Odvážní

Mark Willard

Scénografie:

Darian Corley
  • hygienik

Vždy ma fascinovalo tvrdenie cirkevmých autorít, že majú ako jediní recept na správny život. Koľko Cirkví, toľko názorov. Tipu: Mať deti je správne a preto nepoužívajte antikoncepciu. Alex Kendrick nám tu podobne tvrdí, že našiel JEDINÝ návod ako byť dobrým otcom, policajtom, ba priam občanom. -JEN NESEJDI Z CESTY, ADAME! -To nikdy. A to som sa včera vytešoval, ako dlho som už nič neohodnotil ako odpad. Murphyhpo zákony stále platia, tož, šup tam s tím.(2.5.2016)

Čekala jsem příběh, který mě osloví a hlouběji se dotkne, ale cítím spíš rozpaky. Působí na mě trochu falešně a nevěrohodně. Původně hluboké téma zde často vyznívá jako prázdné (či přehnaně patetické) fráze. I přes naléhavost poselství, které se snímek snaží vyjádřit, mu věřím asi jako nezvanému návštěvníkovi u mých dveří mávajícímu zaručeným receptem na štěstí.(25.2.2015)

Dostal jsem naladu pustit si animovanou Koralinu, tak jsem zkousel stesti na Netflixu a misto toho mi to nabidlo tohle.. (ono totiz na Netflixu nikdy neni nic, na co mam zrovna naladu). Vidim nejaky policajty, tak si to pustim a zacne to takovou zajimave beckovou akcni scenou (ktera v americky produkci porad vypada lip jak cokoliv z produkce nasi) a rikam si - co je na tomhle filmu tak spatnyho, ze jsem o tom nikdy neslysel? A pak jsem na to prisel - je to Krestanskej film se vsim vsudy. Vsichni jsou hodny, Jezis vsechno vyresi a i kdyz dojde na dramatickou scenu s nekym, kdo "sesel z cesty", tak okamzite ve vezeni uz zpytuje svedomi. Nejvic me pobavila scena v mlikarne, kde hispance zkousi sef a nabidne mu povyseni, kdyz bude lhat. Jeho rodina penize nutne potrebuje a odmitnuti vedouci k jeho propusteni by pro rodinu melo existencni nasledky, ale on proste lhat nemuze - a kdyz sefovu nabidku odmitne (pricemz jsem nepochopil, proc by majitel mlikarny chtel lhat - vzdyt by okradal sam sebe), tak mu vsichni podaj ruku a je povysen, protoze to byl test. To mi pripomnelo realnou scenu ze zivota, kdyz jsem kdysi davno pracoval v TNT a sef mi tam sral na hlavu a tata mi porad dobracky rikal "jeste to tam vydrz, treba te zkousi a testujou si, co vydrzis" - tak jsem tam jeste dalsi 2 roky byl za picu, nez jsem to tam konecne zabalil. Jednim slovem NAIVNI. Ale jak jsem psal v uvodu - remeslne velmi dobre odvedeny film, celkove vytvari takovy pozitivni feeling, ale toho Jezisovani je tam predevsim v druhy puli az moc.(3.2.2020)

• prengelo

Druhý diel požiarnickej trapošiny, tentoraz z policajného prostredia. Škoda strateného času pri pozeraní tohto odpadu. Pri "prvej" kresťanskej ságe som nedokázal presvedčiť samého seba, aby som to dopozeral do konca. A musím uznať, že to bolo rozumné rozhodnutie. Pri "dvojke" som sa donútil a tým skazil bodové hodnotenie. Prvých 40 minút *** a zbytok --***** . Pri výbere filmu budem musieť viac pozerať aj na režisérov a obsah. Potom by sa nestalo, že takéto niečo si prinesiem domov na pozretie. Na konci filmu som na konferenčnom stolíku hľadal vypolstrovaný košík na hodenie eura, aby cirkev bohatla ešte viac. ............................................................................................................................................................................................................................ AGITOVAŤ: vystupovať (obyč. verejne) za nejakú myšlienku al. proti nej • robiť agitáciu • presviedčať • získavať: agitujú, presviedčajú, získavajú ľudí, aby volili ich stranu • horliť: agitovať, horliť za dobrú vec • kortešovať (získavať voličov, expr. horlivo sa za niečo zasadzovať) • prehovárať • nahovárať • navrávať (na niečo) (slovník cudzích slov)(7.1.2012)

Kvůli tomu, že každou chvilku se ve filmu objeví slovo Bůh, Ježíš a podobně, tak to spousta lidí pošle do odpadu. Jak už jsem psal dřív, tak hodnotím filmy z fanouškovskýho hlediska. Spíš vyzdvihuju než kritizuju. U hodnocení mi záleží na tom, jaký dojem na mě film udělá a jaký pocity mám během jeho sledování a taky po skončení. U filmu Odvážní jsem z toho měl dobrej pocit, párkrát jsem otřel zaslzený oko, ale to asi málokdo z vás pochopí, proč. Lidi maj víru a nebo jí v sobě ubíjej, ale každej jí někde v sobě má. Neřikám, že věřim ve vousatýho pána co se vznáší na obláčku, ale mám svojí víru. Tenhle film na mě udělal dobrej dojem. Nebudu ho hodnotit procenty, jak to často dělám. Nevim kolik bych mu dal procent, protože pro mě je to hodně silnej emotivní zážitek, dám mu čistých 5 hvězd, Odvážní si to zaslouží.(24.5.2013)

• - Zhruba polovina herců a štábu byli dobrovolníci z církve, která na filmu spolupracovala. (KrestanFilms)

• - Film získal od Konference katolických biskupů oddělení pro film a vysílání (USCCB) známku A-II, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé a mládež". (AGAMENON)

• - Názov filmu sa objaví až v samom závere. (Johnny.ARN)