The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

xxmartinxx

Prázdný dokument. Pouze hezké obrázky. Čekal bych, že se podívám hloub do světa snowboardistů, poznám "hrdiny", ti mi vysvětlí, proč ten sport dělají. Nic z toho se v žádné míře neděje a neděje se ani nic místo toho. Jen extrémně dlouhá reklama na snowboarding. Po dvaceti minutách neustále stejných výjevů i slov jsem se začal pekelně nudit. ()

TonyM

Takéto jedinečné zábery pravdepodobne neuvidíte nikde inde. Tvorcovia tu definovali slovo nádhera. Ak pridáte k peckovému soundtracku najväčšie legendy snowboardingu a najúžasnejšie scenérie, aké si len viete predstaviť, neostáva vám nič iné len tej atmosfére na hodinu a pol úplne podľahnúť. Ku koncu vo vás ostane už len kľud, a človek sa zamyslí, aký môže byť život krásny, keď idete za svojim cieľom a robíte to čo milujete. Nemám viac čo dodať. ()

PauloZ

Milovníci snowboardingu se budou rozpouštět nad precisností záběrů a slowmotionů zachycujících ty nejmenší detaily jako jsou vločky a kapky, nad prázdnýma nikým neprojetýma svahama, které jsou pokryty tím nejlepším prašanem na světě, nad skvělou hudbou, HD rozlišením a budou tiše závidět tu možnost, pocit a adrenalin těm pár vyvoleným na které se dívají. Alespoň já to takhle měl :). Pro mě nejlepší dokument zachycující zimu, extrémní svahy a snowboarding. Vizuální zpracování je vyloženě efektní a velmi velká lahůdka! ()

ivan bohatyr

Na jednu stranu excelentní záběry přírody a zasněžených vrcholků, na druhou stranu pro mě nepochopitelné řeči o to, že snowboarding není jen sport, že je to životní naplnění. Nechápu, jak se někdo může živit snowboardingem, jak za sjetí hory někdo může dostat zaplaceno, jakej vůl muže za takovou blbost zaplatit? Co je to za sport, sjet kopec dolů a zas se škrábat nahoru, abych si to sjel znovu. Nechápu, co na tom mají a vůbec nechápu, proč o tom ještě točit film. Po 20 minutách prakticky stejných záběrů jsem měl dost a zbytek filmu už byla dost nuda. ()

_Moon_

Je to nádherně natočené navíc doplněné výborným soundtrackem. Strašně mi ale vadí, jak ti frajeři celou dobu melou o respektu k horám a přírodě a pak tam najednou lámou větve ze stromů. Jasně, odlomit kus stromu ve skoku je fakt cool. Jenže v tu chvíli jsem absolutně vystřízlivěl. Je to prostě banda frajerů, co to umí skvěle na snowboardu. A tenhle film je pak o jediné věci: aby se hoši předvedli. ()

• Některé sekvence byly filmovány na kameru Phantom Flex, která zvládá v jediné vteřině nabrat přes 2000 samostatných framů a díky tomu vytvořit velmi kvalitní slow-motion záběry. (Adrai)
  • Skok, na kterém si Scotty Lago zlomil čelist, se stavěl jeden týden a vyhazoval kaskadéry zhruba do 16metrové výšky. (Simpoch)
  • Film provází záběry z Jackson Hole, Aljašky, Chile, Aspenu, Patagonie a Britské Kolumbie. (Adrai)