Série(3) / Epizody(183)

Po letech vyplněných tvrdou prací, ale i slzami a krví se žena ze skromných poměrů ocitá v riskantní pozici jako legenda mezi pašeráky drog. (Netflix)

Arsenal83

To je snáď sen. Telenovela, ktorá má skoro 90%? Buď to nikto nevidel alebo tu hlasovali len herci z tohto nemožného seriálu. Drogové prostredie je tu zobrazené ako banda fajn chlapíkov, ktorá sem tam niekoho zabije, ale inak sa poctivo živia predajom drog a sú dokonca aj vtipní. O hlavnej predstaviteľke zase takmer každých 5 minút hovoria, aká je krásna, len aby tomu divák uveril, pretože stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. V skutočnosti nevyzerá ani ako priemerná predavačka v zelovoci. ()

DragonSwan

Dobre, poviete si, že je to len ďalšia presladená telenovela... ale opak je pravdou. Samozrejme trocha tej sladkosti a romatiky sa náde aj tu, bez toho by to predsa nešlo. No v prvom rade je to skvelý príbeh o silnej žene, ktorá sa pohybuje v drogovom prostredí. Neviem prečo ale som na Terese jednoducho závisla. A vďaka nej viem, že najlepšia tequila je len tá mexická :D ()

Real Tom Hardy odpad!

"LA REINA DEL SUR, TRAFICANTE MUY FAMOSA, NACIDA ALLA EN SINALOA." ------------ Doteraz mi hlava neberie, ako môže mať rýdza telenovela (TELENOVELA! Telenovela à la Skrytá vášeň či Divoký anjel) 82%? Podľa mňa borci videli, že je to na Netflixe a že sa o tom všade hovorí, tak predpokladali, že sa jedná o kvalitnú vecičku a potom to tak dopadlo. Je síce pravda, že príbeh a okolnosti ohľadom Kate del Castillo, El Chapa, tejto telenovely a iných, s týmto súvisiacich vecí, je v skutku zaujímavý a až by som povedal unikátnejší, to nič nemení na tom, aká žbrnda toto je. Plánoval som zhliadnuť všetkých 123 epizód, čisto zo zaujímavosti, či sa voľačo neudeje, som na 41 a viac nedávam, mažem a dovidenia. ()

fiLLthe3DD

Narconovela La Reina del Sur byla v době uvedení opravdu hodně dobrá - dnes však seriál vypadá dosti zastarale, levně a komicky, rozhodně tedy neočekávejte sofistikované drama à la Narcos anebo extra zdařilou adaptaci románu. Problematika mexické drogové války je zde oproti knize poměrně bagatelizována, Teresein život a vzestup ve světě organizovaného zločinu se naopak předlohy drží, ale tvůrci to divákům servírují v nesmírně sra*koidním telenovelovém formátu. Pochválit ovšem mohu charismatickou Kate del Castillo v hlavní roli a odvahu studia, které se nebálo zobrazit kontroverzní témata jako je nelegální migrace ve Španělsku nebo fakt, že Islám je k ženám „ne zrovna shovívavý", jinak je tahle produkce naprostej trash 55% :) Druhá sezóna pak nemá s knihou nic společného a vznikat dle mého nemusela, i když musím uznat, že z technického hlediska nevypadá vůbec špatně a taková akce je v ní naprosto bombastická - několika prvními (a posledními) díly i stálo za to se proklikat, minimálně si člověk „naposlouchá" španělštinu 35% :) Na pár epizod ze třetí sezóny se určitě podívám, dle přiloženého traileru očekávám fajn přestřelky a určitě NE kvalitní příběh, kecy o tom, že trojka bude finální Telemundu fakt nežeru, v případě úspěchu dozajista poskládají ze scenáristických blitek nějaké to „poslední pokračování" :)   ()

• Kate del Castillo (Teresa) si během natáčení 3. série musela barvit vlasy na tmavě hnědou – důvodem byla její účast v chystaném projektu Arma de Mujeres, kde má její postava vlasy na blond. (fiLLthe3DD)
  • V době natáčení sedmnáctiletá herečka Isabella Sierra (Sofia) byla v milostných scénách zastoupena dublérkou. Stanice Telemundo se tak nejspíše chtěla vyvarovat případného soudního sporu – během natáčení Prisionery (od r. 2004) se tehdy sedmnáctiletá Genesis Rodriguez totiž vyspala se svým starším kolegou a případ skončil dokonce u soudu, jelikož na Floridě (kde Telemundo sídlí) je pohlavní styk legální od 18 let. (fiLLthe3DD)
  • Průměrná sledovanost činila zhruba 2,36 milionu diváků, díky čemuž se stala nejsledovanější produkcí studia Telemundo za rok 2019. (fiLLthe3DD)