Zbavte se pocitu, že to, co uvidíte, je Sněhurka tak, jak vám ji vyprávěla babička, maminka, teta ve školce. nebo chůva. Pokud je vám méně než patnáct let, na tenhle příběh o Sněhurce se nedívejte. Pokud nemáte smysl pro humor, schopnost vstřebat dílo, které si dělá srandu z klasiky, z postav, ze smrti a samo ze sebe, nedívejte se na tenhle film nikdy. Pokud všechny jmenované vlastnosti máte a trpíte pocitem, že ženě nepatří zbraň do ruky (a nesnesete pocit, že by v zacházení se zbraní mohla být i zatraceně dobrá pak zejména), raději se téhle Sněhurce vyhněte taky. Pokud ne, mohla by vám pěkně vyprášit kožich a ještě by u toho vypadala líp, než vy kdy budete; vzhledem k tomu, koho se tohle týká - ne, živůtek vám opravdu slušet nebude, ani když budete mít v ruce kord, pánové. Mnohokrát vzpomínané muzikálové prvky nemá cenu popisovat znovu, stejně tak přehnanou stylizovanou barevnost. Větu: Nevěř nikomu nad metr, asi začnu sama používat, navíc jsem dnes došla k poznatku, že náš Alík je s pravděpodobností hraničící s jistotou princ, jen začarovaný poněkud důkladněji, než ten Sněhurčin.(15.12.2013)

Místy lechtivá komediální pohádka, která si bere na paškál jasně dané schéma tradiční Sněhurky. V téměř zaplněném sále jsem byl s přehledem nejstarší divák bez doprovodu, přesto jsem se bavil stejně náramně, jako všechna ta drobotina kolem. Jeden pětiletý chlapeček sedící za mnou sice v půlce zašišlal mamině "mě už to nebaví, pojď domů!", ale dostal řádně za vyučenou, to když ho z nudy probral drak, až si strachy cvrknul. Příště už bude dozajista vděčný, když za něj maminka s tatínkem vypláznou 460 zlaťáků za rodinné vstupné + další za nějaký ten popkorn a rezžravou kolču. Čtyři hvězdy dávám s naprosto čistým svědomím, protože se nehodlám hnidopišsky a rádoby odborně hnípat v něčem, co se evidentně nebere vážně, nýbrž s humornou nadsázkou.(6.4.2012)

Tarsem Singh je nepochopený a nedoceněný unikát. Co by se dalo říct o jeho předchozích filmech, bezezbytku platí i tady. Singh opět uchvacuje vizualitou a bizarními nápady, které většině lidí nejsou po chuti, ale o to více si ho cením. Tohle byla veskrze hravá a příjemná podívaná. Že někdy sklozuávala k infantilnímu humoru, to vem čert. A to bollywoodské pomrknutí v závěru mě potěšilo moc.__PS: Phil Collins může být na dcerku pyšný.(13.5.2012)

• Hild

Šílenost. Vizuální pojetí se mi vůbec nelíbilo, já vím, že originalita se cení a je mi jasné, že toto vizuální vyznění byl účel, ale tu umělost interiérů i exteriérů jsem nedokázala překousnout. I přesto jsem ale z počátku byla celkem překvapená, čekala jsem mnohem větší úlet, to, že se jedná v podstatě o blbost, si film moc dobře uvědomuje a tak se ani nesnaží o to, aby byl brán vážně, umí si udělat srandu sám ze sebe. První hodinu jsem si říkala, že tomu určitě ty 3* dám, nenudila jsem se, dokonce jsem se i párkrát pousmála, Julia Roberts byla docela fajn a Lily Collins správně roztomilá. Jenže zhruba druhou půlku tvůrci totálně zabili, ta opravdu hodně bolela.(5.6.2012)

Singh si nic nezadá s Timem Burtonem co se týče bizardnosti a do absurdností dovedených detailů. Bohužel takhle zpracovaná Sněhurka mě až tolik nenadchla a až na pár komediálních výstupů trpaslíků a nevinný pohled Lily Collins jsem se nudil. Nevkusný bollywoodský titulkový konec tomu už jen nasadil korunu. Nemohu ani říct, že jsem zklamán, protože jsem se na tuhle verzi Sněhurky ani tolik netěšil. 50%(22.6.2012)

• Lily Collins

• - Celé natáčanie prebiehalo v štúdiách, do ktorých navozili 40 ton umelého snehu, postavili stromy a potom ich premiestňovali, aby sa zdalo, že postavy sú zakaždým v inej časti lesa. (krasomama)

• - Do hlavní ženské role tvůrci zvažovali obsazení Saoirse Ronan, ale věkový rozdílu mezi ní a Armiem Hammerem byl příliš velký. Později byla obsazena Lily Collins. (Aurum)

• - Na jaře 2012 byly v kinech uvedeny hned dvě filmové adaptace příběhu o Sněhurce a v obou dabovali hrdiny členové kapely Nightwork. Ve filmu Sněhurka se dabingu ujal Vojtěch Dyk a ve filmu Sněhurka a lovec (2012) Jan Maxián. (JUK_JANA)