Reklama

Reklama

Železný Golem

(TV film)
  • Česko Železné monstrum (více)
všechny plakáty

Bratři Jake a Ethan najdou ztroskotaný vesmírný satelit. Nalezený šrot seberou a prodají ho Earlovi do místní sběrny. Earl je kutil a rád staví ze šrotu obří sochy. Nyní pracuje na železném Golemovi pro místní oslavu. Získané části vraku použije při jeho výrobě. V městečku zatím nikdo netuší, že nalezené zbytky satelitu byly pokryty bakteriemi mimozemského původu. Železný Golem ožívá a ničí vše živé kolem sebe... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Něco se řítí z oblohy........... První záběry z filmu a rostříštění vesmírného satelitu je celkem povedené. Ale později vám dojde, že to asi schlamstlo většinu rozpočtu. CHYBA VE FILMU - Ethar (Colby Johannson) za sebou v 28 minutě zamkne docela důkladně vchod do baráku. Když však přijde jeho bratr Jackie (Kavan Smith), otevře si dveře úplně v pohodě a bez odemykání. Prostě jenom vezme za kliku a otevře........ Je to strašný film, nevěrohodný, bere si tu i část ze Spidermana, tu o černé tekutině, tady je akorát zelená. Nemá to napětí, děj ani to diváka nedokáže udržet u obrazovky. Tak nějak jsem to dokoukal na jedno oko. CITÁT - Roste snad pivo v lese ?........ ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Stavíte-li ze šrotu "umění", bacha na šmejd z vesmíru, který lační po železe - zvláště po tom v lidské krvi! Raději na své sochy používejte nekovové, měkké materiály - třeba plyš, molitan, polystyren a podobně. Na céčkovou produkci je tahle kanadská srajda vcelku běžný standard, kde se snoubí naprosto absurdní téma s imbecilním chováním postav a dementními dialogy, zkrátka kousek jen pro filmové gurmány, ochotné se zakousnout do hovna a ještě si ho vychutnat. "Metal Shifters" je výživná komedie zvláště ve finální fázi, kdy se výbuchem rozmetané kousíčky transformeroidního terminátora plazily po zemi a terorizovaly hrůzou ječící ženy... Málem jsem se v těch minutách udusila: nechtěla jsem totiž vzbudit mého polovičku a musela jsem si proto připlácnout polštář na hubu jako tlumič, jelikož místo obvyklého tichého chechotu ze mě vyrážely do éteru neovladatelné salvy hýkání. Finální způsob likvidace už jsem skoro nerozdýchala a napadla mě svatokrádežná myšlenka, že tvůrci tohoto "sci-fi hororu" nebyli úplní idioti a CHTĚLI natočit komedii. Jako bonus jsem celou stopáž zvažovala scénář, co by železochtivý bordel z vesmíru dělal, kdyby dopadl do Chánova nebo jiné vyloučené lokality... Hvězdička za poctivou porci smíchu (a přidala bych možná i druhou, být si jistá, že vyvolané záchvaty řehotu byly záměrem filmařů). 25% ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mnohí hovoria, že najhorší režisér všetkých čias bol Ed Wood. Zrejme je to pravda. Poriadne chujoviny točia aj Uwe Boll, Tibor Takács, Fred Olen Ray, David DeCosteau, Matt Codd či Jason Bourque. V tuzemských končinách je príkladom režisérskeho primitivizmu Zdeněk Troška. No ja by som svoj hlas v kategórii najúbohejšieho režiséra dal Paulovi Zillerovi. Ten dokáže dojebať aj nákovu. Na čo siahne to totálne skurví. Videl som už šesťnásť jeho filmov a všetko sú to neuveriteľne mizerné braky. Naposledy ma pán Ziller ohúril megapičovinou "Železný Golem". * ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

"Množit se a žrát", jojo. Ještě že za to všechno zase jednou mohly "komoušský hnusný bestie"... ;o] . . . Tak tohle je třeba zapít (zabít ;-) pár zelenejma... . . . Jednu hvězdu tedy hlavně za ten nenápadný půvab staré školy animace, hotová >švankmajerovština< v can-am béčkové praxi... ;o))) - - - - - (Poprvé nahlédnuto z plezíru 17.4.2013 před odchodem na pár zrzavejch na noční >tv blabla.nd.off< , hodnocení 193., golemtář zde jako pětadvacátý - 17.4.2013) ()

evilmind 

všechny recenze uživatele

Po zásahu meteorem spadne na Zemi ruský satelit, a přinese s sebou mimozemskou bakterii, co zabíjí lidi a oživuje železo. Wow. Oživená reklamní socha ze šřoťáku je samozřejmě ideálním hostitelem, ale funguje to i s malými věcmi. V podstatě to vůbec nebylo zase až tak blbý, samozřejmě na poměry SyFy. V mnoha záběrech překvapivě ani nejsou digitální triky, původně jsem si dokonce myslel, že to byla stop motion animace, ale vzhledem k finále teď zastávám názor, že prostě ty kusy železa jen tahají naživo na provázku... :-) A kupodivu to je místy docela působivé, třeba scény se sekerou, a ponechám-li stranou potřebu vypnout během filmu mozek, což se u SyFy rozumí samo sebou, tak jsem se i dost bavil. S víc penězma by to mohl být mainstream trhák, neříkám zrovna Transformers, ale... ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Pri detailných záberoch na “mimozemský vírus“ je vidieť, ako sa pohybuje. Nie je to nič iné ako kovové piliny vo farbe, ktoré sa vďaka magnetu, ktorý bol z druhej strany, pohybovali. (fefee)
  • Ethar (Colby Johannson) za sebou ve 28. minutě důkladně zamkne vchod do domu. Když však přijde jeho bratr Jackie (Kavan Smith), otevře si dveře bez odemykání. (Terva)

Reklama

Reklama