Odvážní

Mark Willard

Steve Hullfish

Scénografie:

Darian Corley

Niekomu môže to prílišné kresťanské ladenie tlačiť na sivú kôru mozgovú a pôsobiť značne násilne. Odhliadnuc od toho, je to však veľmi slušná dráma, z niekoľkými vydarenými akčnými scénami, sympatickými hlavnými hrdinami no predovšetkým krásnou myšlienkou, ktorá by sa mala len a len ďalej rozvíjať a mal by si ju každý zobrať k srdcu, a to bez ohľadu na to či verí alebo neverí v Boha. Okrem toho hadí kráľ v podaní Roberta Amaya Vám smiechom rozochveje všetky bunky tela.(26.12.2013)

Alex Kendrick se opět nezapřel. Natočil velkofilm, který doladil do detailů. Kdo věděl, že si lze onu "smlouvu" mezi Bohem a člověkem i koupit a třeba zarámovat? A to jak pro otce tak i pro matku! Poselství tohoto snímku je hluboké a zcela jasně podané. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(1.5.2012)

• prengelo

Druhý diel požiarnickej trapošiny, tentoraz z policajného prostredia. Škoda strateného času pri pozeraní tohto odpadu. Pri "prvej" kresťanskej ságe som nedokázal presvedčiť samého seba, aby som to dopozeral do konca. A musím uznať, že to bolo rozumné rozhodnutie. Pri "dvojke" som sa donútil a tým skazil bodové hodnotenie. Prvých 40 minút *** a zbytok --***** . Pri výbere filmu budem musieť viac pozerať aj na režisérov a obsah. Potom by sa nestalo, že takéto niečo si prinesiem domov na pozretie. Na konci filmu som na konferenčnom stolíku hľadal vypolstrovaný košík na hodenie eura, aby cirkev bohatla ešte viac. ............................................................................................................................................................................................................................ AGITOVAŤ: vystupovať (obyč. verejne) za nejakú myšlienku al. proti nej • robiť agitáciu • presviedčať • získavať: agitujú, presviedčajú, získavajú ľudí, aby volili ich stranu • horliť: agitovať, horliť za dobrú vec • kortešovať (získavať voličov, expr. horlivo sa za niečo zasadzovať) • prehovárať • nahovárať • navrávať (na niečo) (slovník cudzích slov)(7.1.2012)

Téma otců je silné. Tak silné, že je součástí výpovědi knihy knih - Bible. Je to také velmi citlivé téma. Jako dovede silně podržet v určitých životních situacích, tak také jeho absence někdy zoufale schází... Film nabízí směr, který dává (trvale udržitelné :-) řešení. Je však hluboko ukryt v celé změně života a "světonázoru". Když si z toho člověk vezme jenom kousek, bude mít posun jen o kousek, ale nepozná tu úžasnou hloubku a provázanost. Prosím, když o tom budete uvažovat, nechtějte málo, chtějte všechno! A uvidíte, že dostanete ještě víc, než jste očekávali.(31.1.2013)

Vyslovene kresťanské filmy z moderného (nie biblického) prostredia sú pomerne vzácnosťou (osobne by som ich napočítala na prstoch jednej ruky) a možno o to viac teší nadšenie a guráž Alexa Kendricka, ktorý sa po športovo poňatom vzoprení obrom a po záchrane manželstva v ohni rozohodol opäť raz stvoriť film, kde ľudia veria v Boha, a kde Boh plní ich sny ; kde zázraky sú takmer na dennom poriadku a kde ľudia sú naozajstnými ľuďmi. Možno práve to je dôvodom, prečo niektorí nad (nielen) týmto snímkom ohŕňajú nos. Fajn, nie každý musí vnímať svet skrze kresťanskú optiku, ale keď je niekto vďaka kresťanstvu lepší, nie je to dostatočným dôvodom na to, aby sa kresťanstvo neodsudzovalo? Prečo pre pár horších ľudí odsúdiť celé náboženstvo? Apropo - čo na tom, že všetci hrdinovia tohto filmu často hľadajú pomoc u Boha a ich spôsob života môže na niektorých pôsobiť ako "katolícka propaganda", keď to nič nemení na fakte, že ich hodnoty sú aspoň hodnotami a v mnohých prípadoch dokonca i naozaj inšpirujúcimi? Už len tá myšlienka s "otcovským ceremoniálom" a dojemné scény typu "tanec s dcérou" či "záchrana auta" doslovia hýria ľudskosťou, a keď sa k tomu pridá i pár naozaj vtipných scén ( hadí kráľ, milujem vás - šéfe), naozaj sa u mňa nedá uvažovať o nižšom hodnotení(19.4.2012)

• - Zhruba polovina herců a štábu byli dobrovolníci z církve, která na filmu spolupracovala. (KrestanFilms)

• - Alex Kendrick tento film napsal, režíroval, produkoval a navíc si i zahrál jednu z hlavních rolí. (Amper01)

• - Názov filmu sa objaví až v samom závere. (Johnny.ARN)