Zase tak tragické jako hodnocení na čsfd to není. Oproti prvnímu dílu jde vidět, že rozpočet je větší. Hlavně v castingu se to projevilo hodně. O hereckých schopnostech většiny herců nemá smysl mluvit, protože v česku prostě kvalitní herci nejsou. A pokud ano tak asi jen v divadlech. Film je kvalitou tak na 2,5 hvězdičky, ale dávám 3* za provokativní námět a za pokus o automobilovou honičku, která stejně jako akční scéna v závěru je neuvěřitelně směšná a trapná.(7.11.2011)

• choze

Vigilantská linie zmizela a školní drama i lidová komedie o drzých, hypervulgárně hláškujících cikáňatech bohužel ustoupila nudným intrikám po pomstě prahnoucích mafiánů, kteří tu narozdíl od jedničky moc strachu nenaženou. Technicky i vypravěčsky (gradování finále) se to snaží opisovat od amerických bijáků seč to jde, ale výsledkem je jen velmi nepřesvědčivá nápodoba, občas shozená příliš tmavými záběry (začátek), slabším zvukem nebo nesedícími postsynchrony. A samozřejmě nás opět čekají zástupy postav, z nichž i ta poslední hajzlbába musí být obsazena známou tváří.(21.9.2012)

• dopitak

Tomáš Magnusek je unikát, fenomén, jaký tu dlouho nebude. Ve svých letech toho má za sebou už opravdu dost, produkce filmu dle jeho podání "seženeme peníze, natočíme to a hotovo", přímočaře, jednoduše, nekomplikovaně, ukazuje že i tudy cesta vede. Ovšem jaká. Magnuskovy filmy je docela nemožné hodnotit. Na jednu stranu asi dovede získat prostředky a docela určitě umí přemluvit (i kvalitní) herce k účasti, vedle celé plejády vip ksichtů, co se rádi ukážou kdekoliv. Na straně druhé selhává scénář, dialogy a většina herců (o hereckém neumu samotného producenta jsem už psal v komentáři k jedničce). Kamera i hudba jsou velmi akční (jakkoliv často nepovedené), Bastardi 2 jsou ze všeho nejvíce akčním filmem. Pokračování si rozhodně nenechám ujít, i když i tentokrát si premiéru zhruba o deset měsíců odložím.(3.9.2012)

• Djoker

Zůstává pro mě záhadou, jak takový hovado může získat prachy na tak směšný film. Největší mafián si musí jít osobně vyřídit účty s malým cikánem, hlavnímu hrdinovi den chybí mobil a on si toho ani nevšimne, automobilová honička ve favoritu, zběsilý klus lesem před mafiány, ty vole, kde to jsme? Utopit v něčem takovým svý prachy, tak mě trefí a rozhodně netleskám na premiéře jak dement a negratuluji tvůrcům ke skvělé práci. Ubohý paskvil, který ani nemám síly spláchnout do odpadu.(2.4.2012)

• maverick10

Neherec, nescenarista se nam snazi sdelit dulezite poselstvi. Tomas je vskutnu naivni persona, ktera by mela zustat u nenaplnenych idealu. Jelikoz Tomas vi, ze neumi hrat, obklopil se celou plejadou prednich hercu, herecek, a znamych popularnich postavicek, aby se tak jeho um ztratil. Bohuzel nedokazal zadne postave napsat poradnou roli a tak ve filmu neni jedina sympaticka postava. Veskere akcni sceny pusobi prilis amatersky a to i na cesky film. Dalo by se rict, ze me zabery vodacke dovolene na Otave maji daleko vetsi kvalitu, jak ve strihu, tak v provedeni akcnich scen, tempa a hudby, jenz spociva v pisnich sprostonarodnich, odzpivane mym podnapilým kamaradem. A jelikoz se oko divaka nedockalo obnazenych se houpajicich prednosti paní Kateřiny, dívák tak nedostane, ale lautr nic!(21.5.2012)

• - Postava Bronislava Poloczka, vyšetřovatel Paleček, je v tomto filmu vyobrazena pouze na pohřbu této postavy. Za necelý rok od premiéry filmu představitel této postavy zemřel.

• - O život během natáčení málem přišel jeden dobrovolný hasič. (patrikus)

• - Natáčení probíhalo v Náchodě, České Skalici, Broumově, Jaroměři, Josefově, Zbirohu a jeden den také v obci Mladé Buky. (patrikus)