Série(3) / Epizody(183)

Po letech vyplněných tvrdou prací, ale i slzami a krví se žena ze skromných poměrů ocitá v riskantní pozici jako legenda mezi pašeráky drog. (Netflix)

Real Tom Hardy odpad!

"LA REINA DEL SUR, TRAFICANTE MUY FAMOSA, NACIDA ALLA EN SINALOA." ------------ Doteraz mi hlava neberie, ako môže mať rýdza telenovela (TELENOVELA! Telenovela à la Skrytá vášeň či Divoký anjel) 82%? Podľa mňa borci videli, že je to na Netflixe a že sa o tom všade hovorí, tak predpokladali, že sa jedná o kvalitnú vecičku a potom to tak dopadlo. Je síce pravda, že príbeh a okolnosti ohľadom Kate del Castillo, El Chapa, tejto telenovely a iných, s týmto súvisiacich vecí, je v skutku zaujímavý a až by som povedal unikátnejší, to nič nemení na tom, aká žbrnda toto je. Plánoval som zhliadnuť všetkých 123 epizód, čisto zo zaujímavosti, či sa voľačo neudeje, som na 41 a viac nedávam, mažem a dovidenia. ()

Arsenal83

To je snáď sen. Telenovela, ktorá má skoro 90%? Buď to nikto nevidel alebo tu hlasovali len herci z tohto nemožného seriálu. Drogové prostredie je tu zobrazené ako banda fajn chlapíkov, ktorá sem tam niekoho zabije, ale inak sa poctivo živia predajom drog a sú dokonca aj vtipní. O hlavnej predstaviteľke zase takmer každých 5 minút hovoria, aká je krásna, len aby tomu divák uveril, pretože stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. V skutočnosti nevyzerá ani ako priemerná predavačka v zelovoci. ()

fiLLthe3DD

Narconovela La Reina del Sur byla v době uvedení opravdu hodně dobrá - dnes však seriál vypadá dosti zastarale, levně a komicky, rozhodně tedy neočekávejte sofistikované drama à la Narcos anebo extra zdařilou adaptaci románu. Problematika mexické drogové války je zde oproti knize poměrně bagatelizována, Teresein život a vzestup ve světě organizovaného zločinu se naopak předlohy drží, ale tvůrci to divákům servírují v nesmírně sra*koidním telenovelovém formátu. Pochválit ovšem mohu charismatickou Kate del Castillo v hlavní roli a odvahu studia, které se nebálo zobrazit kontroverzní témata jako je nelegální migrace ve Španělsku nebo fakt, že Islám je k ženám „ne zrovna shovívavý", jinak je tahle produkce naprostej trash 55% :) Druhá sezóna pak nemá s knihou nic společného a vznikat dle mého nemusela, i když musím uznat, že z technického hlediska nevypadá vůbec špatně a taková akce je v ní naprosto bombastická - několika prvními (a posledními) díly i stálo za to se proklikat, minimálně si člověk „naposlouchá" španělštinu 35% :) Na pár epizod ze třetí sezóny se určitě podívám, dle přiloženého traileru očekávám fajn přestřelky a určitě NE kvalitní příběh, kecy o tom, že trojka bude finální Telemundu fakt nežeru, v případě úspěchu dozajista poskládají ze scenáristických blitek nějaké to „poslední pokračování" :)   ()

jidassedmy

Opravdu moc vydařená akční telenovela! Výběr hudby sice není nic moc,ale vynahrazují to skvělí herci,super příběh s drogovou tématikou a samozřejmě ta akce,Kate del Castillo byla skvělá,scény ve vězení jí šli nejlépe!!! ()

DragonSwan

Dobre, poviete si, že je to len ďalšia presladená telenovela... ale opak je pravdou. Samozrejme trocha tej sladkosti a romatiky sa náde aj tu, bez toho by to predsa nešlo. No v prvom rade je to skvelý príbeh o silnej žene, ktorá sa pohybuje v drogovom prostredí. Neviem prečo ale som na Terese jednoducho závisla. A vďaka nej viem, že najlepšia tequila je len tá mexická :D ()