• Madsbender

Na to, čo som od tejto Snehulienky očakával podľa hodnotení, to bolo prekvapivo celkom dobré, svižné a zábavné. Tarsem Singh zrejme vie čo robí, no neubránil som sa dojmu, že to mohol urobiť ešte lepšie. Ale kostýmy boli úplne fantastické!!! UPDATE: Je to ten taký druh gýča, pri ktorom je vám takmer na zvracanie. Nechápem, ako sa mi to mohlo páčiť.(11.9.2012)

"Zrcadlo, zrcadlo, pověz, kdo je v zemi zdejší, nejkrásnější", po této obligátně položené otázce se obligátní odpovědi nedočkáme, protože v nejnovějším zpracování notoricky známé pohádky O Sněhurce zde není tato pověstná věta takto formulována. A není to zdaleka jediná inovace, které se divák dočká. Lépe je položit otázku takto: Může inovativní přístup k notoricky známé pohádce přinést ještě něco nového? Může, když se ho chopí schopný režisér, jakým je Tarsem Singh. Škoda málo prodané nápaditosti do příběhu, který osciluje mezi parodií na zmíněnou pohádku a filmem pro odrostlejší děti s pohádkovými motivy. Celkově poněkud nekonzistentnímu konceptu dominuje charismatická Julia Roberts v roli zlé královny, proti níž to měla mladá Lilly Collins jako Sněhurka velmi těžké, ale obstála se ctí, ačkoliv neměla moc co hrát, byl na ní kladen požadavek tvářit se líbezně, občas šermovat kordem a mistrně ovládat pohyby svého hustého obočí beroucí si inspiraci z ruských pohádek. I tak dcera známého hudebníka zůstala v jejím stínu, ale slušelo jí to. To Julia Roberts byla nucena svoji krásu obhajovat před podstatně mladší konkurentkou, a při jejich vzájemném střetu měla vždy navrch právě Roberts, která svoji roli pojala tak, jak se od ní čekalo. Tedy kvalitně a navíc ukázala, jaký má smysl pro humor, když ho do své záporné postavy vnesla. Takže nakonec není ani tak zlá, jak jsme zvyklí z jiných verzí, ale to, že svoji postavu nebrala až tak vážně se jí vyplatilo a pochvalu snese i to, jak odolala přehrávání ke kterému takhle napsaná role vyloženě sváděla. Přísnější měřítko snese i méně známý Arnie Hammer v roli prince a zvláště jeho kreace oddaného štěnátka po vypití kouzelného nápoje a také královnin poskok Nathan Lane, který se přes menší rozměry role prosadil sympatickým způsobem. Nejhůře dopadlo sedm trpaslíků. Sehráli je herci nevelkého vzrůstu a to bylo všechno. Neměli nic, čím by zaujali. Slabé to bylo také s lokacemi. Les, palác nebo vesnice postrádaly prostorovost, a když se většina děje přesouvala z paláce do lesa a naopak, bylo znát, jak finanční rozpočet jede na doraz. A kdo by v pohádce čekal množství kouzel a triků, bude zklamán převelice. Triků je tady opravdu poskrovnu a působí hodně laciným dojmem (viz například přeměna komořího ve švába a naopak). Tarsem Singh tentokrát vypráví příběh o Sněhurce jinak, než bylo zvykem. Od známého vizionáře a kontroverzního režiséra se to dalo předpokládat. Některé motivy zůstaly zachovány, ale naopak některé byly odsunuty nebo pozměněny, jako například pověstné otrávené jablko. Scéna s ním se objeví až v závěru a byla snad nejlepší z celého filmu. Ani pověstná otázka směrem k zrcadlu nezazní v plném znění, ale právě při návštěvě této místnosti, je režisérův rukopis snad jedinkrát nejvýrazněji patrný a dostaneme tak ojedinělou možnost si vychutnat jeho cit pro vizionářské obrazy. Jinak se jich nedočkáme, ale rozhodně nelze v mém případě hovořit o nudě. Nedostavovala se, ale ani nic extra jiného se nedostavilo. Když se v závěru Sněhurka rozezpívala a závěrečný dvouminutový úsek vyplnila písnička, bylo jasné, že to na vysoké hodnocení film u mě nevytáhne. Stylizované a rozverné zpracování Sněhurky je i tak ojedinělý počin, a pro srovnání bude dobré počkat si na její temnější a poněkud ambiciozněji vyhlížející verzi, která do kin dorazí ještě letos. 60%(8.5.2012)

