Kultivovaný Troška, kterému někdo nalil do hlavy pořádnou dávku nadsázky a ironie. Aneb jak se dal Singh na mainstream a až na ústřelový casting s Julií Roberts (jejímž vrcholem je natření ksichtu ptačím hovnem) ukázal, že tyhle tupoučké vyprávěnky s návdavkem humoru (fajn timing jednorázových frků) zvládá spolu s akčními scénami levou zadní. Obzvlášť poslední dvacetiminutovka se povedla náramně, přičemž Hammer se "slečnou obočí" jsou nečekaně sympatickým párem do nepohody, kterému se dá držet palec a občas se s ním i příjemně zasmát. Nejsem si sice úplně jistý, jak bude kombinace primitivního humoru pro mrňata, uvědomělé ironie a hraní si s žánrem na hranici parodie fungovat na obyčejného Pepu z Nemanic, ale tuhle Sněhurku rozhodně nejde vinit z toho, že by se nesnažila o svůj pohled na věc a jen rejžovala peníze. 6/10 a jsem hodně zvědavý na originální znění. Český dabing je i přes trefné hlasové obsazení pořád jen "na půl huby".(27.3.2012)

Film, ke kterému jsem usedal po měsících odkladů s notnou nedůvěrou, se během krátké chvíle vyšvihl do pozice jednoho z největších překvapení roku. V tom nejlepším. Tak hutnou porci zábavy, nadsázky, geniálních parodických šlehů, hlášek, originálních nápadů a kvaziburtonovské vizuální stylizace, která zdaleka nekončí u rozmáchlých předimenzovaných kostýmů, jsem opravdu nečekal. Nenudil jsem se ani na okamžik a v každém se velmi dobře bavil. Celé je to neuvěřitelně hravé a příjemným způsobem bláznivé, Julia Roberts jako královna je geniální, sype z rukávu jednu hlášku za druhou, roli si evidentně užívá a je jen škoda, že nedostala ještě víc prostoru, Lily Collins je jednou z nejsympatičtějších filmových Sněhurek a není to jen tím, že postupně rozkvétá od nevýraszné bledule ve fanfánovsky akční a rozverně okouzlující vtělení Audrey Hepburnové. A když už jsem myslel, že srandy je konec, vytasí se Tarsem Singh s posledním skvělým a doslova uzemňujícím gagem. To, co provede Sněhurka po cynické likvidaci královny je tak nečekané a odzbrojující, že mě to rozesmálo. Způsob jakým s rošťáckým mrknutím naprosto nečekaně zvrhne celou finálovou scénu zcela nečekaným směrem. To, co tu někteří kritizují považuji za skvělý závěrečný fórek a možná jeden z nejzábavnějších filmlvých závěrů za hodně dlouhou dobu.(28.12.2014)

Pravý soupeř pozná, kdy je poražen a příjme svou porážku a když z posledního výdechu udělá svůj poslední výpad oběma soupeřům je jasné, že tento výpad bude smrtelný pro poraženého, jelikož nemá sílu a cítí, že je poražen, ale aby si zachoval ještě část své cti, nevzdá se, ale umře. Naprosto stejný případ má Sněhurka, jenže posledním výpadem bylo jablko, které skončilo, tam kde skončit mělo. Ano toto je naprosto jiný příběh Sněhurky, ten který neznáme a který je dosti povedený. Roberts hraje tu mrchu, kterou by měla, vše dělá dobře a jednoho dne prostě dostane strach z něčeho o čem nevěděla, stane se. Lily jako krásná mladá dáma hraje, taky jak má, přeci jen je to pohádka. A závěrečná písnička ještě si mě dostala. Sněhurka aneb těžká cesta samuraje.(6.3.2014)

Tarsem nezklamal. Mirror Mirror je v mnoha ohledech úplný protipól nejslavnější disneyovské Sněhurky, ale to se dalo úspěšně očekávat už na základě traileru. Naštěstí nejde jen o vyprázdněnou hru na převracení konvencí a kódů, ale zbojnická Sněhurka je svým akčním přístupem dobrým vzorem pro dospívající děvčata a zároveň se tu odráží (a řeší) poměrně závažné celospolečenské problémy - začleňování na okraj vyloučených minorit nebo zastrašovací (až orwellovská) rétorika vládních struktur a s tím související vykořisťovatelská fiskální politika (šlechta se baví, zatímco poddaní nemají co jíst). Navíc se tu odehrává i poměrně zřetelný souboj mezi digitálními a praktickými efekty, tedy "hmatatelnou skutečností" a její falešnou nápodobou. Nevylučuju, že až podruhé uvidím nedabovaný originál, půjdu na plný počet. Víc v recenzi.(5.4.2012)

• BadoXXII

Príliš veľký hybrid na to, aby s tým mohlo byť spokojných viac typov ľudí. Príliš veľká umelecká preštylizovanosť (natoľko typická pre režisérovu tvorbu), bizarnosť, rozprávkové spievanie, preplácané farby a detinský humor kontra takmer hororové príšery. Chvíľami to síce bavilo, ale oveľa viac to otravovalo a nudilo.(30.7.2012)

• - Barcelonská secese posloužila jako předloha také kostýmním výtvarníkům - zlaté přilby palácových stráží zjevně kopírují detaily komínů od arch. Antonia Gaudího z činžovního domu La Pedrera.

(M-arta)

• - Trpaslíkům byla jména změněna na Napoleon, Half Pint, Grub, Grimm, Wolf, Butcher a Chuckles, aby vzbuzovali větší respekt. (R´Hell)

• - Celé natáčanie prebiehalo v štúdiách, do ktorých navozili 40 ton umelého snehu, postavili stromy a potom ich premiestňovali, aby sa zdalo, že postavy sú zakaždým v inej časti lesa. (krasomama)