Karate Kid 3

• slovenský

Karate Kid 3

Akční / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1989, 108 min

Znižujem o 2 kvôli podstatným dvom vadám: 1 - Daniel pôsobí svojím správaním totálne nesympaticky - proste ako hlavnému hrdinovi mu neželám aby zloduchov zbil, ale aby oni zbili jeho, a aby zmizol preč. a 2: je to vraj strašný karatista ktorý na konci predošlého filmu vyhral strašný karate zápas - ale počas celého filmu dostáva bitku - a toto sa vôbec nestotožňuje s predstavou strašného karate šampióna - veď ak ho Mijagi tak strašne karate naučil, prečo dostáva bitku od každého koho stretne?(4.2.2010)

Solidních 65%. Někdy se mi tady na CSFD chce křičet: Začněte už proboha používat vlastní hlavu a neopičte se po tom, co napsal někdo jiný před vámi!!! Jinak si nedovedu vysvětlit zdejší nízké hodnocení. Karate Kid (a tím myslím všechny tři díly) možná obecně dostává o nějaký ten bodík méně díky tomu, že navzdory názvu se v podstatě nejedná o akční film. Spíš je to film o přátelství, o hledání cesty životem, o hledání rovnováhy. Samozřejmě se ale nejedná o nějaký hluboce meditativní film, pořád je to víceméně odpočinková záležitost. Ale příjemně natočená. Prostě to co vidí většina jako negativum (=málo akce), já vidím jako pozitivum. A jestli hlavní hrdina dělá karate dobře nebo špatně, to mě opravdu netrápí... Podle mě osobně trojka není o nic horší než druhý díl, řekl bych dokonce, že je lepší.(2.2.2009)

Karate Kid sa znovu vracia na americký kontinent, čo iba chválim. Prvá polovica ešte stagnuje, Daniel záhradkárči, randí s ďalšou broskyňkou a zdráha sa súťažiť. Našťastie nepotrvá dlho a chytrý plán starých známych z Kobry Sai nielen šampióna vyprovokuje, ale aj postaví proti svojmu učiteľovi. Film týmto momentom naberá slušné grády, aké pekne umocní drastická metóda tréningu. Škoda, že finálny turnaj neukázal viac zápasov s Kouďákom, jeho technika sa mi pozdávala. Rovnako škoda, že si ten zlosyn s copíkom nevykopal nejakú akčnú sériu v štýle Kickboxera, mal potenciál.(17.1.2016)

• Ravi

Pokračování neztratilo mnoho na kvalitě, avšak vidět potřetí stejnou omáčku jednoho omrzí. Pokud jste fandy "Karate Kid" hvězdu si přidejte, ale mě třetí pokračování neokouzlilo natolik, abych ho musel vidět znovu. Snad jenom záporák byl tentokráte trochu výraznější, jinak ale film tápe v klišé. Tentokráte i divák neznalý tohoto sportu sezná, že něco není v pořádku. Slabé a nedůstojné zakončení. 40% = 2/5(9.8.2010)

Nechápu, kdo tady rozpoutal tu vlnu nevole. Ti, kdo film náhodou neviděli, neplašte, rozhodně se zde nekoná syndrom třetího dílu! Kvalit předchozího dílu trojka nedosahuje, a už vůbec né kultovní jedničky, ale i tak jde o solidní podívanou a velmi důstojné pokračování. K vidění je zde více soubojů, více technik, což filmu hodně prospělo (být takové množství soubojů v jedničce, byl by to plný počet). Naneštěstí ani ve třetím díle soundtrack nezabodoval, což naneštěstí sráží hodnocení...(2.1.2015)

• - Když si Terry (Thomas Ian Griffith) prohlíží v autě časopis, na zadní obálce můžeme spatřit fotku Chucka Norrise, který je bývalým mistrem světa v karate. (Claude Speed)

• - Thomas Ian Griffith v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)