Opravdu moc vydařená akční telenovela! Výběr hudby sice není nic moc,ale vynahrazují to skvělí herci,super příběh s drogovou tématikou a samozřejmě ta akce,Kate del Castillo byla skvělá,scény ve vězení jí šli nejlépe!!!(9.8.2013)

1. série Béčko z prostředí drogových kartelů - úroveň dialogů je žalostná a formát "telenovela" v mnohém připomíná, nicméně milostná zápletka je decentní a úmrtnost vysoká, tudíž klasickou mexickou "soap operu" rozhodně nečekejte - natočené dle románu jež detailně popisoval nejen vzestup hlavní postavy na post obchodnice s drogami, ale i reálné problémy současného Mexika jako např. válka kartelů, korupce či migrace. Seriálové zpracování se předlohy kupodivu drží, ovšem provedení je poněkud jednodušší a bagatelizace násilí může působit kontroverzně - policie je stavěna do pozice neschopných debilů zatímco pašeráci a nájemní vrazi mají vzbuzovat sympatie - každému to nesedne, mně to problém nedělalo. Postav není mnoho a příběh se soustředí primárně na Teresu, její útěk před "sicarios" a jejímu "povolání" - nějaký ten partnerský / přátelský vztah sice naváže, nicméně blízcí ji opouštějí - ostatní pak mají buď zlomek prostoru, popř. umírají, snad jen mafián Epifanio a jeho kandidatura na prezidenta dostává na obrazovce trochu času. Kate del Castillo coby Teresa rovněž neuchvátí každého a výkon podává dosti průměrný, nicméně sálá z ní charisma a získala si mé sympatie - krom jiného hostovala v seriálech Kriminálka Miami, Grimm či snímku "Mizerové navždy" - dále mohu zmínit snad jen Gabriela Porrase, kterému role zabijáka sedla, avšak Humberto Zurita mi jako antagonista neseděl a dokonce trochu iritoval. Technické zpracování kvalit amerických seriálů nedosahuje, rozpočet byl nízký - mně však braková tvorba nevadí a množství akce mě překvapilo - exploze letadla v úvodu či obyčejné přestřelky nikterak hrozivě nevypadají, digitální výbuch člunu nebo auta pak bohužel ano, ovšem zde ten levný photoshop odpustím, jelikož seriál má obstojnou výpravu a množství lokací. Obraz je pak sice levný, ale instrumentální soundtrack vše vynahrazuje a scénám dodává patřičné napětí. První polovina je lepší, druhá o poznání méně a vynahrazuje ji vícemně skvělé finále... 2. série Soudě dle trailerů a úryvků epizod v rámci akce, vizuálu a výpravy naprostá BOMBA, avšak příběh již z knihy nevychází a zápletka s uneseným děckem v podstatě recykluje finální řadu seriálu "Senora Acero" - dle mého zbytečné pokračování, jehož zhlédnutí odkládám kvůli počtu 60 částí a faktu, že není s dabingem... dostupné na Netflixu s Cz titulky 3. série Ohromila mě akcí nadupaným teaserem a uvedena bude příští rok - úvod zkouknu, přestřelky a výbuchy já rád a studio "Telemundo" převapivě pracuje i s pyrotechnikou, ale kur*a... To nemůže mít Teresa klid?!(28.3.2016)

• Arsenal83

To je snáď sen. Telenovela, ktorá má skoro 90%? Buď to nikto nevidel alebo tu hlasovali len herci z tohto nemožného seriálu. Drogové prostredie je tu zobrazené ako banda fajn chlapíkov, ktorá sem tam niekoho zabije, ale inak sa poctivo živia predajom drog a sú dokonca aj vtipní. O hlavnej predstaviteľke zase takmer každých 5 minút hovoria, aká je krásna, len aby tomu divák uveril, pretože stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. V skutočnosti nevyzerá ani ako priemerná predavačka v zelovoci.(29.4.2019)

Dobre, poviete si, že je to len ďalšia presladená telenovela... ale opak je pravdou. Samozrejme trocha tej sladkosti a romatiky sa náde aj tu, bez toho by to predsa nešlo. No v prvom rade je to skvelý príbeh o silnej žene, ktorá sa pohybuje v drogovom prostredí. Neviem prečo ale som na Terese jednoducho závisla. A vďaka nej viem, že najlepšia tequila je len tá mexická :D  (26.7.2015)

• Real Tom Hardy

"LA REINA DEL SUR, TRAFICANTE MUY FAMOSA, NACIDA ALLA EN SINALOA." ------------ Doteraz mi hlava neberie, ako môže mať rýdza telenovela (TELENOVELA! Telenovela à la Skrytá vášeň či Divoký anjel) 82%? Podľa mňa borci videli, že je to na Netflixe a že sa o tom všade hovorí, tak predpokladali, že sa jedná o kvalitnú vecičku a potom to tak dopadlo. Je síce pravda, že príbeh a okolnosti ohľadom Kate del Castillo, El Chapa, tejto telenovely a iných, s týmto súvisiacich vecí, je v skutku zaujímavý a až by som povedal unikátnejší, to nič nemení na tom, aká žbrnda toto je. Plánoval som zhliadnuť všetkých 123 epizód, čisto zo zaujímavosti, či sa voľačo neudeje, som na 41 a viac nedávam, mažem a dovidenia.(15.1.2020)

• - Seriál byl původně zamýšlený jako film. (fiLLthe3DD)

• - Podstatná část produkce byla zaznamenána v Kolumbii, dále tvůrci využili lokací Toskánska (Itálie), rumunské Bukurešti a španělského města Málaga. Natáčelo se také v Moskvě (Rusko). (fiLLthe3DD)

• - Seriál má celkem 63 dílů, avšak ve Španělsku se vysílala pouze zkrácená, 13 dílná verze, o které se Arturo Pérez-Reverte (autor knižní předlohy) vyjádřil jako o „pomejích.“ Naopak prodloužená verze se mu líbila. (fiLLthe3DD)