Aféry (TV seriál)

Česko, 2011, 7 h 3 min (Minutáž: 35–44 min)

Róbert Šveda

Pavel Kříž, Kristýna Nováková-Fuitová, Martin Polách, Pavel Řezníček, Lucie Zedníčková, Michaela Mikulášová-Čobejová, Daniel Rous, Petra Špalková, Dana Špilauer Verzichová, Zdena Herfortová, Zdeněk Pikl, Monika Zoubková, Ida Sovová, Jiří Hána, Martin Zounar, Ondřej Kavan, Oldřich Vízner, Světlana Nálepková, Petr Falc, Simona Prasková, Ladislava Něrgešová, Vítězslav Bouchner, Petr Štěpán, Miriam Kantorková, Adela Mojžišová, Zdeněk Okleštěk, Jiří Stanislav, Nela Boudová, Vlasta Peterková, Roman Štolpa, Alena Štréblová, Eva Ujfaluši, Petr Vondráček, Lukáš Hejlík, Kateřina Lojdová, Eva Lecchiová, Marie Doležalová, Vendula Bednářová, Adam Novák, Ivan Vyskočil, Kristýna Janáčková, Milena Steinmasslová, Roman Štabrňák, Barbora Petrová, Petra Špindlerová, Miroslav Šimůnek, Magdalena Suchá, Kateřina Pindejová, Stanislav Lehký, Jan Bílek, Igor Kasala, Jaroslav Slánský, Pavel Kovář, Zuzana Brichová, Julie Goetzová, Vít Roleček, Matyáš Flek
  • Yokolobuna

Musím říct že právě zhlédnutý díl o manželech Lebedových byl naprostý humus hodný odpadu. Předvídatelný trapný příběh s příšernou vatou. Viděl jsem však asi 5 dílů a kupodivu některé byly až nečekaně zajímavé a originální. Co je to platné, když veškerá vata o mamince je trapná jako sáňky v létě a Křiž se pořád válí v kanceláři a dělá velký nic. Za mě hodně těsné 2 hv (3/10).(2.8.2011)

• Paity

Tuším, že to bylo natočeno na Pankráci v novém developerském projektu, který asi hodně přispěl filmařům na vznik seriálu. Už jen ten nejmenším krcálek tam nejde pod pět milionů korun, takže proč nezasponzorovat seriál, ve kterém budovu pořád ukazují. Celkově toporná snaha udělat seriál ala Ally McBeal z právnického prostředí. Chudost toho seriálu ale čiší z každého coulu.(9.11.2012)

V rámci nabídky českých počinů jsou Aféry(podle pilotního dílu) vcelku průměrným seriálem, který ani neuškodí, ani nepřidá. Sází na jistotu ohledně obsazení hlavní role(dobrý herec, nevypadá špatně a je to i známá osobnost s nezcela ,,cool" minulostí), jednotlivé příběhy budou sice kratší(rychlý spád), ale autoři se snaží o zašifrování výsledku(místy se jim to i daří), nechybí ani zajeté schéma postav(obětavá sekretářka, trable s maminkou). Zkrátka po týdnu s Ulicí,1001 noc, Cestami domů a Ordinací v růžové zahradě si paňmámy popláčou u Kříže:)(19.3.2011)

• Sesonet

Těšil jsem se na remake, tuším amerického seriálu, o terapeutovi, co z křesla kanceláře řeší problémy známých i neznámých a v neposlední řadě i svoje. Dost mě první díl zklamal. Uviděl jsem historkové vyprávění mini příběhů s účastí šarmantního rozvodového advokáta (rozvodoví asi nejsou až tak upjatí) a jeho slibné asistentky. Ale druhý díl mi otevřel výhled trochu dále. Seriál sice bude vyprávět osudy krachujících manželství, ale mezi řádky snad bude kreslit vztah advokáta Dana s jeho neopětovaně zamilovanou asistentkou Lucií. Dosud na tom nevidím nic zajímavého, ale je tu jedna věc. Vlastně hned dvě. Herci, ztvárňující ony dvě postavy jsou charizmatická Kristýna Nováková a Pavel Kříž. Ti dva jsou pro mě důvodem, proč se podívám i na další díl.(22.4.2011)

• mira007

Pavel Kříž jako rozvodový právník, ke kterému přijde žena nebo muž, aby mu řekli svou verzi příběhu a pak přijde jejich protějšek a řekne svoji verzi a nakonec se hlavní hrdina i se svou asistentkou dopátrá pravdy. Právnický seriál, který se neodehrává v soudní síni působí celkem inteligentně, ale po shlédnutí dvou tří dílů se to všechno nějak opakuje a mne přestalo bavit koukat furt na ten jeden interiér právnické kanceláře.(5.1.2020)