• Frajer42

No páni, to bylo zase jednou drama. Nebo spíše drama být mohlo, scénář je dobrý. Akorát asi prostě nejsou dostatečné prostředky k jeho naplnění. Minimálně jedna věc je tu však udělána skvěle. Tomáš Magnusek si polepšil z pozice učitele na pozici ředitele a s tím je spojený nárůst tukové vrstvy v oblasti břicha, což je tu zachyceno na jedničku. Pár hlášek cikánů také stojí za to. Vybavuji si třeba tu, jak jedno cikáně zvolalo:,,Pane učiteli, ve škole je skin!" Bohužel, jak už jsem zmínil asi zde chybí prostředky. Některé scénky, které by rády nějak ohromily svojí trapností a ubohostí prostě vyzní do ztracena, což je trošku škoda. V hodnocení zůstanu na 2* a na 3 díl se již budu těšit méně než na tento.(25.3.2012)

• Genero

„Kritika, která začíná slovy zamindrákovaný, tlustý buřt z Náchoda si točí film, to už je podle mě útok," svěřil se iDNES Magnusek. No tak jak mám tedy začít? Bastardům 2 jsem se usilovně vyhýbal, až jsem si řekl DOST! I já mám právo čas od času shlédnout nějakou pravou, smrdutou a nepančovanou českou krimisračku. Takže pojďme na to, Tomáši: Zamindrákovaný, tlustý buřt z Náchoda si točí film. Porovnávat tenhle jeho výplod s prvním dílem by bylo zhruba to samé, jako se rozhodovat, jestli chytit od Mesárošové raději kapavku nebo syfilis. Ubylo pubertálního cikánského hláškování, přesto to Tomáš posunul rovnou do ryzí retardace s prvky poťouchlé grotesky v nejlepší tradici Flintstonů. Na odpad to rozhodně není kvůli kmotru Krampoulovi a všem těm přehrávajícím nehercům, ze kterých jsem si uhnal hnisavý vřed na bránici, a především závěrečná Tour de Mrdka se Šťastným za volantem Favorita (bohužel neměl typickou hráškově vyblitou barvu) je nezapomenutelným okamžikem v dějinách českého amatérského softporna. Jestliže jsem jedničce dal za dvě, musím toto hodnocení alespoň napodobit a už se mocinky těším na trojku, kde snad Magnuska konečně omylem picnou japonští velrybáři a kruh se uzavře.(9.9.2012)

• SaNcHeZ_cz

Vážně jsem chtěl dát dvojce Bastardů alespoň tu jednu hvězdu za relativně hladký průběh v prostředku filmu. Takový luxus si ovšem nemohu objektivně dovolit. Jedničku jsem před projekcí neviděl, tedy pro mě příběhová stránka neměla téměř co nabídnout a celá tato televizní fraška skončila fiaskem. Rádoby světové vizuály se ani nesnaží schovávat slámu v botech, hvězdné herecké obsazení je tu jen proto aby si splnilo svoji funkci několika štěky na kameru které prokládají osamělou odyseu obtloustlého ředitele za boj proti bezpráví napříč rasami. Uf. Veškerá narace, uvěřitelnost a hlavně atmosféra jsou něco, co si tato lahůdka nejspíše nemůže dovolit. A když už se začíná blýskat na lepší časy, skončí tato parodie na film naprosto neskutečným finále, které vás vrátí zase hodně rychle na zem. Obával jsem se, že česká kinematografie už nemá kam klesat, já bláhový. Pan Magnusek mě jen přesvědčil, že to jde s českou kinematografií z kopce. Pokud někomu k úspěchu stačí kontroverzní téma nafouklé do absurdních rozměrů, směšné loutky se známými tvářemi, horší než amatérské zpracování a jeden z nejhorších herců poslední dekády, nemám chuť tuto situaci dál komentovat. Očividně zde rozum ztratil na váze.(13.6.2012)

Stále syrová atmosféra, reálné případy, ale dějově se tam vlastně nic nestane. I když napětí by se dalo krájet, a kulminuje velmi zajímavě na konci, a to zcela nepateticky a neokázale, aby se podtrhla ona syrovost. Jenže tentokrát chybí ústřednější téma, jen z napětí celou dobu žít nelze, a i když jsou mluva a poměry realisticky zachycené, pořád tomu chybí něco víc, čím by zaujalo. I když role Martina Dejdara jako spravedlivého policajta měla něco do sebe.(5.1.2013)

By mě zajímalo, co by chtěli zdejší kritici, aby bylo v Bastardech nového ze školního prostředí.. myslím, že v první části bylo popsáno dostatečně, a že vývoj se ubírá vcelku dobrým směrem - děti jsou hodnější a hodnější a Brožová, kterou byste po prvních výstupech chtěli vidět jako první mrtvou, vyvolává nakonec v představě malé blond holčičky lítost. Tak uvidíme, co se stane dál, vypadalo to, že Vránová spadne do hrobu, a snad už se tam neobjeví ujetý nápad typu Bendig.(20.8.2012)

• - Postava Bronislava Poloczka, vyšetřovatel Paleček, je v tomto filmu vyobrazena pouze na pohřbu této postavy. Za necelý rok od premiéry filmu představitel této postavy zemřel. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčení probíhalo v Náchodě, České Skalici, Broumově, Jaroměři, Josefově, Zbirohu a jeden den také v obci Mladé Buky. (patrikus)

• - O život během natáčení málem přišel jeden dobrovolný hasič. (patrikus)