The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

LEGACY

Dle mého gusta. Mě jako snowboardistovi se to nemohlo nelíbit, navíc když má někdo dva dny před odjezdem na hory jako já, jiný film by si podle mě pouštět neměl. Minimum mluvení nahradilo úžasné, bláznivé, ale profesionální triky těchto šíleně dobrých magorů na prknech, které doprovázela skvělá hudba. Oficiálně si troufám říct, že se jedná o nejlepší snowboardingový film a nejlepší dokument vůbec. Hodnotím 95% ()

Marrty3

Naprosto dokonalá podívaná...je pravda že je to reklama na redbull a quiksilver ale takhle to bohužel dneska vrcholovém sportu chodí. A ani mě to neodradilo.Chystal jsem se na to do kina ale bohužel jsem neodolal a shlédnul jsem to doma v HD a byl sem u vytržení . Doprovodná hudba je skvostná . A bavit se o tom co kluci dokážou,je asi zbytečné....spousta adrenalinu a skvělých záběrů například z vrtulníku. ()

Copacabana

Aj ja chcem vedieť lietať! Dobre tak pri záberoch priamo na snb počas jazdy som mala nachvíľu pocit že som toho súčasťou, čo považujem celkovo ako dobrý nápad, taktiež aj tie slow motion, ktorých áno bolo veľa, ale poskytli pohľad na viac detailov a omnoho hlbší zážitok (určite lepšie s nimi ako bez nich). A ako čerešnička na torte bol určite soundtrack obsahujúci skupiny ako The Naked and Famous a Sigur Ros. Určite som to nevidela naposledy, to odbíjanie konára stále nechápem aj po 100x slow motion, už len kvôli tomu, a tie pády au, tie moje by pri tom vyzerali prinajmenšom smiešne. Ale holt nie vždy všetko vyjde, ale risk je často aj zisk. ()

Zeebonk

Po prvních deseti minutách jsem na vteřinu zatoužil oblékat se jako negr, poslouchat hip-hop sračky, snowboardovat na Aljašce a při špatném počasí střílet brokovnicí mladé smrčky. Ale vážně jen na vteřinu. The Art of Flight mi navždy znechutil tento zvrácený druh lámání končetin pro fyzicky zdatné nedonošené retardy s rovným kšiltem. Po pár minutách se efektně natočené skopičiny na sněhu stávají extrémně monotónní a od půlky jsou provázeny hlasitým zííííív. Jako výplň pak slouží několik takových výstavních exemplářů výše zmíněného filozofující o snowboardingu a to je poslední hřebík do rakve. Pokud nejste negr nebo snowboarďák, tak se tomuto dokumentu vyhněte obloukem. ()

22matelko

Ak niekto nemá aspoň malú slabosť pre snowboarding myslím že pozerať tento dokument je preňho zbytočné. A nepomôžu ani prekrásne zábery prírody vo Full HD kvalite. Premňa geniálny dokument s kopou jedinečných záberov či už na jazdu, skoky alebo prírodu. Chýbala mi tu troška hlbšia myšlienka ako v Life Cycles ale aj napriek tomu dávam 5*. ()

• Skok, na kterém si Scotty Lago zlomil čelist, se stavěl jeden týden a vyhazoval kaskadéry zhruba do 16metrové výšky. (Simpoch)
  • Snímek byl mimo jiné filmován také prostřednictvím kamery Cineflex V14 HD Camera System, která byla původně vyvinuta pro americkou armádu a její vrtulníky. Tento systém za pomoci gyroskopů dokonale stabilizuje uvnitř upevněnou HD kameru, což má za následek stabilitu obrazu i při silnějších otřesech helikoptéry nebo letadla. (Adrai)
  • Film provází záběry z Jackson Hole, Aljašky, Chile, Aspenu, Patagonie a Britské Kolumbie. (Adrai)