• Beastmaster4

Co k tomu napsat. Tahle Sněhurka se jednoduše vůbec, ale vůbec nepovedla. Vizuální pojetí je absolutní krach celého filmu. Herecky to možná ujde, ale scénář je zase hrubě mimo. Trpaslíci na jakýchsi nafukovacích měchýřích, které vypadají jak pneumatické chůdy aj. zhovadilosti. Čím mě ale film nejvíc překvapil, byl první záběr na Sněhurky. Snad mi může Lily Collins odpustit, ale při prvním záběru na ní a souběžné větě ve stylu "nejkrásnější dívka v království" jsem propadl upřímnému a hlubokému záchvatu smíchu. Kdo viděl dceru účetního Fantociho ví, o čem mluvím. Téměř srostlé obočí aj....podoba s dcerou účetního je téměř dokonalá a když při tomto záběru zní ještě taková věta a když si vybavíte jak Fantoci přistupoval ke své dcerušce, pak se nemůžete minimálně pousmát :-D...2 hvězdy pouze za pár vtipných momentů a za snahu Julii Roberts, jinak jde o téměř nekoukatelnou hovadinu.(1.7.2012)

Tak som si dal aj túto druhú Snehulienka za rok 2012 a aj keď som nemal v pláne sa na to vôbec pozrieť, nakoniec to nebolo najhoršie. Zatiaľ čo SnowWhite and the Huntman bol dospelejší a akčnejší kúsok, ktorý moc nevychádzal s rozprávkovsti Mirror Mirror je rozprávka v každom ohľade. Vidno to už podla vizuálnej stránke, ktoré je spracovaná fakt úchvatne. Rovnako ako aj v ten druhej Snehulienka aj tu sa Casting celkom podari. Julii Roberts ako zlej kráľovnej padne táto rola ako uliata, to iste platí aj o nádhernej a roztomilej Lilly Collins, do ktorej by som sa asi fakt nemal problém zaľúbiť. V celku sa jednu a fajn rozprávočku, ktorá občas pobaví, ale nič moc nestrhne a neprekvapí. 65% - 3*(4.1.2016)

Zbavte se pocitu, že to, co uvidíte, je Sněhurka tak, jak vám ji vyprávěla babička, maminka, teta ve školce. nebo chůva. Pokud je vám méně než patnáct let, na tenhle příběh o Sněhurce se nedívejte. Pokud nemáte smysl pro humor, schopnost vstřebat dílo, které si dělá srandu z klasiky, z postav, ze smrti a samo ze sebe, nedívejte se na tenhle film nikdy. Pokud všechny jmenované vlastnosti máte a trpíte pocitem, že ženě nepatří zbraň do ruky (a nesnesete pocit, že by v zacházení se zbraní mohla být i zatraceně dobrá pak zejména), raději se téhle Sněhurce vyhněte taky. Pokud ne, mohla by vám pěkně vyprášit kožich a ještě by u toho vypadala líp, než vy kdy budete; vzhledem k tomu, koho se tohle týká - ne, živůtek vám opravdu slušet nebude, ani když budete mít v ruce kord, pánové. Mnohokrát vzpomínané muzikálové prvky nemá cenu popisovat znovu, stejně tak přehnanou stylizovanou barevnost. Větu: Nevěř nikomu nad metr, asi začnu sama používat, navíc jsem dnes došla k poznatku, že náš Alík je s pravděpodobností hraničící s jistotou princ, jen začarovaný poněkud důkladněji, než ten Sněhurčin.(15.12.2013)

• Lily Collins

• - Jako strop paláce byl ve filmu použit detail známé secesní stavby v Barceloně - prosklená část stropu koncertní síně Paláce katalánské hudby, jehož autor je arch. Lluís Domènech i Montaner.

(M-arta)

• - Role Sněhurky byla také nabídnuta Felicity Jones, ta ji však odmítla. (R´Hell)

• - Do hlavní ženské role tvůrci zvažovali obsazení Saoirse Ronan, ale věkový rozdílu mezi ní a Armiem Hammerem byl příliš velký. Později byla obsazena Lily Collins. (Aurum)