnery či manžely i ve skutečnosti. (funhouse)