Ztracený Valentýn (TV film)

The Lost Valentine

Romantický

USA, 2011, 100 min

Tak co si budeme povídat, je to americká romantická pohádka a směrem ke konci čím dál větší doják, překvapivě ale nejde o tak velký průser, jak by se na první pohled mohlo zdát. Herci ujdou (tedy kromě přespříliš dokonalého vnuka) a mezi nimi září hvězda mé oblíbenkyně Jennifer (ne že by se z její strany jednalo zrovna o výborný herecký výkon, ale jednoznačně je největším kladem tohoto filmu). S patriotismem se to dlouho dobu nepřehání a v celé své kráse ho divák naštěstí vidí až k samotnému závěru. Film sráží také ono "nalezení", stejně jako zbytečně moc heroický voják a ta růžička ke konci (to už tvůrci opravdu přehnali). Snímek se zjevně inspiroval díly Pearl Harbor a Titanik (jak zde přede mnou zmínil kolega dopitak), ale nakonec z toho vzešel jiný příběh, který já osobně hodnotím průměrem.(30.12.2011)

Už dlouho jsem neviděla žádný Hallmark film, ale v době české mutace jejich televize jsem jejich tvorbu znala možná až moc dobře. Dnes je to příjemné shledání s kvalitou, která v televizi není úplně běžná. Překrásně vyprávěný příběh s něžnou Betty White a rozkošnou JLH. Nelze odolat romanci, která hravě strčí do kapsy i Zápisník jedné lásky.(18.6.2015)

No s tím cukrem to tvůrci docela přehnali, několikrát jsem si říkala, že tohle už je vážně trochu moc. Je to tím celé děsně nereálné... celý film koukáte na celou rodinu neskutečně hodných lidí, kteří upřednostňují před sebou pořád někoho jiného, a ještě je to činí šťastnými. Všechny hlavní postavy jsou prostě hotoví andělé a nikdo z nich není byť jen neutrální. To je sice moc hezké, ale tak nereálné, že je to celé vážně jen pohádka se spoustou cukru...(6.7.2013)

Veľmi príjemný romantický film, kde mala prednosť prežívať svoju lásku práve Betty White - Caroline. Jennifer sa ušla len jedna pusa od pekného Seana Farisa, čo ma dosť sklamalo :) (práve tu chýba tá jedna hviezda) nie že by tej romantiky bolo málo, práve naopak. Film je dosť „srdcedrásajúci“ chvíľami som sa už na seba hnevala, keď som si uvedomila, že mi už zase tečú slzy – pomalé scény s ťažkopádnou hudbou, ktoré mali vyvolať práve tento emocionálny efekt u diváka (napríklad, keď sa manžel Caroline „vracal“ domov a pod.) - a na mňa to zabralo, bohužiaľ alebo našťastie..? Ako pre koho. To je vlastne jedno, podstatné je, že pre mňa bol tento film veľmi, veľmi pekný.(1.2.2012)

Na to, že je to televizní film od Hallmark je to neuvěřitelně příjemný a dobře natočený film, který navíc zpracovává několik osudů z odlišných časových linií najednou, což se jen tak nevidí. Zajímavý, dojemný příběh, ve kterém figurují neobyčejné postavy ztvárněné sympatickými herci. Proto dávám tomuhle zdánlivě obyčejnému romantickému dojáku 5*.(30.7.2012)