Odvážní

Mark Willard

Scénografie:

Darian Corley
  • angel.CZ

Delší dobu jsem přemýšlel zda nedát větší hodnocení, ale po hodině filmu jsem byl donucen vypnout, tak ubrečený film který vám čím dál rychleji cpe křesťanstvý a modlení (několikrát do 5minut a pořád dokola). Nudné, táhlé, když už to vypadá že by se mohlo konečně něco stát, tak sepustí takový dialog uplně o ničem a vytažen s kontextu a vám se zdá že má tak 20minut..... Pár komentářu jsem si přečetl ale i tak, je na mě tahle splácanina trošku moc, jsem křťený a nevadí mito, ale tohle fakt né !!... 5%(22.12.2012)

Téma otců je silné. Tak silné, že je součástí výpovědi knihy knih - Bible. Je to také velmi citlivé téma. Jako dovede silně podržet v určitých životních situacích, tak také jeho absence někdy zoufale schází... Film nabízí směr, který dává (trvale udržitelné :-) řešení. Je však hluboko ukryt v celé změně života a "světonázoru". Když si z toho člověk vezme jenom kousek, bude mít posun jen o kousek, ale nepozná tu úžasnou hloubku a provázanost. Prosím, když o tom budete uvažovat, nechtějte málo, chtějte všechno! A uvidíte, že dostanete ještě víc, než jste očekávali.(31.1.2013)

Tenhle film????!!! Pro mě naprosto dokonalý!!!!!! Prvních cca 15minut nuda, šeď, typický americký styl zpracování filmu, ale najednou totální obrat. Má všechno, co má správný film mít.. přestřelky, bitky, zlo vs. dobro, víra, láska a chudoba. Emoce se při sledování, například v "husině po celém těle a slz v očích" se musí projevit snad u každého člověka. Konečně snímek, který něco řiká lidem a ne jenom nějaká vymyšlená nebo ubulená nebo přeakčněná s***. Bohužel ho může obdivovat asi jen ten, kdo už něco v životě zažil a ví, co je doopravdy důležité.(6.1.2012)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $34,522,221Tržby Celosvetovo $35,185,884Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,303,894 //počet predaných kusov 78,231Tržby za predaj DVD v USA $20,014,586 //počet predaných kusov 831,240║ kresťanská agitka ako hrom ale dobre, Alex Kendrick to opäť zvládol na výbornú, dokáže sa predať a pohrať s citmi diváka, jeho réžia dokáže upútať a čo to poučné, pohodové ponúknuť, príjemný film /80%/(2.3.2015)

• hygienik

Vždy ma fascinovalo tvrdenie cirkevmých autorít, že majú ako jediní recept na správny život. Koľko Cirkví, toľko názorov. Tipu: Mať deti je správne a preto nepoužívajte antikoncepciu. Alex Kendrick nám tu podobne tvrdí, že našiel JEDINÝ návod ako byť dobrým otcom, policajtom, ba priam občanom. -JEN NESEJDI Z CESTY, ADAME! -To nikdy. A to som sa včera vytešoval, ako dlho som už nič neohodnotil ako odpad. Murphyhpo zákony stále platia, tož, šup tam s tím.(2.5.2016)

• - Zhruba polovina herců a štábu byli dobrovolníci z církve, která na filmu spolupracovala. (KrestanFilms)

• - Alex Kendrick tento film napsal, režíroval, produkoval a navíc si i zahrál jednu z hlavních rolí. (Amper01)

• - Film získal od Konference katolických biskupů oddělení pro film a vysílání (USCCB) známku A-II, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé a mládež". (AGAMENON)