Aféry (TV seriál)

Česko, 2011, 7 h 3 min (Minutáž: 11x38 min)

Róbert Šveda

Pavel Kříž, Kristýna Nováková-Fuitová, Martin Polách, Pavel Řezníček, Lucie Bártová-Zedníčková, Michaela Mikulášová-Čobejová, Daniel Rous, Petra Špalková, Dana Špilauer Verzichová, Zdena Herfortová, Zdeněk Pikl, Monika Zoubková, Ida Sovová, Jiří Hána, Martin Zounar, Ondřej Kavan, Oldřich Vízner, Světlana Nálepková, Petr Falc, Simona Prasková, Ladislava Něrgešová, Vítězslav Bouchner, Petr Štěpán, Miriam Kantorková, Adela Mojžišová, Zdeněk Okleštěk, Jiří Stanislav, Nela Boudová, Vlasta Peterková, Roman Štolpa, Alena Štréblová, Eva Ujfaluši, Petr Vondráček, Lukáš Hejlík, Kateřina Lojdová, Eva Lecchiová, Marie Doležalová, Vendula Bednářová, Adam Novák, Ivan Vyskočil, Kristýna Janáčková, Milena Steinmasslová, Roman Štabrňák, Barbora Petrová, Petra Špindlerová, Miroslav Šimůnek, Magdalena Suchá, Kateřina Pindejová, Stanislav Lehký, Jan Bílek, Igor Kasala, Jaroslav Slánský, Pavel Kovář, Zuzana Brichová, Julie Goetzová, Vít Roleček, Matyáš Flek

Některé případy byly jasné jako facka, některé jsem rozluštila až s megasympatickým Pavlem Křížem. Bez výborně sehrané ústřední dvojice by asi seriál tak dobře nedopadl. Bavila mě i advokátova maminka, kterou jsme bohužel (jako paní Columbovou) nikdy nespatřili. Taky se mi docela zalíbila představa pracovat jako rozvodová právnička, nemusí to být vůbec špatný život :).(31.8.2011)

• Paity

Tuším, že to bylo natočeno na Pankráci v novém developerském projektu, který asi hodně přispěl filmařům na vznik seriálu. Už jen ten nejmenším krcálek tam nejde pod pět milionů korun, takže proč nezasponzorovat seriál, ve kterém budovu pořád ukazují. Celkově toporná snaha udělat seriál ala Ally McBeal z právnického prostředí. Chudost toho seriálu ale čiší z každého coulu.(9.11.2012)

V rámci nabídky českých počinů jsou Aféry(podle pilotního dílu) vcelku průměrným seriálem, který ani neuškodí, ani nepřidá. Sází na jistotu ohledně obsazení hlavní role(dobrý herec, nevypadá špatně a je to i známá osobnost s nezcela ,,cool" minulostí), jednotlivé příběhy budou sice kratší(rychlý spád), ale autoři se snaží o zašifrování výsledku(místy se jim to i daří), nechybí ani zajeté schéma postav(obětavá sekretářka, trable s maminkou). Zkrátka po týdnu s Ulicí,1001 noc, Cestami domů a Ordinací v růžové zahradě si paňmámy popláčou u Kříže:)(19.3.2011)

Jeden z mala primackych serialu, na ktery se da koukat. Kdyz si odmyslime zasadni problem, ze pravnik nikdy nejedna s obema stranami! Tady ho musite brat spis jako detektiva :). Kriz je proste paradni a cele to stoji a nem a jeho hlaskach. Ostatni uz bohuzel notne pokulhavaji. K dobru pricitam i to, ze clovek hned od zacatku nevi, jak to dopadne, to je prijemna zmena :).(11.4.2011)

• Sesonet

Těšil jsem se na remake, tuším amerického seriálu, o terapeutovi, co z křesla kanceláře řeší problémy známých i neznámých a v neposlední řadě i svoje. Dost mě první díl zklamal. Uviděl jsem historkové vyprávění mini příběhů s účastí šarmantního rozvodového advokáta (rozvodoví asi nejsou až tak upjatí) a jeho slibné asistentky. Ale druhý díl mi otevřel výhled trochu dále. Seriál sice bude vyprávět osudy krachujících manželství, ale mezi řádky snad bude kreslit vztah advokáta Dana s jeho neopětovaně zamilovanou asistentkou Lucií. Dosud na tom nevidím nic zajímavého, ale je tu jedna věc. Vlastně hned dvě. Herci, ztvárňující ony dvě postavy jsou charizmatická Kristýna Nováková a Pavel Kříž. Ti dva jsou pro mě důvodem, proč se podívám i na další díl.(22.4.2011)